Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak było przy wyborze samochodu Roku, fakt jakaś afera była z tym... ale te wyniki się powielają czy to w ADAC, AutoBild, czy Auto Motor Sport. Wiadomo że w każdym teście czołówka jest ta sama od lat , czasem opony klasy średniej się wybijają i biją klasę premium na głowę , tak np stało się z Uniroyalem MS 77 , MS66 był bardzo średni. A wiadomo że opony tanie to badziewie, raz miałem chinskie co prawda letnie, ale na mokrej nawierzchni na rondzie jechały prosto. A etykiety które wymyslili właściwie nic konkretnego nie mówią, a wręcz wprowadzają w błąd bo Nankang czy kleber maja taką samą etykiete a różnica jest diametralna.

Uważam że co nie kupicie w przyzwoitej cenie, bedzie wam służyć, nie wyczujecie że opona x jest na śniegu lepsza od Y , a Y na mokrym lepiej sie sprawdza od X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak było przy wyborze samochodu Roku, fakt jakaś afera była z tym... ale te wyniki się powielają czy to w ADAC, AutoBild, czy Auto Motor Sport. Wiadomo że w każdym teście czołówka jest ta sama od lat , czasem opony klasy średniej się wybijają i biją klasę premium na głowę , tak np stało się z Uniroyalem MS 77 , MS66 był bardzo średni. A wiadomo że opony tanie to badziewie, raz miałem chinskie co prawda letnie, ale na mokrej nawierzchni na rondzie jechały prosto. A etykiety które wymyslili właściwie nic konkretnego nie mówią, a wręcz wprowadzają w błąd bo Nankang czy kleber maja taką samą etykiete a różnica jest diametralna.

Uważam że co nie kupicie w przyzwoitej cenie, bedzie wam służyć, nie wyczujecie że opona x jest na śniegu lepsza od Y , a Y na mokrym lepiej sie sprawdza od X.

 

Chyba że na oponie X auto przejedzie ładnie zakręt w zimie a na oponie Y samochód skończy jazdę w rowie.

 

Kupując opony poza testami kieruję się opiniami użytkowników, samochodów podobnej wielkości. Niektóre serwisy oponiarskie mają dość bogatą ilość opinii na temat konkretnych modeli opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. Ja miałem bardzo ograniczone fundusze na opony, dlatego szukałem i udało mi się kupić Klebery w cenie 1000 PLN za komplet (16"). Gdybym miał 600-700 zł przeznaczone na sztuke pewnie byłoby Conti, Bridgeston itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem wczoraj salon i pan sprzedawca z uporem maniaka namawiał mnie na felgi stalowe i opony Barumy albo Semperity, koszt takich to 3500 zł a na alu felgach opony Nokian 4500 zł z czujnikami ciśnienia ( w innym salonie ) mówię żeby mi pokazał felgi jakie może mi zaoferować no jakieś tam były nawet ładne ale nie wiem dalej czemu oni te czeskie opony wciskają, pan powiedział że sprawdzi czy mają Continentale na stanie....trochę zaczyna mnie ten salon denerwować bo kupuję u nich auto a oni wciskają mi jakieś rzeczy których nie chcę no ale zobaczymy co pan mi zaoferuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ... nie daj sobie wcisnąć, pokaż kto rządzi! a tak poważnie Barumy się szybko kończą, to nie są trwałe opony. Ale coś drogo chce od Ciebie, stalówki kosztują ok 600-800 PLN, opony 17" liczmy 350PLN /szt no i te nieszczesne czujniki = 2.800... no tak ale to salon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semperit to świetne laczki. Ale tak jak kolega wyżej,po co przepłacać?

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monisior a gdzie kupujesz? w Impwar Wrocław?  Chciałem u nich kupić QQ , ale stałem na środku salonu przez 30 min, nikt do mnie nie podeszedł, laseczka coś przy kserze robiła, jeden gościu wpie..przał kanapkę , dwóch luzaków opowiadało sobie coś tam coś tam.

Wyszedłem z salonu i kupiłem auto w zabrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany są za to produkowane w Rosji... :P

I Finlandii ;) Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 koszt takich to 3500 zł a na alu felgach opony Nokian 4500 zł z czujnikami ciśnienia ( w innym salonie )

 

Przecież te oferty są (ekonomicznie) bez sensu. Taniej wyjdzie zestaw opon 19" - niż taka jak powyżej "zabawa" w drugie koła (i do tego jeszcze w stalowe). Bez obrazy, nie chcę tu strugać jakiegoś bogacza, którym nie jestem (wręcz przeciwnie) - ale to na prawdę dziwnie wygląda, gdy wydaje się na samochód 100tys.  - próba zaoszczędzenia 500-600 zł i to rozciągnięte w okresie 4-5 lat. Strasznie taka postawa nie pasuje. Przynajmniej w mojej ocenie. Oczywiście każdy robi jak lubi, ale.... jest to dziwne, takie "żydzenie" na głupie kilka stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romeosoul tak w Impwar na bielanach ale mnie jakoś potraktowali miło :D ja pojechałem i mówię że chcę QQ 4x4 Tekne i nie białą zaproponował mi dobrą cenę i wpłaciłem zaliczkę trwało to razem z jazdą jakieś 20 min.

