Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Reanimacja progów


Gość PipaGrochowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to ja wrzucę parę zdjęć jak naprawa wyglądała u mnie:

 

czas pracy - niecałe 5 tygodni (naprawę robił znajomy po pracy, dodatkowo w międzyczasie była powódź i trzeba było przerwać naprawę)

koszt - ok 1000 zł za części + robocizna

części - progi i błotniki wycięte na szrocie w dobrym stanie (almera z '97 roku) - 160 zł; plastikowe nadkola - 100zł; nowa tylna klapa i prawe drzwi - ok 250zł (stare były szpachlowane i szpachla odpadła przy myciu karcherem); do tego jeszcze klamka prawych drzwi, końcówka tłumika, farby, szpachla, blachogum, nowa antena od vw.

 

p1010146.jpg

p1010117.jpg

p1010118.jpg

p1010118.jpg

p1010122.jpg

p1010146.jpg

p1010165.jpg

p1010168.jpg

p1010180.jpg

p1010181.jpg

p1010134.jpg

p1010116.jpg

p1010133.jpg

p1100194.jpg

 

i efekt końcowy:

p1010237.jpg

p1010238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. estampida, gdzie można kupić takie felgi? Albo chociaż podaj, jaki to model :P

 

2. W mojej Almerce rdza zaczyna mi lekko brać progi. Nie są to dziury na wylot, ale już się niewielkie pęcherze pojawiają w dwóch miejscach. Są jakieś metody na zabezpieczenie tego, aby autko jeszcze ze 2 lata pojeździło bez napraw blacharskich? Ma ktoś jakieś patenty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estampida na razie się cieszy, ale za niedługo wokół spawów i spod szpachli zacznie wyzierać rdza. Szpachla absorbuje wilgoć a długotrwała ekspozycja w warunkach nieogrzewanego garażu temu sprzyja. Takie niestety są fakty. A na felgach brakuje chyba kapsli?

 

moze tego na zdjeciach nie ma, ale wszystko jest odpowiednio zabezieczone, srodkami antykorozyjnymi tak jak pisales. dodatkowo napryskalem tez do srodka progow. mysle, ze kilka ladnych lat nie bedzie sladu rdzy. a co do felg, to faktycznie nie ma kapsli bo takie bardziej mi sie podobaja. nie wiem co to za model, byly juz kiedy go sprowadzalem z austrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie wygląda , ja mam progi dopasowane od vw ( wiem wstyd mi za to ) ale nawet nie głupio to wygląda . jak znajde to wkleje fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bociexxx

witam , niestety przed zima trza bedzie zrobic almie progi bo ladnie sie sypia juz..., mysle nad zakupem na allegro a potem zrobieniem w jakims warsztacie , znalazlem cos takiego na alledrogo Mój odnośnik , da rade cos takiego?? i ile za robocizne moga policzyc za wspawanie tych progów + malowanie...?

 

Pozdro

Edytowane przez bociexxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się w te reparaturki nie bawił. to jest tylko zewnętrzne poszycie. nie wiadomo czy wystarczy i czy bedzie do czego to przyspawac. lepiej chyba kupic wyciete progi z jakiegos anglika i wspawac calosc. zrobilem tak u siebie. poszukaj na forum tematów o progach, tam jest juz chyba wszystko na ten temat powiedziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bociexxx

hmm , no wlasnie tu chodzi głownie o poszycie progu dalej jest chyba dobrze choc sie dowiem jak wytnie sie to stare, moglbym w sumie na szrocie poszukac w dobrym stanie do n15 ale juz wymiana calego progu to chyba wieksza zabawawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bociexxx

nie no ja sam to nawet nie bede prubowal sie za to zabierac, bo kiepski w te klocki jestem:), mam zamiar oddac do jakiegos magika i niech zrobi , tylko zeby nie skasowal jakos duzo , czytalem na forum to za taka wymiane i malowanie moze wyjsc 1000 zł wszystko :blink: ehhhhh... Mam numer w wawie do jakiegos co polecali go na forum trza bedzie podjechach i pogadac co i jak , chyba ze polecicie jeszcze kogos z wawy badz okolic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja niedawno robiłem progi u siebie w N15 w warsztacie na Szczotkarskiej w Warszawie. Tu jest link do tematu o tym warsztacie http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/29467-blacharstwo-lakiernictwo-warszawa/

 

Progi nie wyglądały najlepiej, za 2 strony zapłaciłem 700zł na gotowo. Dodatkowo mam od spodu i kawałek z boku pomalowany barankiem, więc może chwilę wytrzyma. Miał też od środka czymś zabezpieczyć, ale tego jeszcze nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak kupiłem progi za 200 PLN z ALLEGROnastepnie dałem kumplowi do wspawania który razem z malowaniem wziął następne 300 PLN na razie mam je rok i po tegorocznej zimie kilka bąbli wyskoczyło chyba jego wina kiepski lakiernik :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...