Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

primera p11 td


Gość murzynek2519
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość murzynek2519

koledzy mam pytanko zrobilem autodiagnostyke w sposob jaki tu wyczytalem za pomoca spinacza wyszedl mi blad 21 nie wiem dokladnie co on oznacza ale z tego co udalo mi sie wyczytac na forum jest to cos powiazanego z pompa wtryskowa jakby ktos wiedzial wiecej prosze o pomoc;)) non toper swieci check autko sporo pali!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego murzynek 2519. Blad nr21 z tlumaczeniem wedlug and pec to zawor czasu kata wtrysku w pompie wtryskowej. Znalazlem tez cos takiego ze blad nr21 to czujnik kontroli czasu wtrysku na pierwszym wtryskiwaczu sterujacym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 to zawór kąta wtrysku a 34 to czujnik wzniosu igły na pierwszym wtryskiwaczu Kiedyś było tam błędnie wpisane że 21 to wtryskiwacz i to prze zemnie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z moich obliczeń wynika że może to być powietrze w paliwie :) często ten błąd wyskakuje w zimie jak zamarza filtr no ale teraz jest w końcu lato:) kiedy był wymieniany filtr paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość murzynek2519

siemka moze mial ktos z was podobny problem wyskakuja bledy 18 i 21 na zwarke jest to powiazane z tego co wyczytalem z pompa paliwa duzo pali kopci swieci sie non toper kontrolka check moze ktos wie od czego zaczac?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez błąd 18 w swoim td p11 sprawdzałem na zwarcie.jak czytałem na forum ze to nastawnik w pompie paliwowej jest do czyszczenia koszty to w granicach 400 zł.a 21 błąd to nie wiem ,pewnie ktos inny z kolegów sie wypowie.wczesniej wymieniałem wtryskiwacz sterujacy bo był taki bład to koszt -nowy- 870 zł płaciłem chyba tanszego nie ma chyba ze ktos ma duze zniżki w hurtowniach.u mnie nie kopci obroty trzyma równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 to zawór kąta wtrysku w pompie a nie wtryskiwacz sterujący Tu jest błąd 34 jak jest uszkodzony czujnik wzniosu igły wtryskiwacza

18 to nastawnik Trzeba go wyczyścić oraz dotrzeć suwak na ośce w pompie współpracujący z nastawnikiem, Do tego ustawić prawidłowo dawkę wtrysku najlepiej na kompie w serwisie Boscha. Płukanie wnętrza pompy pistoletem do ropowania albo myjką ultradżwiękową też by było wskazane.

Błąd 21 to często zapowietrzenie układu paliwowego w skutek zapchanego filtra paliwa lub nieszczelnych przewodów paliwowych

 

Przeglądając tematy widzę że sporo osób po wymianie wtrykiwacza sterującego, jednak pozbywała się błędu 21, tak że jednak coś w tym jest. W sumie wtrysk sterujący jest odpowiedzialny za dawkę paliwa i podaje sygnał na zawór. Jak sygnał jet błędny, to i zawór wywala błąd nie mogąc ustalić odpowiedniego kąta

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzynek męczy d.... już po raz kolejny z rymi kodami Jeden z jego tematów dosłownie o tym samym został już zamknięty. a i na Priv też odpisywałem

 

Murzynek nie bądż aż tak namolny Wysil się i trochę sam poszukaj, a nie bawisz się w Jasia Pytalskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem dwa tematy o tym samym. Proszę nie zakładać kolejnego takiego samego, tylko kontynuować w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...