Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 1,5 dCi - montaż CB w półce pod CD


Gość pink
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

w związku z tym że w ciągu 2mc nałapałem 14 pt karnych

rozglądam się za CB radiem do mojej almery

 

model n16 listopad 2003 1.5 dCi

 

fundusz jaki mam na ten cel to 300-400 pln

 

chciałbym aby radyjko weszło w półkę pod CD

 

wymiary tej półki to

 

szerokość około 155 mm

wysokość 50mm

głębokość około 130mm

 

87926555.th.jpg

53174131.th.jpg

 

czy ktoś może robił już coś takiego w tym modelu?

wszelkie sugestie dotyczące radyjka oraz anteny mile widziane :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez pink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB nie służy do "omijania" radarów, nie zagwarantuje że zawsze ktoś wcześniej ostrzeże przed misiakami.

Radyjko możesz zamontować gdzie chcesz, granicą jest tylko wielkość radia.

Proponuje przedewszystkim wolniej a co za tym idzzie bezpieczniej jeździć.

Sam dużo jeżdzę jako kierowca i nie zawsze korzystam z radia, chyba że się pogubię i mam zero punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB nie służy do "omijania" radarów, nie zagwarantuje że zawsze ktoś wcześniej ostrzeże przed misiakami.

Radyjko możesz zamontować gdzie chcesz, granicą jest tylko wielkość radia.

Proponuje przedewszystkim wolniej a co za tym idzzie bezpieczniej jeździć.

Sam dużo jeżdzę jako kierowca i nie zawsze korzystam z radia, chyba że się pogubię i mam zero punktów.

 

Twoja odpowiedź w niczym mi nie pomogła.

Jeżeli chodzi o szybkie jeżdżenie to już wyluzowałem. Przyjąłem bezpieczną granicę ograniczenie +10.

A CB nie potrzebuję tylko ze względu na misiaki. Nie potrzebnie pisałem o tych punktach :)

Edytowane przez pink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :) Proponuje w tej cenie radyjko Unident 520 XL jest małe, nie drogie i na podzespołach President-Johny,

a antenkę na magnes Sirio ML 145. Taki zestaw ma kuzyn, zamontowany w kieszonce pod radiem w mondeo i nie szumi w mieście. Lub pod tą antenkę za większą kaskę polecam radyjko President-Johny2, mam je w aucie służbowy i łapie mobilki w Bolesławcu z autostradki przy Legnicy.

Pamiętaj o dostrojeniu anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :) Proponuje w tej cenie radyjko Unident 520 XL jest małe, nie drogie i na podzespołach President-Johny,

a antenkę na magnes Sirio ML 145. Taki zestaw ma kuzyn, zamontowany w kieszonce pod radiem w mondeo i nie szumi w mieście. Lub pod tą antenkę za większą kaskę polecam radyjko President-Johny2, mam je w aucie służbowy i łapie mobilki w Bolesławcu z autostradki przy Legnicy.

Pamiętaj o dostrojeniu anteny.

 

Dzieki za pomoc! Jestem właśnie po intensywnym grzebaniu w necie.

Trochę martwi mnie ten brak homologacji... no ale za ta kase nic lepszego chyba nie znajde.

Będę brał dokładnie taki zestaw jak napisałeś :)

 

Czyli unidenta + ml 145

 

Na dostrojenie podjadę sobie gdzieś.

 

Nie wiem czy tak się da ale chciałbym żeby zasilanie nie było brane z gniazda zapalniczki tylko z "jakiejś kostki"

Zapalniczka mi jest potrzebna do gps'a.

