Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem QQ na letnich oponkach i zakupiłem indywidualnie zimówki Toyo. W salonie chcieli mnie ograbić - ale to inny temat. Czy u was też podczas zmiany opon pojawił się problem wskoczenia opony na felgę (aluminiowa, 17)? U mnie niestety opona nie chciała minąć kołnierza (nie wiem czy dobrze to nazywam). Panowie musieli oponę napompować do 4 atm, żeby właściwie się ułożyła i weszła na swoje miejsce. Pytanie: mieliście coś podobnego? Czy "nabicie" opony do 4 atm mogło ją jakoś uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Continentalem 4x4wintercontact buło podobnie. Jedną też musieli przepompować bodajże do 3.5 żeby wskoczyło.

Nie sądzę żeby mogło to uszkodzić oponę. Tym bardziej, że salon wydał mi auto z nabitymi do 3.3 atm. Musiałem sobie popuścić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem QQ na letnich oponkach i zakupiłem indywidualnie zimówki Toyo. W salonie chcieli mnie ograbić - ale to inny temat. Czy u was też podczas zmiany opon pojawił się problem wskoczenia opony na felgę (aluminiowa, 17)? U mnie niestety opona nie chciała minąć kołnierza (nie wiem czy dobrze to nazywam). Panowie musieli oponę napompować do 4 atm, żeby właściwie się ułożyła i weszła na swoje miejsce. Pytanie: mieliście coś podobnego? Czy "nabicie" opony do 4 atm mogło ją jakoś uszkodzić?

A ile chcieli za Toyo? Ja dałem u Dealera po 500/sztukę i 40,- przełożenie z letnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja założyłem felgi Rial MILANO Typ MI 656 6,5Jx16H2 Tytanium ET 38 (fabrycznie ET 40 - spr. z TUV), do tego pierścień centrujący 70,10 - 66,10 i wszystko gra no poza śrubami które muszą być też dokupione bo fabryczne pasują do oryginalnych felg. Opony Pirelli SoottoZero - całkiem nie złe. 215/65 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy też macie dwa zestawy śrub do felg aluminiowych ?? ja dostałem przy odbiorze 18" felgi w bagażniku, na zimę mam 17" i moje pytanie brzmi czy przy aluminiowych też trzeba stosować dwa zestawy śrub??

O ile się orientuje było to poruszane na forum odnośnie felg stalowych że trzeba stosować inne śruby ale czy do aluminiowych też jest to potrzebne ??

 

Teraz mam śruby na których wyjechało auto z fabryki w bagażniku a na 17" jest drugi zestaw zamontowany, który dostałem razem z felgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy też macie dwa zestawy śrub do felg aluminiowych ?? ja dostałem przy odbiorze 18" felgi w bagażniku, na zimę mam 17" i moje pytanie brzmi czy przy aluminiowych też trzeba stosować dwa zestawy śrub??

Czy stosować trzeba dwa zestawy śrub do dwóch różnych zestawów felg aluminiowych nie wiem, ale ja ma osobne sruby (nakrętki) do 18' i osobne do zimowych alu 16'. Może jest jakaś minimalna różnica w głebokości lub wyprofilowniu. Skoro dają inne śruby to chyba warto przy zmiane kół zmienic również srubu ... zawsze będzie wtedy dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy też macie dwa zestawy śrub do felg aluminiowych ?? ja dostałem przy odbiorze 18" felgi w bagażniku, na zimę mam 17" i moje pytanie brzmi czy przy aluminiowych też trzeba stosować dwa zestawy śrub??

O ile się orientuje było to poruszane na forum odnośnie felg stalowych że trzeba stosować inne śruby ale czy do aluminiowych też jest to potrzebne ??

 

Teraz mam śruby na których wyjechało auto z fabryki w bagażniku a na 17" jest drugi zestaw zamontowany, który dostałem razem z felgami.

 

Jeżeli drugi komplet felg nie jest fabryczny nissana to potrzebujesz drugiego kompletu śrub, tylko pomiędzy felgami fabrycznymi śruby są wymienne i mają taki sam stożek...