A co do kanapek też to zauważyłem że jeden pan jest tam po prostu....ciągle głodny :D  

 

Dziś miałem telefon od nich że są koła takie jak chcę z Nokianami 17 " alusy za 4500 i będą czekać przy odbiorze auta. Chciałem też w Opolu coś pogadać ale pani powiedziała że tego modelu już nie będą mieć więc wybrałem następny najbliższy .

 

Karminadel wiem że i tak można by zrobić ale chcę mieć dwa komplety ;) ot taki kaprys starszego Pana :D nie wiem też co masz na myśli " rozciągnięte na okres 4-5 lat" bo jeśli pytasz czy biorę w leasing to nie biorę, kupuję za gotówkę:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zjeżdzę te 2 komplety wiem że następny będzie jeden ale... całoroczne GoodYear Vector4Season. Jedne a dobre. Mam w Astrze, zobaczymy jak się sprawdzą w śniegu, narazie na mokrym bez zarzutu, jak dobre letnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w X-trailu mam natomiast Bridgestone Blizzak LM80 (chyba EVO) i uważam ją za bardzo solidną oponę - polecam.

Dobrze że dalej to podtrzymujesz bo w zeszłym roku też je polecałeś, a ja na ten rok do swojej Qgi takie kupiłem.

To oznaczenie EVO informuje podobno że opona przeznaczona jest do auta typu suv. Zdecydowanie nie ma co pakować się w opony 4x4 bo przeznaczone są do aut terenowych. Zwróćcie uwagę ze opony letnie bardziej ukierunkowane są w stronę sportowych niż terenowych. Choć zdziwiło mnie że opony letnie w Qdze mam dodatkowo oznaczone jako suv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zjeżdzę te 2 komplety wiem że następny będzie jeden ale... całoroczne GoodYear Vector4Season. Jedne a dobre. Mam w Astrze, zobaczymy jak się sprawdzą w śniegu, narazie na mokrym bez zarzutu, jak dobre letnie

GoodYear Vector4Season są już przestarzałe jeśli chodzi o opony całoroczne .

Nexeny npriz 4s o wiele nowocześniejsze i mają coraz więcej dobrych opinii ,nie znikają w oczach jak GoodYear Vector4Season.

Nexeny pięknie reagują na temperaturę  od razu czuć, fajny bajer .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monsinior - jako oszczędność w czasie miałem na myśli rozciągniętą w czasie oszczędność na oponach. Opony kupując teraz starczą na 4 sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to widzisz jaki ja niekumaty :D z tym rozciągnięciem w czasie to masz rację ale pewno i tak za ten czas będę chciał mieć inne auto więc te 4-5 lat starczy a będą dobre, nie dopytałem tylko jakie będą 19" które są w nim ale jeszcze miesiąc i się sam dowiem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu, jeśli chodzi o całoroczne,  to  najlepiej się sprawują GOODYERY i to w wielu rozmiarach.Świetne są Pirelli ,a  jeśli chodzi o zachowanie zimą .  to Uniroyal ,Nexen to daaaaalekowschodnia klasa ,

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem  opony na Uniroyal MS 77 i po paru dniach jazdy na tych oponach jest super chałas porównywalny do opon letnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal-e miało i zapewne nadal ma wielu kolegów z forum i nigdy nikt nic złego słowa nie powiedział. Nie wiem dlaczego manix uważasz ze to gorsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież On wyraźnie chwali Uniroiale za zachowanie zimą.Dalekowschodnia klasa odnosi się do Nexen. To Chinole?

Edytowane przez hydros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież On wyraźnie chwali Uniroiale za zachowanie zimą.Dalekowschodnia klasa odnosi się do Nexen. To Chinole?

Taki Chinol jak- Hyundai, Kia, Hankook, Kumho, Nexen

Z jakiego kraju są te marki kiedyś uważane za badziew ??

A dziś zachwyt i zmiana nastawienia do jakości .

Tak wygląda komputerowa produkcja opon u Nexena  

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety,uczą się bardzo szybko i pilnie.

podejrzewam,że gdyby zrobić na prawdę rzetelne testy ,to opony japończyków Koreańczyków wcale nie odbiegałyby  wynikami od "uznanych " marek .Ale czesto jesteśmy ładowani wynikami testów wykonanymi przez"jedynie słuszne" instytucje z za zachodniej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...