Chyba ze kupie na allegro jakiś rozdzielacz na 2 :)

 

Nie wiem tylko co na to żona.. nie chce pytać... ona ma uczulenie na kable :>

Edytowane przez pink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologacją się nie przejmuj, misiaki nic nie zrobią. Co do podłączenia to możesz spokojnie się podpiąć pod kable od zapalniczki, przewody poprowadzić pod plastykami a przewód antenowy w tunelu, wszytko ładnie się ukryje i zapalniczka będzie wolna . Pamiętaj o bezpieczniku na kablu od CB i prawidłowym podłączeniu kabli, bo jak przypadkowo dasz napięcie na mase radyjka to strzeli. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podłączenia to możesz spokojnie się podpiąć pod kable od zapalniczki, przewody poprowadzić pod plastykami a przewód antenowy w tunelu, wszytko ładnie się ukryje i zapalniczka będzie wolna . Pamiętaj o bezpieczniku na kablu od CB i prawidłowym podłączeniu kabli, bo jak przypadkowo dasz napięcie na mase radyjka to strzeli. Powodzenia

 

Przewód antenowy pójdzie w tunelu koło progu. Wiem jak go tam wsadzić bo ostatnio wałczyłem z wyklejaniem podłogi taśma dekarską :>

Co do bezpiecznika na kablu i podłączenia to będę się musiał z kimś skonsultować kto ma pojęcie i się nie pomyli.

Mam nadzieje że ramką montażowa do tego radyjka zmieści się i ładnie wejdzie w tą półeczkę.

 

Jak ogarnę to wszystko to wrzucę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie zapomnij o głośniku zewnętrznym, ba raczej nie wydaje mi się że będziesz dobrze słyszał jak w sadzisz w półkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja może coś dorzucę od siebie :)

 

Mam właśnie Unidena zamontowanego w miejscu tej półki ( http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0cdde9dae689ae6d.html )

Jeżeli nie chcesz aby radyjko wystawało to musisz wymontować tą plastikową półkę i wyciąć tylną ściankę ewentualnie dorobić sobie nową półkę z blachy ( musisz zrobić korytko w kształcie ceownika ). Wtedy radyjko się zmieści i nie będzie tak widoczne dla złodzieja.

 

Co do głośnika to ten w radyjku powinien wystarczyć - ja mam radyjko rozkręcone do połowy i wszystko dobrze słychać.

Edytowane przez Ambro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzięki Ambro za fotke :)

 

 

Myślałem ze radyjko jest troszkę większe... Jakoś tak mi się wydawało.

 

Wczoraj kombinowałem jak zdemontować cały panel tak żeby dostać się do tej półki.

Udało mi się złapać za tył obudowy komputera pokładowego

i jak pociągnąłem do siebie to górna część wyskoczyła z zatrzasków, ale w dolnej części coś trzyma.

Nie wiem za bardzo jak się dostać do tych śrub, bo podejrzewam, że tam są jakieś 2 śruby.

Trzeba będzie schowek zdemontować? Pojęcia nie mam. Z instrukcji serwisowej mało się dowiedziałem :/

 

Mam w planie wyciąć tylną ściankę tej półki tak, aby radio na długość się zmieściło.

Jeżeli chodzi o nową półkę w kształcie ceownika to pomyślę. Idealnie by było gdyby można było kupić w castoramie ceownik o tej szerokości.

 

=================================

Dobra już wiem jak dostać się do tej półki!

 

Trzeba złapać za dziurkę która jest przy uchwycie na zakupy

i zdecydowanie pociągnąć do siebie.

Wychodzi kawał plastiku i pojawiają się śruby :)

 

pełny opis tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/66970-n16-po-fl-demontaz-przedniego-panelu-opis-i-fotki-jak-to-zrobic/

 

-------------

 

kolego Grimm

dzieki za rady w sprawie radyjka i anteny

 

zestawik juz zamontowany i przetestowany na trasie z warszawy do zakopca i z powrotem

 

nie wyobrazam sobie teraz jak mozna wogole jedzic bez CB (!!)

 

pomijajac informacje o misiakach

juz mnie uratowalo cb przed wpakowaniem sie na zamkniety odcinek drogi na ktorym byl wypadek

Edytowane przez pink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...