Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

mrugająca kontrolka air bag


1kotmax1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis po ktoryms odpaleniu auta i zapiecu pasow nieprzestala mrugac czerwona kontrolka na srodku tablicy rozdzielczej(air bag,pasy) i zarazem pali sie zolta air bag pod wlacznikiem awaryjnych i tak już jest odlanczalem nawet kleme z akumulatora myslac ze to cos pomoze i nic!!! Czy ktos moze mial ten problem moze ktos cos podpowie, dzieki zgory?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie Twoje auto to "inna bajka", ale kto wie, czy system poduchowo-pasowy nie jest ten sam, a może "spokrewniony"(?), to i jeśli jest szansa na powowdzenie akcji ratunkowej, myślę, że warto spróbować - a mowa tu o tym sposobie: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/31623-sprawdzanie-i-kasowanie-kodow-usterek-almera-primera/page__view__findpost__p__560008

Jedno zastrzezenie - sposobik działa, w wypadku gdy wszystko jest OK, a lampka zaświeciła się na skutek przypadkowego rozpięcia obwodu, czy inszej podobnej przyczyny.

Mam cichą nadzieję, że zadziała ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego za podpowiedz jutro poprobuje i dam odpowiedz czy poszlo czy nie, jeszcze raz dzieki

 

dzieki jeszcze raz za podpowiedz ale niestey nie poszlo! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie poszło.

Jak wspomniałem, wskazana "recepturka" jest skuteczna, gdy wszystko jest OK, a tylko wyskoczyło chwilowe rozpięcie obwodu, czy może jakieś (jak u mnie zimą) lekkie puknięcie skutkujące niepotrzebnym uaktywnieniem kontrolki. U Ciebie najwidoczniej, albo trafił się jakiś bardziej trwały problem na kablach, może coś na stykach zaśniedziało i przestało łączyć, może jakieś zawilgoczenie/zwarcie, albo w ostateczności problem z elektroniką tzn czujkami?!? Jakby nie patrzył, trzeba się nad tym "pochylić", i jeśli masz smykałkę do działań z zakresu "zrób to sam", to o ile świecenie/mruganie kontrolki(-ek), oraz poszukiwania w sieci nic nie dadzą (nie pomnę czy tu na forum "światełka" AIRBAGa zostały rozpracowane), zatem serwisówka w rękę i sprawdzasz obwody/styki (znaczy kablologię), jak tu wszystko gra/łączy, pozostaje sprawdzenie elektroniki/czujników, i powinieneś namierzyć źródło wzbudzenia kontrolki. Jak nie masz ochoty/smykałki do samodzielnych działań, to wiadomo kłania się wizyta w warsztacie/ASO.

I to na tyle z moich przemysleń, może znajdzie się ktoś, kto bedzie miał inny pomysł/rozwiązanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dzisiaj bylem u kumpla na kompie i znalazlo blad czujnika zderzeniowego! po niedzieli jade na kanal szukac przetarcia kabla lub wymienie caly czujnik . gdzie te czujniki sie znajduja a kolejna sprawa czy sa dostepne w ogolnej sprzedazy?

JESZCZE RAZ DIEKI ZA POSWIECENIE CZASU !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...