Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N16 FL - slabe swiatla mijania


Gość raVonline
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raVonline

hey, nurtuje mnie jedno pytanie w mojej almerce

jest od model N16 po FL

dlugie swiatla sa super.. dobrze oswietlają droge..

ale normalne - swiatla mijania sa wg mnie do d*py za krotke

i teraz nie wiem.. czy ten "model tak ma" :) ?

czy mam jakies kijowe zarowki? jak jest u Was

 

ew. jakie H7 polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A ja słyszałam, że Klamerki po FL mają kiepskie światła mijania ogólnie....może niech wypowiedzą się userzy N16 po FL ;-)

 

To mogę sam potwierdzić. Ostatnio miałem okazję przejechać się po zmroku nowiutką almerką i powiem szczerze, że moje lampy są o niebo lepsze. Może przyczyna leży w złym ustawieniu lub poprostu słabych żarówkach. Ja u siebie mam Philipsu Plus dające więcej światła. Te nawet sie nie przepalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A ja słyszałam, że Klamerki po FL mają kiepskie światła mijania ogólnie....może niech wypowiedzą się userzy N16 po FL ;-)

 

mają kipskie niestety, ale podobno pomaga wymiana żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey, nurtuje mnie jedno pytanie w mojej almerce

jest od model N16 po FL

dlugie swiatla sa super.. dobrze oswietlają droge..

ale normalne - swiatla mijania sa wg mnie do d*py za krotke

i teraz nie wiem.. czy ten "model tak ma" :) ?

czy mam jakies kijowe zarowki? jak jest u Was

 

ew. jakie H7 polecacie?

 

Mialem wymieniane refkletory poniewaz mialy taka mala wade, swiecily jak postojowki. Byc moze takze masz wadliwa serie. Ktory masz rocznik samochodu ? Po zmianie swiatelek polibilem jezdzic w nocy, wczesniej to byla tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moje Tino troszkę lepieś świeci. Ale założyłem Blu vision i powiem ze rewelacja. proponuje taki trick i będzi lepiej. Tylko nie wiem czemu te żaróweczki (a może wszystkie porzy dużych przebiegach na światłach) sie przepalają co 3-5mcy (tj. 15-20tyś. km

 

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raVonline
Mialem wymieniane refkletory poniewaz mialy taka mala wade, swiecily jak postojowki. Byc moze takze masz wadliwa serie. Ktory masz rocznik samochodu ? Po zmianie swiatelek polibilem jezdzic w nocy, wczesniej to byla tragedia.

 

almerke mam z grudnia 2002 takze z poczatku serii FL

mowisz ze maja wade?... wymieniaja na gwarancji przednie lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czemu te żaróweczki (a może wszystkie porzy dużych przebiegach na światłach) sie przepalają co 3-5mcy (tj. 15-20tyś. km

 

Racja, temat stary jak świat, ja juz przerabiałam rózne, różniste żarówy H7...teraz wrzuciłam Philipsy GT130, Power2Night...i jak narazie, odpukać, mam je baaaardzo długo, jak na H7 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zaś świecą dobrze, jasno (przynajmniej jak dla mnie) ale za to cholernie blisko. Mam już przełączniczek ustawiony na 0 (czy ileś tam),czyli światła max w górę a i tak za blisko świecą, zaraz przed samochodem. Chyba będzie potrzebna jakaś mała regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym aucie chyba jest regulacja lampy, dodatkowo oprócz tej elektrycznej z wnętrza. Trzeba tylko odpowiednią śrubką pokręcić i tak ustawić, żeby nie oślepiać kierowników z przeciwka.

Dzisiaj coś tam pokombinuję, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym aucie chyba jest regulacja lampy, dodatkowo oprócz tej elektrycznej z wnętrza. Trzeba tylko odpowiednią śrubką pokręcić i tak ustawić, żeby nie oślepiać kierowników z przeciwka.

Dzisiaj coś tam pokombinuję, zobaczymy.

 

teoretycznie powinny być dobrze ustawione, bo sprawdzają je na przeglądzie.

 

Dla porównania k12 ma H3 które oświetlają drogę jak stado latarni

 

różnica jest zabójcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już przełączniczek ustawiony na 0 (czy ileś tam),czyli światła max w górę a i tak za blisko świecą, zaraz przed samochodem. Chyba będzie potrzebna jakaś mała regulacja.

 

Taaaaa, wrzuć sobie ze dwa worki z kartoflami do bagaznika hehehe...efekt murowany......

ps. sorki za czarny humor ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiTeRsKi
almerke mam z grudnia 2002 takze z poczatku serii FL

mowisz ze maja wade?... wymieniaja na gwarancji przednie lampy?

 

Jesli tak to jest duze prawdopodobienstwo ze masz wadliwe refkeltory (soczewki matowialy a co to znaczy wiadomo), mam dokladnie Almerka z tego samego okresu. Mnie wymienili bez problemu lampy. Roznica miedzy nowymi a starymi jest OGROMNA. Swiatlo jest jasne a nie zolte jak w starych, jezdzi sie przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość raVonline

byłem na przegladzie w ASO i zwrocilem im uwage na lampy - sprawdzili i przyznali ze sa do wymiany, teraz czekam tylko na termin i mają je wymienić - Ufff mam nadzieje ze wkoncu w nocy bede cos widzial bo te świeczki co teraz mam to w nocy - tragedia :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość raVonline

..dzisiaj wymienili kompl lamp na nowy!

wlasnie testowałem w ciemnosciach... :oops:

no powiem ze bez porownania z moimi starymi "świeczkami" :)

swiatlo bardziej biale i mocne.. teraz to moge jezdzic :)

mam nadzieje tylko to ze w starych lustra sie wypalały to dot. tylko pierwszych parti.. i ze obecne juz wytrzymują na dluzej niz 3 lata?! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zwykle choroba wieku młodzieńczego. W FL zmienili właśnie światła i teraz macie wynik. Mam tylko nadzieję że jakość reflektorów które wymienili jest lepsza od fabrycznie zamontowanych :oops: . A ja nadal mam swoje zdanie na temat tych świateł, dla mnie im większy odbłyśnik tym lepsze światło (lepsze doświetlenie) bo nie sztuka walnąć kandelami po oczach, sztuką jest sprawić by oświetlone było czarne a nie oczy jadącego z przeciwka :D/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...