Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam szybkie pytanie czy felgi stalowe firmy Stahlmann Räder są godne uwagi bo kompletnie nie mam pojęcia :)

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/67122-zimowe-opony-i-felgi/page-35

Chyba link Ci nie wyszedł :)

Jesli Ci chodzi o te

http://felgeo.pl/pol_m_Felgi-Stalowe_Nissan_Qashqai-5451.html

 

to są OK.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie kółek na zimowe 16'' bez czujników... żadna kontrolka się nie pali, dopiero po wejściu w Menu czujników ciśnienia wyświetla się komunikat: Tyre pressure appear while driving. Więc nie ma żadnych komplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie kółek na zimowe 16'' bez czujników... żadna kontrolka się nie pali, dopiero po wejściu w Menu czujników ciśnienia wyświetla się komunikat: Tyre pressure appear while driving. Więc nie ma żadnych komplikacji

To dobra wiadomość lada dzień będę zmieniał na zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez odetchnąłem z ulga, tym bardziej nikt nie wiedział co się bedzie działo... a to że nie mam pomiaru ciśnienia: cóż, całe życie jeździłem bez czujników to i zimę przejadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i słusznie ... bo ktoś coś takiego wymyślił ,żeby "interes" się kręcił . "Szkoda",że nie ma jeszcze ustrojstwa które pompowałoby koła w czasie jazdy ;)

Może ktoś kiedyś by to użył ale poczekamy i pewnie "dożyjemy" ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedlugo odbieram mojego QQ, i chec mu kupic oponki. W zime bede uzywal felg Nissana 17". Wiec opony chce kupic 215/60 R17.

Mysle ze 215/65 R17 nie bede bral bo wtedy kola wygladaja jak balony troche.

Szukam bardzo dobrych opon, mysle ze wydam na to ok 2.5tys. Wiec celuje w segment premium.

Silnik bedzie mial 160KM wiec chcialbym zeby bardzo dobrze trzymaly sie czy to mokrej czy to zasniezonej drogi.

Jest cos co mozecie polecic?

Znalazlem takie:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-winter-sport-4d-215-60-r17-96-h/70818444

http://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-sottozero-2-215-60-r17-96-h-ao#74848646

http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-ug-8-performance-215-60-r17-96-h#70828108

 

Warte sa one swojej ceny?

Jest cos co mozecie polecic?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedlugo odbieram mojego QQ, i chec mu kupic oponki. W zime bede uzywal felg Nissana 17". Wiec opony chce kupic 215/60 R17.

Mysle ze 215/65 R17 nie bede bral bo wtedy kola wygladaja jak balony troche.

 

gregson, skoro dopiero będziesz odbierał samochód, zapytaj w salonie w jakiej cenie by Ci sprzedali zimówki... ja dokupiłem w salonie i cenowo wyszło mnie to nawet troche taniej niż przez internet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie w salonie oferuja to co maja a mnie zalezy zeby kupic cos bardzo dobrego skoro skusilem sie a takie auto juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Pirelli Sottozero II, dokładnie to co podałeś w linku, ale fakt sprzedawca mi powiedział, że różne opony mają na magazynie , potem mi jeszcze inne proponował które im dowiezli, ale zostałem już przy pirelli.

Do tego jeszcze założenie mam gratis - jadę w przyszłym tygodniu :) zawsze to troszkę kasy w kieszeni :)

Edytowane przez ftw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten obywatel za gumką ....testuje twardość? :D

 

Ile dałeś za fele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są dwie kocice testujące wszystko... :) tak wyglądały jak zawitały do domu.... A za felgi na alledrogo 2200 z transportem. Bez rys, śladów napraw co potwierdzili w ASO.

post-86805-0-46639500-1414859905_thumb.png

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupione oponki zimowe 18-tki, felgi i czujniki. Złożone do kupki - czekają na QQ....

A czujniki gdzie kupiles?

Mysle o tym ze kupujac felgi Nissana oryginalne i czujniki na allegro. Czujniki widzialem np, ze wystawial jakis diler Nissana z Warszawy, nie wiem czy dawal na nie gwarancje ale pewnie tak.

Czy tak laczac to, w razie jakis problemow z odczytem cisnienia przez samochod. Wiadomo wszystko moze sie popsuc i nie musi to byc wina czujnikow w oponie, czy ASO moze powiedziec ze to nie czujniki  wiec nie uznaja reklamacji?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne futrzaki :D

Nie korciło Cię przypadkiem kupić za 2700? z gumkami?

Miał jeden gostek po przebiegu 200km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO29, daj namiary. Szukam wygladajacych jak nowe 18" (czarne+polerka) z oponami letnimi, czujniki mile widziane. Myslalem o nowych ale 200km tez moze byc, tylko tez zeby dobrej klasy byly :)

No wiem, wymagania duze ale jak kupuje auto za tyle to chce dla niego to co najlepsze :)

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi to.

A takich aukcji jest sporo.

http://allegro.pl/nissan-qashqai-felgi-kola-18r-215-55-18-continenta-i4690084542.html


Continentale chyba dobrze przemawiają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki z allegro za 130zł ASO Nissana z Warszawy razem z nakrętką... do tego modelu faktura i gwarancja.
@JACKO29.... opony wole kupić nowe... ;-) a te z aukcji to letnie oponki... choć to aukcja pokazowa dla gregsona..... sorki.

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi to.

A takich aukcji jest sporo.

http://allegro.pl/nissan-qashqai-felgi-kola-18r-215-55-18-continenta-i4690084542.html

Continentale chyba dobrze przemawiają?

Powiem, ze gdyby to byly te czarne felgi ze srebrna polerka z boku to nawet bym sie chyba skusil.

Mnie bardzo sie to czarne felgi podobaja -mam miec brazowe auto wiec ciemne fajnie moga sie komponowac z caloscia- :) i chcialbym takie kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli opony Premium to tylko Continental TS850. Ja jeżdzę w Astrze na TS830.. rewelacyjna. Dopiero jak jest śniegu po kolana to zobaczyśz co potrafi pożądna opona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac wspomniane oponeo widze, ze sa opony do samochodow osobowych i 4x4. Czym one sie beda roznily? Jakich opon powinienem szukac do QQ bez napedu 4x4? Czy tez beda nadawaly sie i te i te i bedzie bez roznicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z reguły takie opony są troszkę głośniejsze,a to w nowym Kuku robi różnicę ,zwłaszcza w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tyle że QQ ma taki typ ogómienia które automatycznie klasyfikuje się jako SUV/4x4. Bieżnik czy bardziej terenowy , czy normalny zalęzy już tylko od typu opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...