 

Zastosowanie nieodpowiednich śrub może skutkować poluzowaniem się, a w konsekwencji odkręceniem koła.

 

Ta sama zasada dotyczy śrub do felg stalowych, nie są wymienne z tymi od felg alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli drugi komplet felg nie jest fabryczny nissana to potrzebujesz drugiego kompletu śrub, tylko pomiędzy felgami fabrycznymi śruby są wymienne i mają taki sam stożek...

 

Zastosowanie nieodpowiednich śrub może skutkować poluzowaniem się, a w konsekwencji odkręceniem koła.

 

Ta sama zasada dotyczy śrub do felg stalowych, nie są wymienne z tymi od felg alu.

 

Dobra czyli trzeba pilnować i zmieniać i to chciałem usłyszeć :) jak trzeba to trzeba czyli sprzedawca miał dobre przypuszczenia że muszę mieć dwa (mówił coś o stożku) :) czyli zimowy komplecik śrub na wiosnę pójdzie do malowania na jakiś inny kolor żeby się odznaczał np. kolor tytanowy, bo nawet nie wiem czy się różnią od siebie jakoś.

 

A co ze śrubą zabezpieczająca macie je w ogóle bo ja właśnie się kapnąłem że nie mam żadnego zabezpieczenia na felgach ; ( to jest trochę śmieszne bo 50 zł przy 4000 zł to już nie różnica a mogli powiedzieć że nie zakładają śruby zabezpieczającej : ( to bym sam im kazał założyć jeśli tylko takie zabezpieczenie istnieje na szpilki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Warto pamiętać, żeby mieć w bagażniku 5 śrub (właściwie nakrętek) od oryginalnych felg kiedy jeździmy na zimówkach. Do koła zapasowego pasują tylko oryginalne. U mnie np. jest różnica 1 rozmiaru między nakrętkami od felg fabrycznych 17" a Enzo zimowych czyli należy też mieć w bagażniku 2 klucze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie ale siara....

Normalnie brakuje na rynku opon zimowych bo felgi to jeszcze jak cię mogę.

Kurcze fura stoi na salonowych letnich 18" i od tygodnia szukam na zimę stalówek i opon 16". Jeżeli ktoś ma (a konkretnie oferta sklepu internetowego) to cena taka zaporowa albo jakaś chińszczyzna. A tu zima nie odpuszcza :(. Może ktoś dostał jakiś cynk albo ma wiedzę komu są zbędne :whistle:

Ehhhh to wszystko przez Niemców :angry:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale siara....

Normalnie brakuje na rynku opon zimowych bo felgi to jeszcze jak cię mogę.

Kurcze fura stoi na salonowych letnich 18" i od tygodnia szukam na zimę stalówek i opon 16". Jeżeli ktoś ma (a konkretnie oferta sklepu internetowego) to cena taka zaporowa albo jakaś chińszczyzna. A tu zima nie odpuszcza :(. Może ktoś dostał jakiś cynk albo ma wiedzę komu są zbędne :whistle:

Ehhhh to wszystko przez Niemców :angry:

 

Pozdr

 

Rozumiem Twój ból, sam też niedawno przechodziłem przez podobne męki. Zaproponowany przez salon zestaw (16" stal + Pierlki) wychodziły bardzo drogo. Dlatego uparłem się by znaleźć coś na własną rękę.

Przez dwa tygodnie jeździłem po warszawskich firmach. Albo mogłem nabyć za jakieś bajońskie pieniądze Micheliny itp., albo made in china (wcale nie taniej). Ponoć nasi zachodni sąsiedzi wyczyścili stany magazynowe no i jest jak jest.

 

Polecam Ci śledzenie aukcji na all... Mnie udało się kupić cały zestaw na 17' alu, niemal nówki za śmieszne pieniądze. Jestem mega zadowolony, ale swoje się nasiedziałem. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość templar83

Rozumiem Twój ból, sam też niedawno przechodziłem przez podobne męki. Zaproponowany przez salon zestaw (16" stal + Pierlki) wychodziły bardzo drogo. Dlatego uparłem się by znaleźć coś na własną rękę.

