Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może takie Opony SUV Maxxis 215/60R17 ?

Maxxis to chyba nie najgorsza firma ? Nie wiem jak z oponami do samochodów. Jednoślady sobie ją chwalą.

Ktoś może je polecić/ coś o nich napisać ? Są stosunkowo tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

QQ 2010 po FL, 1,5dci, napęd 2x4

 

Ja kupiłem Dunlop SP WINTER SPORT M3 215/60R17 H 96 i założyłem na oryginalne felgi 17"

Kosztowały mnie 564,3 PLN za sztukę.

 

Proponuję zadzwonić do np. Inter cars http://www.intercars.com.pl/ i zapytać co mają dostępne. Nawet jak nie będą mieli na stanie w danym mieście to maksymalnie w ciągu dwóch dni ściągną w dane miejsce. W moim przypadku jak zamawiałem to odebrałem w Grudziądzu choć mieszkam w Olsztynie i w Grudziądzu wymieniłem (tak było mi wygodniej).

 

Dodatkowo razem z oponami Dunlop zamówiłem Bridgestone LM25 - 4x4 215/60R17 96 H tak aby porównać. Wybrałem Dunlopy wg. mojego uznania ładniejszy bieżnik. Cena podobna, klasa opon ta sama.

 

Wcześniej zastanawiałem się nad oponami (ceny sprzed sezonu):

1. GoodYear UG Performance 2 – 510pln

2. dunlop sp winter sport m3 – 530pln

3. Bridgestone LM25 - 4x4 – 560pln

4. Continental Conti 4x4 Winter contact – 636pln

5. goodyear ultra grip – 680pln

6. Michalin latitude alpin – 714pln

 

Pozdrawiam,

Adam

Edytowane przez adamosin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości chciałem zapytać jaki jest sens kupowania samych opon 17' w cenie prawie 2400 jak mozna było kupić opony wraz z aluminiowymi felgami w cenie takiej samej tj. 2400 z groszami ... z felgami stalowymi jeszcze taniej ???

 

Do QQ+2 2.0 dci nie pasują 16" felgi ze względu na większe niż w innych wersjach zaciski z przodu.

Podobno są jakieś, które pasują ale nie chciałem testować na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto z Was jeździ na całorocznych ? Jakiej marki, rozmiar, opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik pavelsti dnia 28 październik 2010, 22:23 napisał

 

Poprzekładaliście już w swoich Qashqaiach koła( opony lub całe ) na zimowe ?? porobilibyście zdjęcia i podzielili się ich wygladem z innymi może być w temacie wyglad zewnetrzny

 

 

 

felgi odebrane, opony założone na felgi, koła jeszcze nie są jeszcze zamontowane na samochodzie,

ale pokażę narazie efekt malowania felg i jak wyglądają...

 

PODSUMOWANIE:

1. felgi 16' piecioramienne z QQ z 2009, kupione z allegro jako używane, praktycznie jak nowe ( koszt coś około 1000 PLN )

2. malowanie czarny połysk ( 3 etapy: piaskowanie, lakier proszkowy, lakier bezbarwny ) w firmie: www.renowacjafelg.pl

( polecam ich usługi, felgi wyglądają jak po malowaniu fabrycznym )- koszt 360 PLN

w cenie zostały pomalowane również kołpaczki z logo nissana ( samo logo jest odczepiane przed malowaniem )

3. opony Good Year UG Performance 215/65 R16 - koszt około 1800 PLN

 

narazie poniżej do wglądu podrzucam zdjęcia jeszcze nie zamontowane, jak założę na auto to podłączę następne...

 

i efekt po założeniu felg...

