Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja już wiem, że wezme 17 na zime tylko nie weim jakie ale czytałem ostatnio jakis artykół w którym pisało że niezawsze opony węższe na zime są lepsze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wcześniejszych stronach tematu jest wszystko doładnie opisane i aby tego nie powielać i nie śmiecić w temacie przesłałem Tobie info na PW.

To ja też bym prosił :)

 

To same felgi? Czy można zamówić komplet felgi+opony(jakieś rozsądne?) + kołpaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór, powiedzmy dość "ekonomiczny", ale myślę, że na codzienne dojazdy do pracy spod Poznania wystarczy:

 

1. Felgi stalowe 16" (szkoda mi oryginalnych alu 17 na zimę) - 160,00 x 4 szt.

http://allegro.pl/felgi-stalowe-6-5x-16-5x114-3-nissan-qashqai-cb66-i1257340303.html

 

2. Opony Uniroyal - 295,00 x 4 szt.

http://allegro.pl/opony-zimowe-uniroyal-215-65r16-ms-plus-66-okazja-i1263290982.html

 

3. Kołpaki - 99,90 komplet

http://allegro.pl/kolpaki-16-nissan-14-15-almera-qashqai-note-nr3-i1254810795.html

 

Razem: <1900,00 PLN brutto

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór, powiedzmy dość "ekonomiczny", ale myślę, że na codzienne dojazdy do pracy spod Poznania wystarczy:

 

1. Felgi stalowe 16" (szkoda mi oryginalnych alu 17 na zimę) - 160,00 x 4 szt.

http://allegro.pl/felgi-stalowe-6-5x-16-5x114-3-nissan-qashqai-cb66-i1257340303.html

 

2. Opony Uniroyal - 295,00 x 4 szt.

http://allegro.pl/opony-zimowe-uniroyal-215-65r16-ms-plus-66-okazja-i1263290982.html

 

3. Kołpaki - 99,90 komplet

http://allegro.pl/kolpaki-16-nissan-14-15-almera-qashqai-note-nr3-i1254810795.html

 

Razem: <1900,00 PLN brutto

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

 

i taki zestaw jest moim zdaniem wystarczajacy na zimę dla tych co wepchna 16 do siebie ;-) sam mam podobny zestaw - tylko kołpaki mam ori

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i taki zestaw jest moim zdaniem wystarczajacy na zimę dla tych co wepchna 16 do siebie ;-) sam mam podobny zestaw - tylko kołpaki mam ori

 

pzdr

 

Te felgi stalowe to raczej chińszczyzna, a za te cenę 260 pln to mamy aluminiowe enzo polecane na zime :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te felgi stalowe to raczej chińszczyzna, a za te cenę 260 pln to mamy aluminiowe enzo polecane na zime :whistle:

 

 

moze i na allegro jest chinszczyzna ale wystarczajaca na zime ;-)

 

pzdr

 

p.s. ja dostalem kola do samochodu w aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się żonka doczekać nie może, bo odbiór odrobinę spóźniony będzie na przełom października i listopada, więc raczej 1-2 tydzień novembra wyjdzie odbiór. Oryginalnie postawią teknę z 18-kami 215 na balonie 55 i tu mam do Was pytanie za 100 pkt.

 

1. Mogę kombinować, bo są, choć rzadkie zimówki 18'/215/55 i tu znalazłem jakiś "no name" za 3 stówki z groszem za sztuke, albo pirellki w cenie około 800 PLN za jedną.

2. Mogę również zakupić alu w rozmiarach 17, lub 16 i łatwiej o wiele dobrać tańsze oponki do nich.

 

Generalnie okolice po których pomykać będzie małżonka nie wymagają zakładania wielkiego balona. Raczej dobra nawierzchnia bez dziur. Sam nie wiem w co inwestować ... . Macie jakiś pomysł? Albo dobry adres na względnie tanie 18'/215/55, lub alternatywę 17/16 calową alu z oponkami na zimę?

 

Pozdr,

TZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem felgi stalowe 16" "no name" z jednego z linków polecanych w tym wątku - komplet 600PLN. Miałem możliwość zobaczyć je przed zakupem u sprzedawcy - podjechałem. Wrażenia wizualne - gruba blacha, z której są wytłoczone, ciężkie, solidne, wykonanie bez uwag (zwichrowań, nierówności itd.). Zresztą co można spieprzyć w tradycyjnych felgach - chyba tylko użyć niewłaściwego materiału.

Wczoraj byłem u wulkanizatora aby zamontować zimówki, trochę ze strachem po niektórych tu opiniach. O dziwo wulkanizator stwierdził, że felgi są b.dobre, wyważyły się bez najmniejszej komplikacji, trzymają rozmiar. Podkreślił grubość blachy, lepszą niż jak stwierdził, w niejednych firmówkach. I jeżdżę na nich!

