Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła dzienne - sterowniki i LED


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nawierciłeś otwory w tych działkach vulcan ? :dribble: to 150 zet tańszy pomysł niż dokupować ramki z halogenów i wygląda całkiem porządnie

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciąłem a można powiedzieć wypaliłem rozgrzanym brzeszczotem. Po wyjęciu środka wsadziłem ledy i je przykręciłem. Z daleka wyglądają tak.

 

wyciąłem a można powiedzieć wypaliłem rozgrzanym brzeszczotem. Po wyjęciu środka wsadziłem ledy i je przykręciłem. Z daleka wyglądają tak.

 

samej pracu z tym to 1 godzinka i tak jak pisze Dar1962 nie trzeba wymieniać ramek ,a i efekt niczego sobie. Dodam tyle ę pozostałości po dziurach od CKM chłodzą diody.

post-29779-0-07205400-1318622501_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o założeniu zwykłych, prostych świateł LED tzn. w kształcie kreski. Myślałem jednak o zamontowaniu ich w pionie, po obu stronach kratki, tak jak JACKO29 http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/68679-swiatla-dzienne-led-w-note/page__st__40 . Facet w serwisie powiedział że taki sposób jest niezgodny z przepisami i policja może się przyczepić (ponoć muszą być zamontowane poziomo. Przeglądałem przepisy i nic takiego nie znalazłem. Może ktoś się orientuje w czym rzecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozporządzeniu ministra infrastruktury,jak też w monitorze rządowym nie jest wspomniane jakiego kształtu mają być światła,są określone warunki montażu i powierzchnia świecenia w cm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i???

Podajesz mi link który nie wchodzi...a po doszukaniu kieruje na stronę ,gdzie grupka madralińskich chce uzewnetrznić swoje racje.Zadaj sobie trochę trudu,znajdź monitor z rozporządzeniem i poczytaj,pismo rządowe to nie to co grupka madrali skaczących sobie do oczu.

http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2F%25C5%259Awiat%25C5%2582a_do_jazdy_dziennej&rct=j&q=%C5%9Bwiat%C5%82a%20do%20jazdy%20dziennej%20przepisy&ei=lRubTu3CLMaBOqyesIkK&usg=AFQjCNEgR9D45CPtT3A_rYgrbZXj1PRcOQ&cad=rja

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z moją umiejętnością czytania ze zrozumieniem jest w porządku, to faktycznie nie ma żadnej wzmianki co do kształtu świateł. Owszem, rozstaw, i inne wymiary są określone, nie ma słowa na temat zamontowania w pionie czy poziomie. JACKO, czy kiedykolwiek miałeś jakieś problemy ze strony smutnych panów z policji z powodu swoich świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy,jesli chodzi o dzienne.Jeden próbował nawet mierzyć odległości i wmawiał mi ze obrys samochodu (jeśli chodzi o dzienne )liczy się z lusterkami :D ale wyprowadzilem pana niebieskiego z błędu(też to jest opisane w monitorze)

Co do sposobu montażu ,również nie było zastrzezeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacko, w tym właśnie sęk że nie ma takiego rozporządzenia. Są tylko przepisy ogólne a trudu sobie dałem dużo , bo zanim założyłem to te ledy to temat sprawdziłem gruntownie. Pozdrawiam Cie i kończę dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georg4 podaje Ci linka do rozporządzenia...poczytaj to chociaż wiem ze to nudne :D ale to co nas najbardziej interesuje to załącznik nr6,(jest prawie na końcu) ,a jak dobrze poczytasz to zobaczysz że nie jest określony kształt lamp,jedynie to ze maja być jednakowe,rozmieszczone symetrycznie i skierowane w tą samą stronę...milej lektury :D

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi przyjacielu Jacko, ja o tym doskonale wiem. Jeśli czytałeś uważnie co pisałem wcześniej ,to nie mówiłem nic o kształcie lamp i żadnego problemu nie miałem.Swiatła led mam założona (patrz strona 5) Miłego oglądania :wave: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georg,ale pisałeś że nie możesz znaleźć rozporządzenia,więc Ci je pokazałem,i tylko dla tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko, widocznie się nie zrozumieliśmy. Rozporządzenie znalazłem i znam je doskonale , chodziło mi wyłącznie o kształt który nie jest określony. Zresztą te przepisy to część mojej pracy zawodowej. Myślę że ten temat kończymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem i ja zrobić coś z dziennymi,a mianowicie dzienne led.Kilku znajomych zamontowało i co się okazało świecą już tylko jednemu (pozostałe spaliły się,z 6 pali się 1 lub 2 diody)zamontowali markowe samsung,philips.Więc zrezygnowałem koszt ok 200 zł,otwory w zderzaku.W poprzednim samochodzie miałem zamontowany regulator świateł SD-2 ,zamówiłem i zamontowałem.Wrzucam kilka fotek.

