Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] Stukające zawieszenie


Gość Dzierbol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów. Niedawno nabylem Sunny 91 r z Niemiec i mam w zwiazku z tym takie pytanie. W autku stuka mi cos w przednim zawieszeniu ale tylko przy ruszaniu i jak wjade w male dziurki (np tarka lub kocie lby) Stukanie wyraźnie jest wyczuwalne na podlodze auta. Sprawdzilem wiec wszystkie gumy i tuleje (łomem) i nic nie stuka. Jedynie co to prezy naciskaniu na przód autka wydostaje sie lekki stukot z okolic kielicha przedniego amortyzatora. Nie wiem czy to jest poduszka amortyzatora bo podczas jazdy udeżenie najbardziej czuc na podlodze.

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

 

ps. a propos tematu dotyczącego spalania to mi autko pali 7 l w miescie przy jezdzie do 100 km /h a jak czasem z kims sie poscigam powiedzmy 20-30 % dystansu na pelnym bucie to wzrasta do 8l / 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przednie zawieszenie to powodów może być kilka. Najlepiej to sprawdzić podnosząc przód samochodu tak aby koło nie dotykało podłoża i mocno poruszać kołem na boki i góra dół. Z tego co opisałeś to wydaje mi się że to będzie sworzeń wachacza. Ale może to być też łącznik stabilizatora podobno jest to słaby punkt w sunnym. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ruszam kolem to nic nie stuka. Co do lacznika to siedzi twardo (sprawdzalem łomem) a co do sworznia to nie wykluczam niego Podobnie jak poduszki mocowania kolumny zawieszenia....dzieki za info i w miare mozliwosci prosze o metote sprawdzenia takiej usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawialbym laczniki stabilizatorow, te laczenia guma-metal nie wytrzymuja zbyt dlugo na naszych drogach, brat ma podobny problem i to na 100% sa laczniki (n14 '94), jakis czas temu wymuienialem tez w swojej p10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol

W mojei primerze też stukało przy ruszaniu i na nie równościach. Też sprawdzałem zawieszenie , tyle że nie te. Sprawdź zawieszenie , ale silnika. U mnie były wybite poduszki na silniku i tak nim bujało , że walił o nadwozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jak beton no prawie poduszki sa ok jutro jade do nagen'a i wszystko sie wyjasni mam nadzieje. Co do łączn ików sprawdzilem i nei stujaą ale tuleje moga byc bo tego nie zobaczy sie tak na oko.....:-0

jak powiedza ze górne poduszki są ok to wymieniam wszystko co gumowe na dole w sumie nie wyniesie mnie to wiecej niz 80 zeta za strone :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...