Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja lubię czytać testy. "Wierzę" w nie. Opierają się na pomiarach, a nie subiektywnych ocenach kierowców (opinie w necie). Natomiast dopuszczam manipulowanie nimi ale nie poprzez fałszowanie samych pomiarów - ale poprzez dobór konkurentów. Wiem, że jak kiedyś wahałem się między dwoma modelami opon to nigdzie nie znalazłem ich razem w testach - a w tych co byli - zawsze na pierwszym miejscu.

Z drugiej strony - różnice w osiągach w trakcie testów są pomijalne. Przepaść przeważnie jest między tej na pierwszym i na ostatnim miejscu. Więc nie kupuję tylko najgorszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogląd szanuję , ale różnica np. nastu metrów między  pierwszą a szóstą ...robi różnicę W myśl zasady lepsze jest wrogiem dobrego

http://www.testberichte.de/a/autoreifen/magazin/suv-magazin-5-2014/409085.html

 

tu można przejrzeć różne modele i ich wyniki

http://www.testberichte.de/d/search.php?page=2&searchstr=nokian

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ale gdzie jest Michelin, który nigdy nie bryluje w testach, a moim zdaniem robi najlepsze opony? Gdzie jest Goodyear?

 

Dobry towar nie potrzebuje reklamy, a te testy ..... ? Wynik uzalezniony jest od sponsora. Kto da więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i michelin i goodyer w pozostałych konfiguracjach. ale ja nie twierdziłem NIGDZIE ze nokian jest the best. Mówiłem że od lat to czołówka i tylko tyle. , sam kupiłem do k12 vredsteiny (dość średnie w testach) a do tiidy CONTI 850 (coś sensownego będę mógł powiedzieć o nich za kilka miesięcy) goodyerów używałem i były świetne(7+) , co do sponsorów , no tak wszyscy  kłamią i oszukują w nic nie wierzyć nikomu nie ufać i najlepiej z Macierewiczem pod pachę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko testy. Odnośnie pierwszej listy to ja się pytam gdzie są poważni konkurenci? Jak się porównuje Nokiana do Semperit to może i faktycznie wypadnie dobrze, ale gdzie jest Michelin, który nigdy nie bryluje w testach, a moim zdaniem robi najlepsze opony? Gdzie jest Goodyear?

Ja nie narzekam na Semperity (Speed Grip 2 -215/65x16).  Jeżdziłem na nich dwie ostatnie zimy (wprawdzie dość łagodne) i było O.K.
A są zdecydowanie tańsze od konkurencji. Poza tym cała austryjacka policja jeździ na tych oponach :unsure: .
Z innego auta (inny rozmiar) mam bardzo dobre wrażenia z jazdy na oponach Michelin Alpin 4.
Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpin 4 klasa sama w sobie i nie znikają w oczach, semperit to takie 1:1 z conti , za mniejsze pieniądze Ciekawe że Alpin 5 mają nieco gorszą prasę 

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpin 4 klasa sama w sobie i nie znikają w oczach, semperit to takie 1:1 z conti , za mniejsze pieniądze Ciekawe że Alpin 5 mają nieco gorszą prasę 

Ciężko jest poprawić coś, co jest prawie idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytając takie testy skupiam się jedynie na wynikach na śniegu. Pozostałe: na suchym, mokrym - są dla mnie nie istotne. Bo cóż to za różnica w wyniku na suchym 0,3 metra między tymi najlepszymoi czy 1 metr na mokrym przy kilku - kilkunastu na śniegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w naszym klimacie , "na mokrym" jest równie istotne. (Prowadzenie ,kierowalność ,moment zerwania przeyczepności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... co do sponsorów , no tak wszyscy  kłamią i oszukują w nic nie wierzyć nikomu nie ufać i najlepiej z Macierewiczem pod pachę .

..... dlatego masz dziś okazję zagłosować na "Maciarewiczów" :)

Co do rankingów, testów to powiem tak:

wynik trzeba skonfrontować z opiniami które nie są często też miarodajne bo każdy chwali swój wybór bez względu na jakość. Tak juz mamy.

Kiedyś dość poważnie interesowałem sie fotografiką i szukałem dobrego, profesjonalnego aparatu. Wybrałem trzy z wysokiej półki. Opierając sie na testach i rankingach. Okazało sie że dobry sprzęt przegrał z też dobrym sprzętem choć o trochę gorszych parametrach tylko dlatego że ...... nie miał paska na rękę :).