Teraz tylko pozostaje ew. kwestia jakości tej blachy z której są zrobione, co okaże się np. po ew. wjeździe w dziurę, ale czy felga markowa też to wytrzyma?

To jest sprawa wyboru - z jednej strony jak ktoś kupuje auto za 70kPLN to nie powinien na czymś takim oszczędzać, z drugiej strony wszędzie mamy do czynienia z produktami chińskimi i widziałem felgi stalowe ponoć niemieckie, o dziwo z wybitym made in china! Ja w zimie zawsze preferuję stalówki.

Te tanie, jakieś tam markowe alusy to też chińszczyzna. Zatem kwestia wyboru.

Edytowane przez sas_qashqai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w salonie komplet na zimę: opony firmy Nokian WRG2 i felgi Dezent RE 17" jak odbiorę autko to zmieszczę zdjęcia

 

 

A jakaą cene zapłaciłeś za ten komplecik 17 w salonie?A ile ty BB7 zapłaciłeś za ten zestaw? to są 16 czy 17"

Edytowane przez yasiorr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaą cene zapłaciłeś za ten komplecik 17 w salonie?

 

 

3700zł - ale trzeba było trochę nad sprzedawcą popracować: przyjść z innymi ofertami ;) znajdziesz może taki komplet o 100-200zł taniej w innych sklepach, wiem że 200zł to różnica ale do kompletu z innego sklepu musiał bym doliczyć ok 100zł przełożenie kół w serwisie przy odbiorze + dodatkowy problem które by mógł serwis tworzyć. A po za tym przy kwocie auta to różnica 200zł jest nieduża

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym salonie kupowałeś i w Warszawie w Japanmotors proponowali podobny zestaw tylko za 4000 i jak policzyłem sobie to bym kupił go za 500 zl mniej ale poszukam jeszcze czegos innego moze znajde coś taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Macie jakiś pomysł? Albo dobry adres na względnie tanie 18'/215/55, lub alternatywę 17/16 calową alu z oponkami na zimę?

A ile ty BB7 zapłaciłeś za ten zestaw? to są 16 czy 17"

Panowie ... wszystkie odpowiedzi, a może i więcej macie na stronie wczesiejszej i jeszcze wcześniejszej i wcześniejszej. Czytajmy wcześniejsze posty innych użytkowników.

 

Dziś zmieniłem kupione wcześniej na Motoricus opony zimowe Uniroyal + felgi ATS Twister, załączam zdjęcie

No przy letnich 18' to wszystko inne wyglądać będzie blado. Jak na zestaw zatępczy - zimowy Twój QQ wygląda okej i cięzko mi teraz wyobrazić sobie atakcyjność QQ na czarnych nieokrytych kołpakami felgach stalowych. Powiedz ... te felgi są świecące, wypolerowane czy troszkę matowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym salonie kupowałeś i w Warszawie w Japanmotors proponowali podobny zestaw tylko za 4000 i jak policzyłem sobie to bym kupił go za 500 zl mniej ale poszukam jeszcze czegos innego moze znajde coś taniej.

 

 

Ja kupuje auto i koła w Krakowie ale Sprzedawca siedział chwile przed komputerem z kalkulatorem i liczył że dobrą cenę wycisnąć - a cena taka chyba tylko z tego powodu że odbieram u nich auto w przeciągu 1 czy 2 miesięcy

 

Panowie ... wszystkie odpowiedzi, a może i więcej macie na stronie wczesiejszej i jeszcze wcześniejszej i wcześniejszej. Czytajmy wcześniejsze posty innych użytkowników.

 

 

No przy letnich 18' to wszystko inne wyglądać będzie blado. Jak na zestaw zatępczy - zimowy Twój QQ wygląda okej i cięzko mi teraz wyobrazić sobie atakcyjność QQ na czarnych nieokrytych kołpakami felgach stalowych. Powiedz ... te felgi są świecące, wypolerowane czy troszkę matowe ?

 

 

Dubik77 ma racje dużo na ten temat jakie rozmiary, jakie ceny i oferty sklepów jest na wcześniejszych stronkach, ja się głównie na tym opierałem + poszukiwania na własną rękę po okolicznych serwisach/sklepach i znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... wszystkie odpowiedzi, a może i więcej macie na stronie wczesiejszej i jeszcze wcześniejszej i wcześniejszej. Czytajmy wcześniejsze posty innych użytkowników.

