Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zabudowa Roadranger się luzuje-jak zamocować na stałe??


ron5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zabudowę Roadranger i już drugi raz się odsuneła.W instrukcji Roadrangera jest wymóg aby co 1000km dociągać śruby w klemach mocujących.

Nie chce mi się tego robić i przyznaję-nie robię.

W związku z tym myślę o przemontowaniu hardtopa jeszcze raz i jego dodatkowe zamocowanie do burty-nie martwi mnie gwarancja itp.

Czy ktoś z Was mocował tak hardtop,zeby mieć swięty spokój i jeśli tak to czy mogę prosić o poradę jak najlepiej by było to zrobić?

z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ron5 ja mam u siebie zabudowe ARB. Niestety też musiałem serwis poprawiać. Nie wiem jakie masz mocowania w road ranger. Moja zabudowa jest mocowana na śrubach do burty (oczywiście od strony wewnętrznej). Dla świętego spokoju zmontowałem to na podkładkach sprężynujących, nakrętkach samokontrujących i dodatkowo klej do gwintów :) Aktualnie nie ma problemu z odkręcaniem i przesuwaniem się zabudowy :)

 

Może wrzuć zdjęcia w jaki sposób jest zamontowana Twoja zabudowa. Wtedy będzie łatwiej coś wymyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak,że buda siedzi na burcie,i po obejrzeniu jak to wszystkow ygląda podtanowiłem zrobić 2 otwory fi 12 poprzez krawędź wewnętrzną budy leżącą na krawędzi metalowej paki.

W te otwory wsadzam śrubę 12 z dwiema nakrętkami,lekko dokręconymi ,tak aby uniemożliwiały poziome przesunięcie.Otwory oczywiście po wywierceniu zabezpieczam Hammerlitem.

Mam również dodatkowe klemy mocujące,które przysłali mi ze Steelera (dealer RRangera).

Mam nadzieję,że to załatwi problem.Plus oczywiście jednak okresowa kontrola dokręcenia klem mocujących.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kolego mam taką samą zabudowę

 

Robisz tak - do burty równolegle do tylnej szyby przykręcasz kątownik np 4x4 cm aluminiowy ( burta jest gruba więc śruba nie wyjdzie na zewnątrz )

 

przewiercasz jakiekolwiek 4 śrubki przez rant paki i tego kątownika , nakrętka podwójna i masz spokój . - oczywiście wszystko w środku

 

mam tak 2 lata - jeszcze nie dokręcałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...