Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Największe wrażenie te opony robią na wulkanizatorach pierwsze pytanie po przemacaniu gdzie łączenia opon ????

A do wyważenia ołowiu idzie bardzo mało, ale to komputer je robi a nie rozkalibrowana maszyna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba rację,bo jak sobie przypomnę nowe Uniroyale rainexperty to ciężarków miały sporo naklejone,a i miałem ochotę je reklamować ,bo miały buły po bokach! Myślalem że to wada opon,a okazało się że to miejsce klejenia gumy!

Ale mimo wszystko ,na Uniroyalach jeździło się dobrze,były pewne na drodze,choć dość głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dużo ołowiu to ja bym reklamował albo dokonał optymalizacji czyli okręcania opony według felgi do znalezienia najlepszego wyważenia.

Jeśli nie to reklamacja ,ale mi już się nie chce zmieniać samemu co sezon opon i wybrałem całoroczne jak wielu ja też jestem z nich bardzo zadowolony.

Zrobiłem już na nich 9000 km wady żadne nie powychodziły ,pojechałem wyważyć po ułożeniu na feldze małe korekty,bieżnik nie znika z oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na razie dwa komplety nowe,więc muszę je zajeździć,ale jak dalej takie zimy będą,to chyba nie będzie wyjścia,tylko zmniejszyć koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexen to chiński gigant , zajmujący się m.i. gazem,ropą.mający wiele różnych fabryk na świecie ,m.i. przejął upadłe fabryki w Koreii.Ich obroty to 1,5 bil.$. Tak na marginesie,Vredestein to teraz własność hindusów ,firmy Apollo. Edytowane przez hydros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Nexena bardziej renomowane i posiadające lepsze parametry są Hankook i Kumho... przynajmniej to opony z pierwszego montażu w wielu samochodach nawet spod znaku "gwiazdy". Nexen to nadal egzotyka jak Wanli, Nankang, Imperial, ale niewykluczone że i egzotyka bedzie kiedyś wzorowym produktem. Narazie parametrami odstaje od europy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba. Jak u was z rozmiarem Felg zimowych do J11. Aso twierdzi ze alufegi z J10 nie pasują do J11. A ja mam komplet zimowy z J10 (7Jx5x114.3xR16) jest pół cala różnicy w szerokości felgi i jakiś inny bęben. No i nakrętki w J11 są stożkowe wiec dokupiłe odpowiednie nakrętki. Aso twierdzi że rozmiar do J11 to 6.5 J x 5 x 114.3 x R 16. ET 40; no i teraz mam kupić nowe cele. Tak ze pytania jaki rozmiar felg 16" montowaliscie do J11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty gadają : ja mam 7,0J   114.3x5  ET40  otwór na piastę 66.1mm (ten parametr sprawdz). Felgi mam Dezent , więc musiałem zastosować redukcję piasty z 66.1 na 70.1mm . Ale pozatym wszystko npasuje. A jest to felga "uniwersalna" pasująca do japończyków

Edytowane przez romeosoul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nakrętki ,a sruby i nie w J11  a w felgach do których się przymierzasz .

Sruby mają pasować do profilu otworu w feldze.

Ważne ,abyś nie przekraczał rozmiaru 6.5" -7.0" rozstaw śrub pasuje 5x114.3 ET ma być 40 nawet jak dasz ET45 też nie będzie źle.

Otwór na piastę powinieneś sprawdzić.


Poza tym,skoro masz felgi to zdejmij kolo i zobacz czy wejdzie na piastę,jak będzie pasownie wchodziło to OK! jak będzie luz to musisz dokupić pierścionki centrujące.


No i w końcu stało się :D

Zimówki założone...i niech je szlag! Graja !Jakbym na jakimś rajdzie był!

Nawet moja pani zauważyła.

opony Pirelli Skorpion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj to nie koniec niespodzianek.

Mi zawsze wzrastało spalanie na Pirellkach  <_<

Uważaj na nich jak podjeżdżasz na krawężniki bo jak nie delikatnie to pęka osnowa i z guzami tak jeżdżą, ja moje snow sport reklamowałem i odrzucili.

Jaki masz indeks prędkości w tych Pirelli  V, W ,Y ?????  to bardziej wzmocniona osnowa.

Może przestaną grać jak się dzyndzle wytrą ,o ile były ?

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romesoul i Jaco29 dzięki piękne. Inwestycja w pierscienenie centrujace to nie zakup nowych felge.Przymierze cele ze starego QQ . Jeszcze raz dzięki. Pozrrowie Aso Promotor Gdansk. Ale chyba niżej niż Kmj Kaszubowski nie spadną. Forumowicze QQ RULES.!

Przepraszam za literòwki ale taki mecz że chyba wybaczycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrów ASO, bo wiedza u nich coraz słabsza a odpowiedzi cząstkowe i wymijające. Czasami mam wrażenie że zależy im na działaniu przeciw klientowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na zimę 16 Alu Dezent używane+ klebery 215/65/16. Całość wyszła 1800 pln

Bez czujników. System za kazdym odpaleniem auta informuje o błędzie ale ignoruje sie go tak samo jak informację o niskim stanie paliwa czy niezapiętych pasach

 

Felgi z j10 pasują do j11

post-42710-0-05534100-1416399578_thumb.jpg

post-42710-0-36809500-1416399619_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z salonu, gdzie zamówiłem Qashqaia dostałem właśnie propozycję zakupu kompletu opon zimowych Kleber KRISALP HP2 z alufelgami 16` w cenie 4000 zł. Oczywiście koła z czujnikami ciśnienia. Czy to dobra propozycja? 

Dla porównania te same opony, ale na stalówkach, to kwota 3100 zł za komplet.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis w salonie widzialem X-traila na felgach 19" z oponami o profilu 55. Rewelacynie to wygladalo. Pewnie nie da sie takich felg nalozyc w QQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany kół z letnich  alu 17 na 16  stal zimowe w QQ 1,2 acenta 2014 jak znaleźć odpowiednie felgi do tego modelu i gdzie ich szukać  dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że potraktowano Cię przyjaźnie. Taki sam zestaw ubrany nokiany suv w serwisie oponiarskim kupiłem za 3970 zł. W polody m chcieli więcej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins,przy kupnie jako dodatek(gratis) miałem policzone zimówki ATT z gumami Pirelli Skorpion i czujnikami w kwocie 4.5 tys.Więc myślę że jako serwis masz cenę przystępną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins,przy kupnie jako dodatek(gratis) miałem policzone zimówki ATT z gumami Pirelli Skorpion i czujnikami w kwocie 4.5 tys.Więc myślę że jako serwis masz cenę przystępną

 

Dzięki za odpowiedzi. Zdecydowałem się i zmieniłem zamówienie, bo początkowo miały być zimówki na stalówkach. W rezultacie jednak auto wyjedzie z salonu na zimówkach Kleber KRISALP HP2 i alufelgach 16`` Dezent TC.

Komplet z czujnikami ciśnienia i montażem równe 4000 zł. 

Ooo, takie fele...

post-87564-0-34825600-1416423147_thumb.jpg

A tak mniej więcej będą wyglądały na aucie...

post-87564-0-84222800-1416423491_thumb.png

 

Wiem, wiem, małe felgi, a opony balonówy, ale na zimę chyba takie przyduże obuwie lepsze, a na lato przecież będę miał oryginalne laczki Continentala z felgami 18`` N-Tec. :dribble:

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...