Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła dzienne - sterowniki i LED


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko fajnie - tylko w zasadzie po co??? nie widzę sensu takiego tuningu :whistle:

de gustibus non est disputandum Dar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vinotek

bo klamki mam czarne nie malowane a auto srebrne :-)

 

a co do świateł LED dziennych i montażu ich tak by nie stracić gwarancji. serwis japanmotors w bielsku białej zakłada takie światła ( philipsa) każdemu kto zechce gwarantując montaż i że się nie straci gwarancji. niestety taka usługa ( z lampami) jest droga bo np do mikry kosztuje 699zł a do note już 899zł rzekomo z powodu że więcej pracy i trudniej podłączyć w note :-) zakładają oczywiście w innych modelach nissana też. do micry i notka zakładają światła 4 ledowe które można kupić samemu za 250zł ale jak powiedział pan z serwisu nie daja gwarancji na lampy klienta tzn gdyby padło coś w tych które kupuje się z usługą to w razie awarii świateł , uszkodzenia przekaźnika czy wypalenia jednej z diod , wymieniają od razu na nowe a w przypadku lamp przywiezionych przez klienta to on musi sie z tym bujać a słyszałem że serwis philipsa każe wysyłać lampy samemu do holandii :-). za usługę założenia lamp klienta biorą 350zł i choc to drogo to jak powiedział pan z serwisu jest pewność że nie utraci się gwarancji na samochód bo nikt wtedy nie wmówi że od lamp padł np moduł poduszek itp. o ile przy modelu micra jak się kupi lampy samemu jest to oszczędnośc 100zł o tyle przy note jest to już różnica 300zł :-). i jeszcze ciekawostka jak mówił serwisant to niedawno robili akcję wysyłania smsów do wszystkich klientów którzy zakupili u nich nissana z propozycją założenia w promocyjnej cenie LEDowych świateł dziennych !!! i mnóstwo założyli i dalej zakładają !

a mnie "fachowiec" z serwisu przyguccy w łodzi powiedział że mogą założyć ale nie dają na to gwarancji !!! z nissana polska z warszawy też mi tak napisali !!! widać że gdy jednym to zwisa inni robią na tym kasę bo przecież założenie lamp philipsa jest dziecinnie proste i tylko strach przed utratą gwarancji mnie przed tym powstrzymuje.

łódź to wiocha bo jest w całym województwie tylko jeden serwis nissana i to pod jednym dachem z dacią i renault i mają do roboty mnóstwo aut firmowych i bagażówek na czym trzepią lepszą kasę niż inni ( bo tam na śląsku większa konkurencja ) na zakładaniu świateł dziennych. ale tak jest jak nie ma konkurencji i monopol nie zmusza do myślenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta,wiedzą że przy tak prostym montażu nic nie może paść,Philips marka uznana,tak więc rzadko kiedy ,bądź wogóle się nie zdarzy że padnie dioda lub moduł...a gdyby nawet to za montaż biorą tyle co koszt drugiego kompletu ,więc ryzyko dla nich prawie żadne.

Tylko pogratulować menedżerowi serwisu elokwencji i pomysłowości na zrobienie dobrej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojego Notesa też zakładam światła do jazdy dziennej. Koszt świateł to 240 zł , montaż przez elektronika 100 zł. Moje szczęście polega na tym , że nie mam już gwarancji więc nic nie tracę , a oszczędzam trochę pieniędzy. Swiatła Philips 4 diodowe.

Edytowane przez dareke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Note z dziennymi wyglada bardzo ciekawie :D

Już kilka egzemplarzy widziałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vinotek

łeb do interesu mają :-) ale..... poprosiłem o fotki jak to wygląda po montażu i muszę stwierdzic że wyjatkowo niestarannie jak za taką kasę :-) wg mnie światła powinny byc przykręcone równo/równolegle do krawędzi zderzaka który jest przecież wypukły ale przykręcają jakby by na siłę był prostopadle do jezdni a przecież te światła nie oświetlają drogi tylko mają powodować by auto było widoczne. w rezultacie wygląda to brzydko i jest krzywo i niestarannie wykonane co widać na fotkach 2 i 3. myśle że przykręcają albo na odpier... się albo przykręca to jakiś uczeń, też na tej zasadzie :-)

widziałem światła przykręcone w różnych autach i prawie wszystkie równo z krawędzią zderzaka a tu nie dość że za światła które można kupić za 250zł biorą z montażem 900zł to jeszcze przykręcają byle jak :-)

post-45288-0-42684900-1310234417_thumb.jpg

post-45288-0-90016200-1310234426_thumb.jpg

post-45288-0-79429000-1310234437_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób montażu taki jak u Tobiego bardziej mi się podoba. Uważam także, że zarówno tu jak i u Tobiego, wyglądałoby to lepiej, jeżeli "szkło" reflektora dziennego licowałoby z krzywizną zderzaka lub listwy poprzecznej wlotu. Cela uwaga vinoteka - reflektor RL nic nie oświetla tylko "świeci". Ładne zlicowanie nie wpłynęłoby na skuteczność tych reflektorów.

