Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

t-30 wskaźnik paliwa


Gość wojank

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Zostałem własnie szczesliwym posiadaczem X-traila z 2001 r (beznyna). Auto jest rewelacyjne :) Mam jednak mały problem - nie działa mi wskaźnik paliwa (niby pierdoła, ale czasem sie przydaje). Cały czas bak jest "full". Sugerując sie wątkami znalezionymi na niniejszym forum (niestety dotyczyły innych modeli) zajrzałem do zbiornika i sprawdziłem pływak. Wszystko wydaje sie ok, co dziwne po odłaczeniu wtyczki od czujnika i właczeniu zapłonu nadal pokazuje że zbiornik jest pełny. Moze ma ktos jakieś uwagi? Sugestie? Z góry serdecznie dziekuje za pomoc i pozdrawiam wielbicieli X-traila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może to wskazywać na to, że ktoś gmerał przy liczniku. Ale nie musi. To tak na początek. Reszta wskazówek póżniej. Pozdrawiam. Czy wskazówka opada jak wyłączysz zapłon? Na schemacie elektrycznym są dwa czujnik w baku. Sprawdż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze jedna nikt nie grzebał, ale hmmmmm... jak na 8-letnie auto z benzyna przebieg 123 tys. wydaje sie sensowny. Co do wskazówi wskaznika - i owszem, opada po wyłaczeniu zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianello

Kolego wojank schemat wysłałem. Pozdrawiam.

...a tak w ogóle to kiedy oznacza, że jest rezerwa w baku? jak jest wskazówka na czerwonym polu czy jak się zapali lampka? Jak się zapali lampka to ile można przejechać jeszcze? (T30 2,0 benzynina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem napewno jak jest w X-sie benzyna ale ogólnie przyjęte jest, że rezerwa zaczyna się po zapaleniu żółtej kontrolki. Wtedy zostaje jeszcze około 5-7 litrów paliwa. A ile na tym przejedziesz to zależy od stylu jazdy i stanu technicznego pojazdu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do rezerwy w X-ach to ja mam diesla, ale po zapaleniu się "lampki księgowego" w baku zostaje jeszcze 15 litrów.

 

Nie wiem jak jest w benzynowych wersjach, ale pewnie będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianello

Witam

 

Co do rezerwy w X-ach to ja mam diesla, ale po zapaleniu się "lampki księgowego" w baku zostaje jeszcze 15 litrów.

 

Nie wiem jak jest w benzynowych wersjach, ale pewnie będzie podobnie.

no właśnie wczoraj zapaliła się pierwszy raz lampka jak strzałka znalazła się już lekko poniżej połowy czerwonego pola, zakładam, że jest tak jak w większości samochodów - przejechanie ok 100 km jazdy mieszanej (bynajmniej tak miałem w Hondzie)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...