Przez dwa tygodnie jeździłem po warszawskich firmach. Albo mogłem nabyć za jakieś bajońskie pieniądze Micheliny itp., albo made in china (wcale nie taniej). Ponoć nasi zachodni sąsiedzi wyczyścili stany magazynowe no i jest jak jest.

 

Polecam Ci śledzenie aukcji na all... Mnie udało się kupić cały zestaw na 17' alu, niemal nówki za śmieszne pieniądze. Jestem mega zadowolony, ale swoje się nasiedziałem. Powodzenia!

 

 

no u mnie tez byl z tym problem najpier diler zaproponowal mi 16 stalowe z oponami za 2600 ale probowalem znalezc taniej, nie znalazlem i "podobno" tata dzwonil do dilera ze bierzemy...po jakims miesiacu dzwonie do dilera w sprawie ubezpieczenia i okazalo sie ze juz nie maja tych opon, (nie wiem teraz czy tata nie zadzwonil, czy diler wiedzac ze i tak juz kupie samochod sprzedal je komus innemu) no i byly teraz tylko 16 stalowe za 3200...no to poszukalem dalej i tylko na motocrucius znalalem za 3000 stalowki...ale sie nie zdecydowalem...to bylo na poczatku stycznia...w ten czwartek diler dzwonil ze auto juz jest w polsce ale tych opon za 3200 juz nie ma i ma inne 16 ale alu za 3700...po negocjacjach wzialem je za 3300...a wiec i tak wyszlo mnie drozej niz te co na poczatku kosztowaly 2600..no nic zobaczymy, mysle ze w nastepnym tygodniu jakos juz bede odbieral to zobaczymy...ciekawe czy za montaz tych zimowek bede musial jeszcze zapalcic...mam nadzieje ze to juz gratisowo bedzie

Edytowane przez templar83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pavelsti

 

 

 

 

Ja kupiłem te na 18 pasują idealnie

 

 

 

http://allegro.onet....1478978032.html

 

 

Dzięki, zaraz chyba dokonam też zakupu tych nakrętek :)

 

Dokładnie tak. Warto pamiętać, żeby mieć w bagażniku 5 śrub (właściwie nakrętek) od oryginalnych felg kiedy jeździmy na zimówkach. Do koła zapasowego pasują tylko oryginalne. U mnie np. jest różnica 1 rozmiaru między nakrętkami od felg fabrycznych 17" a Enzo zimowych czyli należy też mieć w bagażniku 2 klucze :)

 

Dowiedziałem się, że u mnie przynajmniej mogę jednego zestawu nakrętek używać bo podobno są takie same, jedynie zalecano mi używać dwóch zestawów bo nakrętki na zimę będą korodować a to będzie później brzydko wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie,

tak nieśmiało się zapytam czy to już czas za rozglądaniem się za nowymi oponkami zimowymi ??? Będę zainteresowany kompletem z felgą stalową 16" tylko chyba jeszcze trochę za wcześnie na przedsprzedaż. Wyprzedaży to raczej tej wiosny i lata nie było po takiej "ubogiej" zimie (oczywiście chodzi mi o opony a nie o śnieg :) )

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trebor1d

Witajcie,

tak nieśmiało się zapytam czy to już czas za rozglądaniem się za nowymi oponkami zimowymi ??? Będę zainteresowany kompletem z felgą stalową 16" tylko chyba jeszcze trochę za wcześnie na przedsprzedaż. Wyprzedaży to raczej tej wiosny i lata nie było po takiej "ubogiej" zimie (oczywiście chodzi mi o opony a nie o śnieg :) )

 

Pozdr

popatrz na www.opony.com.pl lub www.reifen.com. ta druga to niemiecka strona ale czasem nawet z przesylka do pl jest taniej niz kupowane w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

tak nieśmiało się zapytam czy to już czas za rozglądaniem się za nowymi oponkami zimowymi ??? Będę zainteresowany kompletem z felgą stalową 16" tylko chyba jeszcze trochę za wcześnie na przedsprzedaż. Wyprzedaży to raczej tej wiosny i lata nie było po takiej "ubogiej" zimie (oczywiście chodzi mi o opony a nie o śnieg :) )