 

Na marginesie - nie posądzałbym ich o niechlujną robotę. Po prostu w tym miejscu raczej nie da się takiego reflektora perfekt spasować z płaszczyzną wlotu. Pierwsza pozioma listwa wydaje się być lepszym miejscem.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vinotek

ranger

na 100% da się to zrobić lepiej i dokładniej . może na fotce zmniejszonej nie było widać dokładnie daję większą fotkę . widać jak to jest byle jak "przykręcone" ,po prostu się do tego nie przykładają

wiem jak pracują "serwisanci" a Tobie nie życzę byś się o tym przekonał na własnej skórze

może jestem za wybredny ale wolałbym te lampy sam przykręcić :-)

post-45288-0-34293700-1310242592_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vinotek - pewnie, że się da, ale w tym miejscu krawędź wlotu mocno się zaokrągla i tu jest mały problem. Do tego reflektor trzeba przesunąć maksymalnie do zewnętrznej, żeby złapać wymagany przepisami rozstaw. Absolutnie ich nie bronię, bo robota nie jest wykonana dobrze i jak by mi tak zamontowali (bez względu na kasę jaką by sobie zażyczyli za montaż), to bym się porządnie zdenerwował. Twierdzę jedynie, że w tym miejscu nie jest łatwo zamontować dobrze i łatwo światła RL. Znacznie lepszym miejscem wydają się listwy, które pokazał na zdjęciu Dar. Tak ma zamontowane światła Tobi. Lepiej by to jednak wyglądało, gdyby reflektory były zlicowane z krzywizną listwy.

 

Nie zmienia to jednak sprawy. ASO nie powinno odwalać takiej fuszerki i do tego za taką kasę. Może jednak ktoś z pracowników tego ASO czyta nasze forum i zmienią miejsce instalacji RL`ek w Note :devil:. Wydaje się to też łatwiejsze, to może i cena spadnie ;).

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich płaszczyzn stosuje się światła o zakrzywionej geometrii szkła,ale widocznie im się nie chciało poszukać .Ale faktycznie zderzak Note jest niewdzięczny dość bo w miejscach gdzie można by zamontować już ładnie zaznacza się jego krzywizna.Powiem Wam szczerze że nawet u mnie gdzie światła są pionowo ustawione to jest również widoczne odchylenie boczne od osi jezdni.Tak jak pisał Dar montaż w kratce byłby bardziej na miejscu.Widziałem już Notki z takim montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobi

mam pytanie : czy widziałeś albo wiesz jak Ci podłączyli te dzienne światła LED w serwisie ? chodzi mi o to czy są podłączone wg schematu jaki dodaje do świateł philips tzn "+" i "-" do akumulatora oraz jeden przewód do światła pozycyjnego lub mijania, czy też podłączyli inaczej ? mnie np gość z serwisu z Bielska powiedział że założenie świateł do note kosztuje 899zł (a do micry 699zł) bo do note jest więcej roboty, większa komplikacja :-) itp ,więc jestem ciekawy co takiego skomplikowanego jest w podłączeniu że różnica w usłudze wynosi 200zł czy to zwykłe naciąganie, cwaniactwo :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia ceny nie leży w podłączeniu,ale w montażu świateł.W Note aby zamontować je do grilla to trzeba zdemontować cały przód,jest trochę zabawy z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet z serwisu mówił o podłączeniu że niby jest jakoś trudniej :-) a nie przykręceniu dwóch uchwytów i ja pytałem czy Tobi widział jak podłączali kabelki albo jak jest podłączone bo na ogół wolą by nie patrzeć im na ręce by człowiek się nie wkurzył widząc jak sie snują po warsztacie by jak najwięcej czasu auto tam stało i by jak najwięcej naliczyć roboczo i stanowisko godzin :-)

tak samo jest z przeglądami gwarancyjnymi, udają że coś robią byle jak najdłużej auto stało na warsztacie bo roboty jest na kilkanaście minut i każdy widzac by sie wkurzył że prawie nic nie robią a tyle go kasują :-)

myślę że cena za montaż świateł ( z sufitu) zależna jest od wielkości i ceny auta :-), micra tańsza to 699, note droższy 899 a nie pytałem ile qashqai ,pewno 1099 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest proste do sprawdzenia ,jakby Tobi zerknął pod maskę tam na aku to będzie widać czy spod czerwonej klapki + wychodzi jakiś cienki kabelek :D

