Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

analiza z odczytu wskazan z analizatora


Gość michal17781

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michal17781

Panowie,

Dziś wybrałem sie do stacji diagnostycznej w celu dokonania pomiaru spalin, w związku z pojawiającym się wiecznie u mnie błędzie 0420(niska wydajność katalizatora). Czy ktoś może mi pomóc zinterpretować te dane. Czy koniecznie potrzebna jest wymiana katalizatora?. Czy dane te wskazuja na zuzyty katalizator? Czy może zacząć od wymiany 2 sondy?

poniżej dane :

 

przy 2000 obrotów

%volCO 0,13

%volCO2 15.23

ppmvol HC 1

%volO2 0,00

Lambbda S 0,996

 

przy 900 obrotów

%volCO 0,00

%volCO2 15,17

ppmvol HC 1

%volO2 0,15

Lambbda S 1,007

 

Będę wdzięczny za pomoc, i sugestię

 

Panowie,

Dziś wybrałem sie do stacji diagnostycznej w celu dokonania pomiaru spalin, w związku z pojawiającym się wiecznie u mnie błędzie 0420(niska wydajność katalizatora). Czy ktoś może mi pomóc zinterpretować te dane. Czy koniecznie potrzebna jest wymiana katalizatora?. Czy dane te wskazuja na zuzyty katalizator? Czy może zacząć od wymiany 2 sondy?

poniżej dane :

 

przy 2000 obrotów

%volCO 0,13

%volCO2 15.23

ppmvol HC 1

%volO2 0,00

Lambbda S 0,996

 

przy 900 obrotów

%volCO 0,00

%volCO2 15,17

ppmvol HC 1

%volO2 0,15

Lambbda S 1,007

 

Będę wdzięczny za pomoc, i sugestię

 

 

Chyba napisałem trudny temat. Bo nik nie ma pomysłu na odpisanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane, które podałeś, w zasadzie nie mają nic do rzeczy tzn w tej sytuacji żadnych wniosków z nich nie wyciągniemy oprócz tego, że katalizator jakoś tam działa. Ecu stwierdza nieprawidłowość pracy katalizatora nie na podstawie składu spalin za nim (bo i nie ma jak go mierzyć) a jedynie na podstawie różnicy częstotliwości i przesunięcia w fazie między wskazaniami obu sond lambda. Oprócz uszkodzonego katalizatora może być jeszcze kilka przyczyn pokazywania się tego błędu (np jakaś nieszczelność w układzie wylotowym, uszkodzona jedna z sond lub jej przewody itp). Trzeba auto podpiąć pod interfejs diagnostyczny i przyjrzeć się co tam się naprawdę dzieje, bo inaczej to tylko zgadul zgadula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...