Proszę mnie nie podejrzewać o teorie spiskowe :)

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do A.M. dziękuję postoję :) A co do testów , dlatego ja np.w testach ADAC czy dekry klikam swoje parametry(to co według mnie jest istotne a jest to możlwe na ich stronach w prosty sposób ) i wyświetla się zupełnie inny obraz rankingu. p.s. Nie zmienia to faktu że w zasadzie prym wiodą przeważnie ci sami producenci(pięciu ,sześciu z małymi odstępstwami.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest oczywiste, że na suchym/mokrym asfalcie zimą letnie są lepsze. Dopiero na śniegu widać różnicę na korzyść zimowek. I to wychodzi z testów - gdy w danym teście np. do 10 zimowek wezmą jedną letnią. To letnia wygrywa na suchym i mokrym, a przegrywa na śniegu. Tylko należy spojrzeć np. długość drogi hamowania ze 100km/h - to na suchym/mokrym zimówki są gorsze o 2-3 metry, ale na śniegu (testy są robione już tylko z 50km/h) letnie zatrzymują się nawet kilkadziesiąt metrów dalej (sic!). Dlatego wolę zimą zatrzymać się na suchym/mokrym zimowka 2 metry dalej, niż letnią na śniegu.... w ogóle się nie zatrzymać tylko przepieprzyć w przeszkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pełna zgoda.

Fajna promocja , szkoda że nie wcześniej  :mellow:  u mnie wyświetla warsztaty po wpisaniu samego miasta.Z kodem już nie chce.

http://4za3.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jakas sciema z ta promocja. Jesli musze podawac numer pesel to dziekuje bardzo. Oczywiscie ilosc "kuponow rabatowych" jest graniczona. Czyli jak kupie opony to nie ma pewnosci ze mi zwroca 25% ceny- nie wiecej niz 760zl. Ale nawet cen tych opon nigdzie nie widze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak żle  :fish:  ale fakt ,  że w regulaminie wydaje się zawiłe

Dostajesz kupon rabatowy lub sms na miejscu w warsztacie( nie ma , nie kupujesz) , a to daje PEWNOŚĆ że załapałeś się na rabat (te kupony i sms są w ilości kompletów promocyjnych (10000 kompletów) i możliwe powiększenie ilości. PESEL też nie konieczny , możesz wybrać wariant z telefonem .Wiem bo dowiadywałem się u źródła w warsztacie znajomego(bez reklamy)

cenowo tez nie źle , choć na necie są tańsze i tak jest się do przodu , ale jakieś 70% za czwartą.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wybrać miasto a wyświetlą się warsztaty i dalej albo na ich stronie( u mnie kilka miało ceny) ,albo telefon niestety.


Klikasz na kółko serwisy

 

http://4za3.pl/?a=serwisy

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to udalo mi sie znalezc. nie tylko ceny interesowaly ale to widze musze zadzwonic do warsztatu i sie zapytac o cene.

A ty jak dzwoniles to porownywales moze ceny z oponeo? Ciekawy jestem czy wogole jest taniej czy tez wychodzi na to samo kupujac 4 opony na oponeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponeo nie jest tanie,tańszy jest np.motointegrator i w porównaniu z oponą która mnie interesowała 196/65r15 koszt za szt.w tej promocji 234zł a na mecie 211.9zł opona UG9

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - na Motointegrator (a także na Motoricus) poszukiwane przeze mnie Nokiany były najtańsze.... ale tylko w cenniku - bo na magazynie ich nie mieli. Zresztą i na stronie było - dostawa do 7 dni. Czyli oferują coś czego nie mają. Mam znajomego, który pracuje dla dużej hurtowni (importera) to mówi, że wiele tych firm swoją bazę danych mają podłączona do ich bazy. I czasami jakieś np. 4 ostatnie opony to na wielu stronach www są te same 4 ostatnie praktycznie na Polskę w jego hurtowni. Od oferty takich portali www do zakupu - to czasami daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od chwili,że tak powiem.Nie ma co mówić ,że tu czy tam jest taniej.Właśnie przeglądam opony zimowe i na Motointegratorze Goodyear  8  kosztują ponad 600zł za szt.A na Ceneo 540zł.Różnica bardzo istotna,coś ok 100zł na sztuce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,zgadza się , a co do stanu ,to opony miałem gotowe do odebrania w 30 min od zamówienia.Jest tam opcja odbioru do 2 godzin.Akurat moje były dostępne.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to sprawdzam  na pierwszy ogień. Zresztą większość podaje datę produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...