Tam jedynie można podpiąć pod zacisk klemy ,tak że widać będzie na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że podłączyli "+" i "-" do akumulatora to raczej pewne ale chodzi o trzeci kabelek ( chyba żółty) , czy podłączony do lampy pozycyjnej/mijania czy ciągnęli go gdzieś do środka auta, do stacyjki ,itp

oczywiście proszę Tobiego by zechciał odpowiedzieć jeśli widział jak zakładali albo by zechciał zajrzeć pod maske :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dużo pracuję (10godzin dziennie) więc nie chce mi się już fotek wstawiać, więc podłączenie jest bardzo proste, 3 kabelki, jeden do klemu (-) drugi do klemy (+) a trzeci do postojówki. Do tego elektryk przykręcił mi moduł koło akumulatora no i pociągnąc kable do światełek i je przykręcił. Na razie odpukać wszystko działa. Stosuję cenną uwagę i jak jest przede mną wypolerowane ciemne auto patrze czy diody się świecą, no i się świecą :rolleyes: Na razie odpukać wszystko działa jak najlepiej i oby tak było przez najbliższe 5 lat, a nawet i dłużej. A co do wypalenia diód, widziałem raz na tirze, nie za ciekawie to wygląda, aczkolwiek można dokupić światła za 50zł a modułu nie trzeba zmieniać. No i jeszcze się wypowiem w kontekście montażu świateł, ja mam je zamontowane na wprost i wydaje mi się że tak jest najlepiej, a pod kątem to jakby ktoś jechał z naprzeciwka to nie zaciekawie by to wyglądało, takie jest moje zdanie <_<

A jeszcze co do ceny montażu to ładnie się cenią, tak jak mówiłem ode mnie wzięli 250zł, dla mnie kwota 300zł to max.

 

A tak na marginesie, jak wygląda świt i zmierzch :whistle: i kiedy niebiescy mogą się przyczepić do włączenia świateł mijania np podczas jazdy w deszczu gdzie widoczność jest bardzo dobra? Bo przepisy tu chyba trochę raczkują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobi

serdeczne dzięki za odpowiedź

czyli elektryk podłączył wg schematu jaki philips dołącza do kompletu w pudełku

co do ceny montażu w serwisie w bielsku białej i kosztu 899zł z założeniem to ja na miejscu w sklepie mogę komplet takich lamp kupić z gwarancją za 230zł i uważam że 659zł za założenie tych lamp to trochę przesada :-) i zastanawiam się czy nie zmontować lamp sam

Tobi czy pisząc że lampę można dokupić w razie spalenia diody za 50zł masz na myśli oryginalną taką samą ? gdzie można kupić ?

co do przykręcenia lamp to wg producenta mogą być przykręcone pod kątem do 10st co jest na obrazkach w instrukcji

post-45288-0-18869800-1310676080_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz podjechać do Wrocławia :) Zostawić autko w serwisie i zwiedzić Wrocław :P A potem wracając przejechać się AOW którą otworzą już pod koniec sierpia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę kupić na miejscu w sklepie i sam założyć, zrobię to na pewno lepiej i staranniej niż w serwisie :-). a jak coś ze światłami będzie nie tak to będę miał ( blisko ) gdzie reklamować :-)

zakładałem sam w poprzednich autach radia ( z instalacją) głośniki i centralne zamki więc i z tym sobie poradzę :-)

 

Tobi

bardzo prosze napisz gdzie, w którym miejscu przykrecili w Twoim notku moduł sterujący lampami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czwartku mam światła do jazdy dziennej firmy Philips. Montaż u zaufanego elektronika 50 zł. Lamy 4 diodowe , są mocne i uważam że takie wystarczą.Samo ich zamontowanie jest faktycznie bardzo proste , teraz tak uważam gdy to widziałem jak zostało zrobione. Ta kostka-sterownik została u mnie założona z tyłu akumulatora (patrząc z przodu silnika). Światła zapalają się z chwilą odpalenia silnika , a gasną po włączeniu świateł postojowych. Po wyłączeniu auta , po 3 sekundach gasną samoczynnie.Wymiary zamontowanych świateł zgodne z przepisami. Teraz tylko jeździć.....

Edytowane przez dareke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...