 

opony Good Year UG Performance godne polecenia, nie ma śniegu czy warunków na drodze żeby nie dały rady,

moge porównać ich zachowanie do Michelin Alpin które mam aktualnie założone w aucie firmowym, ogólnie super...

post-34954-008954600 1291473278_thumb.jpg

post-34954-063826900 1291473333_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba polubię mojego Dealera :rolleyes: Zaproponował mi blokadę skrzyni gratis i opony zimowe 17' Toyo za 2000,- to chyba dobra cena. Zastanawiałem się nad felgami stalowymi i oponami 16' ale zwyciężyła chęć posiadania szerokich oponek i w zimę, i aluminium na kołach. Na 17' z drugim kompletem felg aluminiowych mnie nie stać, więc propozycje Dealera przyjąłem z radością :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba polubię mojego Dealera :rolleyes: Zaproponował mi blokadę skrzyni gratis i opony zimowe 17' Toyo za 2000,- to chyba dobra cena. Zastanawiałem się nad felgami stalowymi i oponami 16' ale zwyciężyła chęć posiadania szerokich oponek i w zimę, i aluminium na kołach. Na 17' z drugim kompletem felg aluminiowych mnie nie stać, więc propozycje Dealera przyjąłem z radością :dribble:

 

 

To dobrą cenę zaproponował Tobie dealer ja szukając opon w moojej mieścinie znalazłem toyo oponki 17 za 615 zł za sztuke. A chciałem nokiany to pan sprzedawca powiedział mi, że nie maja i nie wiadomo kiedy będą a i cena poszła do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie 17 nokiany, ale były znacznie tańsze niż 615,- coś koło 520,-.

 

 

a jak się sprawują te oponki szczególnie w tym rozmiarze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak sprawują sę te oponki nokiana? Mi zaproponowali pirelli snow ice oponki tylko na 16! A nokiany w mojej mieścinie kosztują 600 a jak jeszcze śniegu nie było to były od 400 do 500 złotych. A teraz śniegi i nie ma opon!:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miały być takie na początki i takie zamówiłem lecz dowiedziałem się 4 dni (w pon) przed obiorem że takich niestety nie ma i dostawca nie będzie miał ich do nowego roku i po nowym roku nie wie kiedy będą jeśli w ogóle będą

 

 

 

post-37113-083283800 1292619209_thumb.jpg

Dezent Re

 

 

 

Tak więc zostałem postawiony w sytuacji średnio ciekawej.

przy odbiorze będą założone takie felgi w rozmiarze 17" może nie najpiękniejsze bo miły być te wyżej ale trudno sprzedawca powiedział że 3700zł za taki zestaw to dobra cena z oponą nokian WR G2

 

 

 

post-37113-026400300 1292619199_thumb.jpg

Dezent L si

 

 

 

Patrzyłem na program konfiguracyjny - zapominam co widziałem w nim i mam nadzieje że w rzeczywistości będą o wiele lepiej wyglądać. A co Wy o tych feldze myślicie?

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi jak felgi, mi tam się podobają... :) Będziesz miał założone Nokian WR G2 SUV? Mam rację? Ja aktualnie mam takie założone - całkiem fajne oponki.

 

Dokładnie takie będą założone tzn. mam taka nadzieje hehehe i sprawdzę to przy odbiorze :) tego już nie daruje hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i chyba nie ma zwykłych WR G2 w rozmiarze Qashqaiowym. Więc muszę być SUV.

 

hehe to źle napisałem - chodziło mi że będą dokładnie takie jak podałeś czyli WR G2 SUV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOKIAN to słuszna firma, też o takich marzyłem do swojej Vectry ale docelowo znalazły się inne. Mam tylko nadzieję, że nie będziesz za dużo po gravelku śmigał bo np. Nokiany w w Rosomakach w Afganistanie się nie sprawdziły ale to inna bajka :shiftyninja:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOKIAN to słuszna firma, też o takich marzyłem do swojej Vectry ale docelowo znalazły się inne. Mam tylko nadzieję, że nie będziesz za dużo po gravelku śmigał bo np. Nokiany w w Rosomakach w Afganistanie się nie sprawdziły ale to inna bajka :shiftyninja:

 

Pozdr

 

 

a co to znaczy ze po !gravelku! nie bede duzo smigal bo nie zrozumialem tego slowa w wykrzyknikach.

Prosze o wytlunaczenie

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy ze po !gravelku! nie bede duzo smigal bo nie zrozumialem tego slowa w wykrzyknikach.

