Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2,5 dci moment


Gość Slednecks

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Slednecks

witam! nie moge znalezc informacji jaki moment obrotowy posiada silnik 2,5 dci w moim pathfinderze i w jakich zakresach jest dostepny? bo czasami ewidentnie go brakuje :( a z drugiej strony w okolicach 3000 obrotow zbiera sie przyjemnie ale spalanie w okolicach 12 litrow przeraza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość motopompa

2,5 dCi - 400 Nm.

Z dostępnością momentu od 2000 obr. nie powinno być problemu. Zdzrza mi sie ciągnąc przyczepę albo wyciągać na stromym slipie łódkę ( z przyczepa ok.2000kg)i jak dotychczas na brak momentu nie narzekałem.

A jaką masz wersję? Z filtrem DPF czy bez?

 

Gdybyś kupił z automatem to 12L byłoby jednym z ekonomicznych rekordów:)

U mnie w automacie schodzę do 12L/100 na trasie po drogach "krajowych", a w mieście i na autostradzie to prawie cały czas spalanie wychodzi 15L/100 km. Ale można się przyzwyczaić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz krzywe przebiegu mocy i momentu - najlepiej będzie śmigał w przedziale miedzy max moment a max moc

pathfindert.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slednecks

czyli gdzies kolo 2200 obrotow jest optymalnie jezeli dobrze odczytalem bo slabo kolory widac :)

momentu przy wyciaganiu czy ciaganiu przyczep nie brakuje, zawsze mozna sobie reduktorem pomoc.

denerwujace jest czasami gdy przy wyprzedzaniu jest te kilka sekund gdy silnik "zastanawia sie" czy pociagnac czy moze odpuscic :) kwestia redukcji ale jakos nie lubie diesla ciagnac do 4000 obrotow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...