Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z tylną wycieraczką.


Gość kondziu81

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kondziu81

Witam. Mam problem z tylną wycieraczką a dokładnie to jak ją włączę to po chwili zatrzymuje się gdzie jej się spodoba- nie wraca do pozycji wyjściowej. Miał może ktoś taki problemik i wie jak go rozwiązać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Enigmanek

Witaj, tez miałem podobny problem w Nissanie Note.

Dodatkowo domykanie szyby od strony kierowcy przestało działać.

 

U mnie poskutkowało sama inicjalizacja systemu opisane przez Notka:

1) Wsiadamy do auta.

2) Przekręcamy stacyjkę (odpalić też można, choć chyba nie trzeba), tak aby wszystkie kontrolki się zapaliły

3) Opuszczamy szybę kierowcy, trzymając CAŁY CZAS wciśnięty na I-wszym stopniu (na II-gim nie sprawdzałem) przycisk.

4) Czekamy aż się szyba opuści całkowicie

5) Przyciskiem, cały czas wciśniętym na I-wszej pozycji podnosimy szybę, a jak się podniesie na maksa, to NIE puszczamy przycisku, trzymając bez przerwy....

6) ... przez kilka sekund.

7) Sprawdzamy czy działa impulsowe II-stopnia opuszczanie i podnoszenie.

8) Jak działa, to dziękujemy.

9) Jak nie działa, to powtarzamy procedurę, ewentualnie sprawdzając w instrukcji czy NOTEK się nie pomylił, cytując z pamięci.

 

Źródło: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/50501-co-z-tym-profesjonalizmem/

 

Po tym wszystko zaczęło działać normalnie :)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale co ma programowanie modułu domykania szyby do tylnej wycieraczki? Chyba coś ci się pomyliło. Możliwe przyczyny uszkodzony przekażnik tylnej wycieraczki, silnik elektryczny tyl. wycieraczki, brak jakiegoś zasilania tegoż. Bez sprawdzenia napięć trudno stwierdzić przyczynę. Chyba, że ktoś miał identyczne obiawy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Enigmanek

Tak jak napisałem - miałem takie same objawy. Wycieraczka tylna wariowała - m.in. zatrzymywała się w losowym miejscu na szybie.

Pomogła ponowna "inicjalizacja systemu" - sposób jaki zacytowałem w poprzednim poście.

 

Tyle że ja jeżdzę Nissan Note, ale możliwe że istnieje podobny (jeśli nie taki sam) sposób inicjalizacji systemu dla X-Traila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...