Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

szyby


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, zapewne każdy z nas ma z tym mniejszy lub większy problem..drogi są takie jakie są, a szanowni drogowcy poprawiając nawierzchnię według swojego mniemania w dobrej wierze sypią na dziury jakiś ''grys'' robią nam niestety pod górkę..Mam nowego QQ, raptem dwa miesiące, i już przekonałem się o tym, jak dostałem od przejeżdżającego z naprzeciwka auta ciężarowego po przedniej szybie..jechałem naprawdę wolno ale jak się okazuje źle chyba trafiłem...i zrobiły się małe ryski, dwie zauważyłem..no wielkości łepka od szpilki, jak sądzicie czy coś z tym należy zrobić? Czy zajrzeć do serwisu, czy też poczekać i poobserwować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się nic stać. Jak chcesz to możesz to zakleić, ale nie wiem czy jest większy sens. Ja mam większe od kilku lat i nic się nie dzieje. Przeszkadza tylko wizualnie. Czasami mnie to denerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zapewne każdy z nas ma z tym mniejszy lub większy problem..drogi są takie jakie są, a szanowni drogowcy poprawiając nawierzchnię według swojego mniemania w dobrej wierze sypią na dziury jakiś ''grys'' robią nam niestety pod górkę..Mam nowego QQ, raptem dwa miesiące, i już przekonałem się o tym, jak dostałem od przejeżdżającego z naprzeciwka auta ciężarowego po przedniej szybie..jechałem naprawdę wolno ale jak się okazuje źle chyba trafiłem...i zrobiły się małe ryski, dwie zauważyłem..no wielkości łepka od szpilki, jak sądzicie czy coś z tym należy zrobić? Czy zajrzeć do serwisu, czy też poczekać i poobserwować?

W warsztacie zajmującym się naprawą odprysków na szybach powinni ocenić czy ryski mogą się rozszerzać czy nie. Lepiej może spróbować to u nich naprawić na wszelki wypadek - koszty nie są wielkie, w porywach do 200 zł, szyba z wymianą to ok. 2200 zł. (w servisie, oryginalna nissana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie zajmującym się naprawą odprysków na szybach powinni ocenić czy ryski mogą się rozszerzać czy nie. Lepiej może spróbować to u nich naprawić na wszelki wypadek - koszty nie są wielkie, w porywach do 200 zł, szyba z wymianą to ok. 2200 zł. (w servisie, oryginalna nissana)

 

 

Dzięki za wyjaśnienia :)..jeszcze trochę pojeżdżę...zobaczę co będzie dalej.. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość +2qq_komar

A jak się mają takie "rysy" czy pęknięcia w świetle ewentualnej kontroli drogowej. Czy policjant może zabierać dow. rejestr. jeżeli zauważy takie pęknięcia na szybie?

Pewnie zależy to i od czynnika ludzkiego (znaczy czy wredny czy nie) i od wielkości takiej rysy.

 

Ja będąc na Słowacji miałem kontrolę i szanowny pan policjant słowacki polecił usunąć pęknięcie (lub szybę wymienić) bo inaczej będzie mandat następnym razem.

 

Ciekawe jak się to u nas dzieje. Miał ktoś może takie wątpliwe doświadczenie w Polsce?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia :)..jeszcze trochę pojeżdżę...zobaczę co będzie dalej.. :))

 

Tylko, że jeśli pęknięcie będzie się powiększać to naprawa nie będzie już możliwa, tylko wymiana szyby...

 

A jak się mają takie "rysy" czy pęknięcia w świetle ewentualnej kontroli drogowej. Czy policjant może zabierać dow. rejestr. jeżeli zauważy takie pęknięcia na szybie?

Pewnie zależy to i od czynnika ludzkiego (znaczy czy wredny czy nie) i od wielkości takiej rysy.

 

Ja będąc na Słowacji miałem kontrolę i szanowny pan policjant słowacki polecił usunąć pęknięcie (lub szybę wymienić) bo inaczej będzie mandat następnym razem.

 

Ciekawe jak się to u nas dzieje. Miał ktoś może takie wątpliwe doświadczenie w Polsce?

 

pozdrawiam

 

Podobno jeśli pęknięcie jest w polu widzenia kierowcy to mogą zabrać dowód. Tak twierdzili (facet z Nissana i diagnosta w OSKP) gdy moja szyba była pęknięta.