 

 

No przy letnich 18' to wszystko inne wyglądać będzie blado. Jak na zestaw zatępczy - zimowy Twój QQ wygląda okej i cięzko mi teraz wyobrazić sobie atakcyjność QQ na czarnych nieokrytych kołpakami felgach stalowych. Powiedz ... te felgi są świecące, wypolerowane czy troszkę matowe ?

 

To fakt, auto wygląda OK, ale to nie to samo co 18". Felgi są raczej błyszczące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... wszystkie odpowiedzi, a może i więcej macie na stronie wczesiejszej i jeszcze wcześniejszej i wcześniejszej. Czytajmy wcześniejsze posty innych użytkowników.

 

No niestety tej odp, o którą pytałem nie było. A pytałem mianowicie o wrażenia i polecenie gum na 18'ki z balonem 55. Przeczytałem dokładnie i niewiele się dowiedziałem, za wyjątkiem, że nie warto felg 18' katować na "polskiej solance".

 

Czy miał ktokolwiek za sobą sezon w kaszance na 18'kach z balonem 55? Jeżeli tak, to poproszę o wrażenia i podzielenie się na jakich gumach, bo wybór jest bardzo ograniczony,

 

Pozdr,

TZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... poproszę o wrażenia i podzielenie się na jakich gumach, bo wybór jest bardzo ograniczony

Nie wiem czy ktokolwiek kupował opony zimowe na te felgi. Tak jak mowisz jedna sprawa to solanka, a druga chyba ważniejsza to komfort jazdy. Nasze drogi są jakie są, w zimie i po zimie są jeszcze gorsze i dziura goni dziure a 18' niezbyt udanie poprzez niską wysokość opony tłumią nierówności (oczywiscie te większe i głębsze). No i jeszcze podczas zimowych przejazdów wpadajac w taki ubytek w jezdni niedużo trzeba aby uszkodzić felge. Inna sprawa to bardzo drogie opony zimowe o tym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze podczas zimowych przejazdów wpadajac w taki ubytek w jezdni niedużo trzeba aby uszkodzić felge. Inna sprawa to bardzo drogie opony zimowe o tym rozmiarze.

 

opony przy profilu 55 też bardzo łatwo uszkodzić w wyrwach w asfalcie,

( z chwilą uszkodzenia felgi na 99% zostanie uszkodzona również opona ) i wtedy będzie szkoda podwójnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tych oponach http://moto.allegro.pl/nowe-zimowe-215-60r17-achilles-winter-101-warszawa-i1278452477.html ( tyle że kraj produkcji to Indonezja) :blink: lub

http://moto.allegro.pl/nowe-zimowe-nokian-215-55r17-wr-g2-warszawa-i1278452116.html tyle, że profil nie 60 a 55?

 

I do tego felgi http://moto.allegro.pl/felgi-aluminiowe-enzo-103-17-5x114-3-nowe-i1261659418.html

Co myślicie?

Edytowane przez meridion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmm te drugie jak zamawiałem to gadałem z gościem nie z serwisu nissana ale innej znanej marki który zajmował się tą dziedziną i powiedział że nokiany to niedoceniana marka opon w Polsce - produkcja Finlandia czyli kraj w którym wiedzą jak wygląda śnieg i jak sobie z nim radzić po za tym jest go tam dużo i długo leży; w porówaniu z Barum to jest Nokiany są o półkę wyżej - sam by takie wziął jak by teraz kupował, z profilem 60 dostaniesz je na motoricus.com , były ostatnio w ofercie(cenie) tygodnia 498zł jeśli dobrze pamietam, po za tym popatrz w kalkulatorze bo przy profilu 55 i srednicy 17" to będzie raczej wynik trochę ujemny, nawet niewiem czy bardzo inaczej mówiac zalecenia są że przy srednicy 17" i szerokośc 215 ma byc profil 60

 

Po paru dniach jazdy na zimowych 16" muszę przyznać, iż komfort jazdy jest zauważalnie lepszy niż na 18"

 

No ale albo wygląd albo wygoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFO:

 

Byłem w piątek w Nissan Zaborowski na Puławskiej w Warszawie i mają ofertę na koła zimowe do QQ:

16' stalówki z o ile się nie mylę oponami Uniroyal MS66 - 215/65 R16 + kołpaki za niecałe 2000 PLN komplet.

 

No to jest poprostu "cena szok" jak na salon. Jutro zadzwonie do Nissan Polody Poznań i spytam o ich promocje. Dla 100 zł roznicy nie oplaca sie zamawiac wszystkiego osobno na allegro, pakowac do bagażnika i szukac warsztatu gdzie gdzie to założą. Czy to cena razem z założeniem, wyważeniem itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...