Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lepsze osiągi dzięki tłumikowi środkowemu?


Gość d3cK

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam wycięty katalizator, czy wstawienie zamiast pustej puszki dobrego tłumika oprócz lepszego wyciszenia i przedłużenia żywotności tłumika końcowego poprawi osiągi auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtas91

Witam, to co planujesz zrobić nazywane jest strumienica... Znam kilku ludzi którzy takie coś zrobili w swoim aucie i tak szczerze to co do osiągów nie widać różnicy albo jest minimalna a co do lepszego wyciszenia.... czy ja wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to co planujesz zrobić nazywane jest strumienica... Znam kilku ludzi którzy takie coś zrobili w swoim aucie i tak szczerze to co do osiągów nie widać różnicy albo jest minimalna a co do lepszego wyciszenia.... czy ja wiem :P

a może jednak nie chodzi o strumienice tylko prawdziwy tłumik-w takim przypadku może to poprawic nieznacznie osiągi bo pusta puszka po katalizatorze powoduje niekorzystne zawirowania spalin-no chyba że jest tak rura wspawana-wtedy tłumik nic nie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś przerabiałem podobny temat w p-10 2.0 odnośnie wybebeszonego kata i jeżdziłem tak do czsu dziury w rurze przed końcowym tłumikiem.Zakupiłem nowy środkowy odcinek wydechu [polmo-ostrów kod 15.96 ]wg.katalogu przeznaczony do wcześniejszych modeli 2.0. Zamiast kata jest tłumik wstępny przelotowy złączony rurą z tłumikiem środkowym -przelot i dochodzi do końcowego.Różnica w osiągach dała się odczuć oprócz tego dżwięk się poprawił-polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...