Edytowane przez Synkro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W warsztacie zajmującym się naprawą odprysków na szybach powinni ocenić czy ryski mogą się rozszerzać czy nie. Lepiej może spróbować to u nich naprawić na wszelki wypadek - koszty nie są wielkie, w porywach do 200 zł, szyba z wymianą to ok. 2200 zł. (w servisie, oryginalna nissana)

 

Witam

Obecnie wymiana szyby przedniej w ASO nissana w moim miescie to 3280 zł.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Tak się składa, że niecały miesiąc temu naprawiałem szybę w moim drugim aucie. Dostałem w szybę kamieniem i powstała taka dziurka jak dwuzłotówka i lekkie pęknięcia od niej. Gdy przyjechałem na warsztat, pierwsze pytanie padło kiedy to się stało, mówię, że kilka dni temu, na co mechanik, że to dobrze, bo gdyby było to dłużej to nie mogli by z tym niż zrobić bo brud wżarł by się już do środka szyby. Godzina pracy, 100 zł, widać malutką, delikatną ryskę, po pęknięciu ani śladu.

 

Policja może zabrać dowód, ale z reguły tego nie robi, chyba, że pęknięcie jest przez całą szybę. W poprzednim samochodzie, też przez kilka lat jeździłem z dwoma pęknięciami i nigdy nie poszło dalej i przy kontrolach do niczego się nie przyczepili.

pozdrawiam

marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w szybę kamieniem i powstała taka dziurka jak dwuzłotówka i lekkie pęknięcia od niej.

Na pewno dostałeś w szybę kamieniem? "Dziurka" o średnicy dwuzłotówki powstała raczej po strzale z broni przeciwlotniczej lub przeciwpancernej kalibru ok. 20 mm :)

Może komuś podpadłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dostałeś w szybę kamieniem? "Dziurka" o średnicy dwuzłotówki powstała raczej po strzale z broni przeciwlotniczej lub przeciwpancernej kalibru ok. 20 mm :)

Może komuś podpadłeś?

Jak wlecioło to i musiało wylecieć!!!!!!!

No chyba, że strzal był od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia :)..jeszcze trochę pojeżdżę...zobaczę co będzie dalej.. :))

 

Na stronie 4 - jest założony podobny temat przez kolegę pavelsti z 04.07.2011, o pękniętej szybie. Możesz tam trochę poczytać na temat ew.zwrotu kosztów za wymianę / naprawę szyby. Kilku z nas już to przerabiało :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja koledze radze tak jak powyżej jeśli brak w polisie dodatkowego ubezpieczenia szyb (opcja u ubezpieczycieli) to radze pojechać do firmy która się zajmuje szybami i spróbować naprawić; ja byłem skierowany przez ubezpieczyciela do Nord Glass bo to był ich przedstawiciel w Krk - i oni posiadają opcje naprawy uszkodzonej szyby; w moim przypadku stwierdzono że uszkodzenie nie będzie się poszerzać (ponieważ taki mały odprysk był) to zaproponowano mi położenie licówki w to miejsce a konkretnie dwa miejsca,

 

 

a druga sprawa to jeśli ubezpieczenie się kończy nie długo to warto ubezpieczyć szyby i po jakimś czasie zgłosić szkodę

 

koszt ubezpieczenia 70-100zł nie jest aż takim dużym w porównaniu z ceną szyby przedniej 2500zł - to tak jak by nie wypić dwóch krat piwa w ciągu roku a to przełoży się jeszcze na zdrowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Obecnie wymiana szyby przedniej w ASO nissana w moim miescie to 3280 zł.Pozdrawiam

Za tylnią szybę z wymiana w serwise Nord 510 PLN

 

Na pewno dostałeś w szybę kamieniem? "Dziurka" o średnicy dwuzłotówki powstała raczej po strzale z broni przeciwlotniczej lub przeciwpancernej kalibru ok. 20 mm smile.gif

Może komuś podpadłeś?

 

W moją tylnią szybę trafił kamień z podkosiarki sąsiada ( kosił po korzeniach :)) otwór był wielkości 50 gr, a szyba cała spękana ( jak zamarznięta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tylnią szybę z wymiana w serwise Nord 510 PLN

 

 

 

W moją tylnią szybę trafił kamień z podkosiarki sąsiada ( kosił po korzeniach :)) otwór był wielkości 50 gr, a szyba cała spękana ( jak zamarznięta)

 

 

Odwiedzasz sasiada 1 listopada? Czy tak na amen sie pogniewałeś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...