Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klimatyzacja


JacekJQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W mojej Tiidzie podczas upałów nie działa klima. Kiedy samochód postoi w słońcu i wnętrze nagrzeje się znacznie to z nawiewów do środka do prawej wieje minimalnie schłodzone powietrze a w drugą stronę lekko podgrzane. Ustawienie klimy jest nieistotne. Rano gdy autko jest chłodne po nocy klima działa bez zarzutu. Klima automatyczna i jest zawsze włączona.

 

Jakieś pomysły? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima w dni upalne, gdy samochód jest rozgrzany zawsze ma ciężko. Wchodzisz do gorącego samochodu otwierasz na jakiś czas maksymalnie szyby by schłodzić samochód. Klimatyzacja efektywnie działa gdy rozgrzeje się silnik (zamiana ciepło w ciepło itp.) W mikrze z rana ad razu wieje zimnym a nawet mroźnym powietrzem. Dzieje się tak gdyż niespełna wydolna klimatyzacja daje sobie radę z chłodniejszym powietrzem. Klimatyzacja w dni upalne nawet w trasie nie schłodzi ta jak w dni chłodniejsze, przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima w dni upalne, gdy samochód jest rozgrzany zawsze ma ciężko. Wchodzisz do gorącego samochodu otwierasz na jakiś czas maksymalnie szyby by schłodzić samochód. Klimatyzacja efektywnie działa gdy rozgrzeje się silnik (zamiana ciepło w ciepło itp.) W mikrze z rana ad razu wieje zimnym a nawet mroźnym powietrzem. Dzieje się tak gdyż niespełna wydolna klimatyzacja daje sobie radę z chłodniejszym powietrzem. Klimatyzacja w dni upalne nawet w trasie nie schłodzi ta jak w dni chłodniejsze, przynajmniej u mnie.

 

Tylko, że w lecie ubiegłego roku przy takich upałach po właczeniu klimy w aucie było zimno po kilku minutach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek,możesz mieć klopot z czujnikiem temperatury,bądź z ubytkiem czynnika.U mnie w Note też był objaw opóźnionego chłodzenia i temperatura schładzania w upalne dni była niezadowalająca.Po wymianie czynnika wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek,możesz mieć klopot z czujnikiem temperatury,bądź z ubytkiem czynnika.U mnie w Note też był objaw opóźnionego chłodzenia i temperatura schładzania w upalne dni była niezadowalająca.Po wymianie czynnika wszystko wróciło do normy.

 

Dzięki. Mogę teraz jechać do serwisu i podpowiedzieć orłom co mają sprawdzić :)

 

 

Pzdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Napewno coś jest nie tak - może to za prosto.

Otwórz maskę i przysłuchaj się - czy słychać załączanie / wyłączanie cykliczne kompresora.

Bez względu na temperaturę w środku schładzanie wnętrza potrwa troszkę dłużej lub krócej - ale chłodzić MUSI.

Bez wcześniejszego przewentylowania wnętrza wykończysz z czasem sprężarkę o czym wspominał kolega.

Włącz światła - klimę - powinieneś widzieć i odczuwać mały spadek mocy i obroty na obotomierzu - to znak

że klima w ogóle działa. Może masz za małe ciśnienie w układzie -wariantów jest wiele. Jeśli auto na gwarancji

niech podziałają - w końcu za coś zapłaciłem podczas kupna.

 

Pozdrawiam Tidowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek,możesz mieć klopot z czujnikiem temperatury,bądź z ubytkiem czynnika.U mnie w Note też był objaw opóźnionego chłodzenia i temperatura schładzania w upalne dni była niezadowalająca.Po wymianie czynnika wszystko wróciło do normy.

Miałeś rację to był ubytek czynnika. W serwisie uzupełnienie + barwnik i obserwujemy którędy czynnik zdezerterował. Mam na to jeszcze ponad rok.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...