 

Pozdr

Witam, ja zimóweczki zakupiłem tydzień temu za 348 zł za sztukę uniroyal 215/65/16 produkcja 2011. Opony teraz można kupić w niezłych cenach bo na jesieni będzie tylko drożej. Brakuje mi jeszcze dwóch felg stalowych jakby ktoś miał za przyzwoite pieniądze to proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zimóweczki zakupiłem tydzień temu za 348 zł za sztukę uniroyal 215/65/16 produkcja 2011. Opony teraz można kupić w niezłych cenach bo na jesieni będzie tylko drożej. Brakuje mi jeszcze dwóch felg stalowych jakby ktoś miał za przyzwoite pieniądze to proszę o kontakt.

Pozdrawiam

 

od 12 lipca także jestem posiadaczem takich oponek, kupiłem u lokalnego dystrybutora za 362zł/szt także z 2011 (22 tydzień) i alumki Dezent RE po 346 zł, może nie najtaniej, ale naciąłem się przy kupnie opon przez internet, z bardzo chwalonego przez innych sklepu, poszukałem w miejscu zamieszkania, nie muszę jeździć i kompletować kół, mam już oponki na felgach, wyważone i gotowe do jazdy :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 12 lipca także jestem posiadaczem takich oponek, kupiłem u lokalnego dystrybutora za 362zł/szt także z 2011 (22 tydzień) i alumki Dezent RE po 346 zł, może nie najtaniej, ale naciąłem się przy kupnie opon przez internet, z bardzo chwalonego przez innych sklepu, poszukałem w miejscu zamieszkania, nie muszę jeździć i kompletować kół, mam już oponki na felgach, wyważone i gotowe do jazdy :whistle:

No i ja 22 tydzień, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ja zimóweczki zakupiłem tydzień temu za 348 zł za sztukę uniroyal 215/65/16 produkcja 2011. Opony teraz można kupić w niezłych cenach bo na jesieni będzie tylko drożej. Brakuje mi jeszcze dwóch felg stalowych jakby ktoś miał za przyzwoite pieniądze to proszę o kontakt.

Pozdrawiam

 

206 z groszami brutto za nowego KFZ to przyzwoicie? Pakowane po 2, więc chyba nie będzie problemu. Zobacz tu: Sklepopon. Mają błąd w opisie, felga jest 16x6,5, homologowana do QQ (nie pasuje podobno do QQ+2).

 

 

 

Kupiłem, przymierzyłem, jest OK.

 

Jj

KFZ-STAHLRAD.pdf

Edytowane przez JjS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Kupiłem, przymierzyłem, jest OK.

[...]

 

A da się je przykręcić oryginalnymi śrubami/nakrętkami od fabrycznych felg aluminiowych czy trzeba jakieś inne kupić?

Edytowane przez Damian Prawda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się je przykręcić oryginalnymi śrubami/nakrętkami od fabrycznych felg aluminiowych czy trzeba jakieś inne kupić?

 

 

Na 100% trzeba kupić inne nakrętki. Alusy maja inne gniazda, a metale inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się je przykręcić oryginalnymi śrubami/nakrętkami od fabrycznych felg aluminiowych czy trzeba jakieś inne kupić?

 

moim zdaniem spokojnie - śruby do stalówek które dostałem wyglądają dokładnie tak samo jak te od letnich alu [zima 16 stalowe, lato 17 alu] roznica może byc w przypadku 18 - ale nie mam 18 wiec nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem spokojnie - śruby do stalówek które dostałem wyglądają dokładnie tak samo jak te od letnich alu [zima 16 stalowe, lato 17 alu] roznica może byc w przypadku 18 - ale nie mam 18 wiec nie wiem :)

 

 

.... i średnica główki - nakrętki jest taka sama???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...