Zdjęcia z załączonym sd-2 i bez.

post-43522-0-44089600-1319969291_thumb.jpg

post-43522-0-89005600-1319972640_thumb.jpg

post-43522-0-73963500-1319972674_thumb.jpg

post-43522-0-44894400-1319972690_thumb.jpg

post-43522-0-21465500-1319972984_thumb.png

Edytowane przez greg70
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja bym nikomu nie radził jeśli ma aktualną gwarancję na samochód takich kombinacji :-) sam założyłem dzienne światła 4 ledowe philipsa (220zł) i nie wierzę w takie pieprzenie że komuś sie "popsuły" :-) jak sie kupuje "oryginalne" ( wg sprzedającego) chińskie gówno na allegro za 20-30złotych to tak pewno jest . światła philipsa maja obudowę z metalu ,są solidne i mają homologację i jeśli założyć je wg schematu i opisu producenta to wszystko świeci i jest ok. wiem jak one jarzą i od razu widzę w innych autach czy mają założone podróby nie mówiąc o tym że niektóre barany zakładają światła za blisko siebie i nie wiem jakim cudem policja ich nie zatrzymuje ! przecież jeśli odległość między światłami jest mniejsza niż długosć tablicy rejestracyjnej ( a to widać gołym okiem ) to na 1000% jest to odległość niezgodna z przepisami !

jeżdżę z tymi swiatłami ponad cztery miesiące i są super a w dzień lepiej je widać niż światła mijania

post-45288-0-69322900-1320698196_thumb.jpg

post-45288-0-65295700-1320698219_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma do przelisów sterowanie światłami za pomocą takich sterowników? Wiem że na pewno nie ma problemów ze światłami oddzielnych żarówkach (H7), a jak jest to z żarówkami H4 i takowymi reflektorami. Czy mają one homologację RL ? Wydaje mi się iż bezpieczniej będzie zastosować reflektory LEDowe. W razie awarii przecierz można wymienić pojedyńcze LED'y a nie koniecznie reflektor i nie ma znaczenia czy to Philips czy inny chińczyk- oczywiści konieczna jest homologacja RL na szkle reflektora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest różnica między zestawami philipsa a "chińczykami" z allegro czy jakiejś "hurtowni". choćby z tym że philipsa mają homologację ( prawdziwą a nie podrabianą tylko na szkiełku bo chińczyki podrabiają WSZYSTKO ) ) philipsa świecą jaśniej i to widać i są solidnie zrobione .

ale jak ktoś ma kasę do wyrzucenia to niech kupuje podróby :-). ja już się dałem nabrać na gówniane chlapacze które do notka sprzedaje na allegro jedna "firma" pod czterema kontami i były to wyrzucone pieniądze

najlepiej zobaczyc samemu na własne oczy zestaw philipsa i te podróbki, a ten kto je porówna nie powie że "co za różnica"

dlatego sprzedają te wynalazki przez internet :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Czy ktoś z Was montował światła dzienne w miejscach przeznaczonych na halogeny.

posiadam model Visia i chce wykorzystać te miejsca po zdjęciu zaślepek.

Może jakieś zdjęcia lub sugestie Koledzy prześlą co do miejsca montażu lub modelu lamp.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy miejsca na halogeny spełniają poniższe wymogi?

 

  • Symetrycznie względem osi pojazdu
  • Na równej wysokości
  • Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
  • Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
  • Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego
  • Lampy włączają się automatycznie po ustawieniu urządzenia zapłonowego w pozycji umożliwiającej uruchomienie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie dla czego nas się o to pytasz skoro zacytowałeś jota w jotę szczegółowe przepisy? :D

Skoro się w tym mieścisz to zakładaj! Tylko pomyśl ,jak piszesz że od podłoża do świateł masz 25cm,to co bedzie jak spadnie ciśnienie w kolach a smerfowi zachce się odwalać kontrole jakości? :D

To tak na marginesie,ale jeżeli się w tym mieścisz to jest OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...