Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

swiatla mijania zawsze wlaczone


Gość formaxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich wlascicieli qq :)

jestem nowym posiadaczem tego samochodu. jedyna rzecz ktora mnie w nim iryzuje to te swiatla postojowe mijania ktore zapalaja sie gdy uruchomie silnik.

stad pytam szanowne grono forumowiczow: czy to jest normalne? tak ma byc? to taki patent nissana? :)

Edytowane przez formaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mam od wczoraj i nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze jest tak:

pokretlo na off - swiatla mijania

krece pozycje nizej - swiatla postojowe

krece jeszcze raz - znowu mijania

dalej krecic sie nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak:

1 off - nic nie świeci

2 automat: jak jest ciemno - to świecą mijania, jak jest jasno - to świecą LED-y (jak ktoś nie ma LED-ów to nic nie świaci)

3 światła postojowe

4 światła mijania

Edytowane przez huling
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przy ustawionym przełączniku na ostatniej pozycji jest normalnym zjawiskiem, że przy włączeniu silnika zapalają sie światła.

Moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiazanie, po włożeniu kluczyka i dopiero po odpaleniu samochodu światła sie włączają, czyli nie obciązają akumulatora przy rozruchu, dzięki temu nie zapomni sie też o światłach i policjant nam o tym nie musi przypominać na drodze :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, chyba jeszcze nie doszedlem do siebie po zakupie bo wszystko mi sie pokickalo :)

nie chodzi o swiatla postojowe tylko mijania. da sie je jakos wylaczyc? zeby na off byly off :)

 

A moim zdaniem masz uaktywnioną funkcję świateł dziennych - stąd po uruchomieniu zapalają się światła mijania jako dzienne właśnie. Jeżeli dodatkowo w tej pozycji włącznika nie da się włączyć świateł drogowych (bo nie powinno się dać), prawie na pewno jest tak jak mówię.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem masz uaktywnioną funkcję świateł dziennych - stąd po uruchomieniu zapalają się światła mijania jako dzienne właśnie. Jeżeli dodatkowo w tej pozycji włącznika nie da się włączyć świateł drogowych (bo nie powinno się dać), prawie na pewno jest tak jak mówię.

Dokładnie tak, to funkcjia świateł dziennych by Nissan. Wszystko się zgadza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wyjasnienie

da sie to w jakis prosty domowy sposob wylaczyc?

 

Wizyta w ASO i podpięcie do komputera. Inaczej raczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wyjasnienie

da sie to w jakis prosty domowy sposob wylaczyc?

Skoro jesteś pierwszym użytkownikiem, który ma włączoną funkcję świateł dziennych to powiedz nam proszę co konkretnie się świeci w ustawieniu OFF na dźwigience sterującej światłami.

 

Konkretnie:

1. czy świecą się światła pozycyjne z przodu?

2. co świeci się z tyłu - jeśli w ogóle coś się świeci?

2. czy podświetlenie wszystkich instrumentów wewnątrz jest aktywne - chodzi mi o podświetlenie wszystkich przycisków itd.?

3. czy wyświetlacze komputera, connecta, podświetlenie zegarów przygasa po przestawieniu przełącznika w pozycję ON czy jasność nie zmienia się?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. Serwis dopiero ode mnie doswiedział się o takiej opcji jak programowanie świateł dziennych nie był więc w stanie nic o tym powiedzieć, nie wspominając już o aktywacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniu off swieci sie wszystko :)

tyl i przod z pozycyjnymi, sa tez podswietlane przyciski na konsoli.

jedyna roznica to taka ze gdy jest off to komp i zegary swieca duzo jasniej (konsola bez zmian).

ponadto w pozycji off nie da sie wlaczyc na stale swiatel drogowych (ale mrugac mozna).

off dziala tylko wtedy gdy silnik jest uruchomiony. gdy silnik wylaczymy to robi sie ciemno i nic nie swieci

Edytowane przez formaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro świeci się wszystko, to nie jest to "zamiennik" świateł dziennych. Moim zdaniem taka funkcja jest niepotrzebna, bo mając stale przełączone na ON mamy to samo. Wjeżdźając do kraju, w którym nie trzeba jeździć w dzień na światłach możemy je wyłączyć oszczędzając żarówki i podładować akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co się świeci w pozycji automat?.I czy przyciski są faktycznie podświetlane? W tym trybie świateł dziennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...