Prosze o wytlunaczenie

z gory dziekuje

Zrozumiałem -to drobny kamyk, (żwir). :rofl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od Szeptyckiego będę miał TOYO 17" :rolleyes: po 500,-

 

 

TOYO OPWT

Będziesz zadowolony - bardzo dobre oponki, tylko żeby Ci je dobrze zamontowali - sę asymetryczne

Edytowane przez ^^ehhh^^
nie krzycz proszę - zminilem forme na nie krzyczącą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOYO OPWT

Będziesz zadowolony - bardzo dobre oponki, tylko żeby Ci je dobrze zamontowali - sę asymetryczne

Już mam i jestem zadowolony:) Dzięki za radę sprawdzę kierunkowość ale myślę, że OK

 

Dealer generalnie powiedział, że problem rynkowy jest z 17" do naszych samochodów, tzn profilem 60-mały wybór się zrobił a te co są ceny poszły w górę. Uwaga na dziwne marki opon po 300,- widziałem takie na allegro:)

Edytowane przez meridion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć ze Uniroyal 66 plus - po miesiącu używania wpierw w jesiennych a później ekstremalnych zimowych warunkach - sprawdziły się bardzo dobrze, szczególnie świetnie dają sobie radę na śniegu (sytuacje gdzie wyjechałem będąc 2 kołami w rowie opisałem w innym temacie) Do tego są bardzo ciche. Jedyny minus to jazda po mocno oblodzonej nawierzchni, ale tu chyba nie ma doskonałych opon.

Polecane były na forum oponiarskim (4 w teście ADAC na ten rok) z zakupu i ceny (1350 z dowozem za 16stki) jestem bardzo zadowolony, choc początkowo celowałem w znacznie droższe goodyeary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wcześniej pokazałem samo zdjęcie felg tak teraz mogę już pokazać na żywo jak się prezentują autko na zestawie zimowym :) dezent L albo L si 17" + oponki nokian

 

 

 

 

 

dzięki za info zmniejszyłem żeby było łatwiej zobaczyć :)

 

Edytowane przez pavelsti
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W paint'cie Kolego. :) Jak sprawują się Nokiany?

 

jak na to co przejechałem to całkiem całkiem ale faktycznie to się okaże jak będę miał na liczniku przynajmniej 1000 km po ośnieżonych drogach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie przesledzilem caly watek na ten temat jestem tu nowy wiec jesli cos zrobie nie tak to sorki. Mamy odbior QQ+2 jakos teraz i gadalismy ze sprzedawca i powiedzial ze do QQ+2 2.0 ben 2WD pasuja alusy 16" ale nie kazdy wzor. Wiec moje pytanie jest takie mial racje czy nie bardzo? Bo w watku mowicie ze niby nie pasuje a dealer mowi ze pasuja ale nie kazdy wzor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie przesledzilem caly watek na ten temat jestem tu nowy wiec jesli cos zrobie nie tak to sorki. Mamy odbior QQ+2 jakos teraz i gadalismy ze sprzedawca i powiedzial ze do QQ+2 2.0 ben 2WD pasuja alusy 16" ale nie kazdy wzor. Wiec moje pytanie jest takie mial racje czy nie bardzo? Bo w watku mowicie ze niby nie pasuje a dealer mowi ze pasuja ale nie kazdy wzor

 

strzelam, ze moze chodzi niekoniecznie o wzór ale o ET felgi- przy mniejszym się zmieści przy większym może nie wejść [ale to tylko moje domysły]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelam, ze moze chodzi niekoniecznie o wzór ale o ET felgi- przy mniejszym się zmieści przy większym może nie wejść [ale to tylko moje domysły]

 

pozdrawiam

 

może to być ET powiązane z szerokością felgi np. 6 - 7 ale też nie jestem pewien bo na sprawach kół i opon to się nie za dobrze znam, możesz wydrukować sobie jakąś oferte 17" felg z oponami które byś chciał mieć i albo Ci w salonie zrobią dobrą cenę albo może ten wzór spasuje do Twojego auta w rozmiarze 16", ja tak zrobiłem z ofertą 17" felg i salon się postarał bo to samo dostałem o 100 czy 200 zł drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...