Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem usterka PO171


Gość blady75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem. Mam Nissana Almerę N16, r. prod. 2000, 1,8 KAT, 84KW, 114 km. Od dwóch lat go mam, i zaczął mi więcej palić o około litr na 100 km oraz rano mam problemy z uruchomieniem tj. obroty skaczą i nawet gaśnie. Elektryk na komputerze ustalił, że to kod usterki PO171 czyli słaby skład mieszanki. Okazało się, że nie ma filtra paliwa i on nie wie co można zrobić. PROSZĘ O POMOC!!! Bo zbliża się wakacyjny wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek można sprawdzić sondę. Jak jest uszkodzona to może wskazywać zbyt ubogą mieszankę, w wyniku czego układ może ją wzbogacać i z tego zrobił się litr więcej. Co do obrotów to może być krokowiec. Może trzeba go przeczyścić.

Przyczyną może być także zła proporcja powietrza i paliwa. Więc sprawdź jeszcze dolot powietrza.

Tyle ja. Może ktoś jeszcze dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego na innym forum: Napisz proszę co myślisz: "chodzi o I-szą sondę która ten błąd wychwyca. Koniec końców po wymianie listwy wtryskowej i przepływomierza autko spowrotem buja się na niemieckich autobahnach do 190 km/h i jurNe jak ja :mrgreen: ..Ale ja jeszcze wyczyściłem/dokładnie umyłem przepustnicę przeprowadziłem jej adaptację i podczas tego zabiegu odkryłem że opaska na gumowej rurze łączącej rezonator jest kompletnie luźna(zasyłało "lewe" powietrze) ;-/ . Acha co do adaptacji Koleś w ASO zdradził sekret : Po każdym rozpięciu kostki z czujnika położenia przepustnicy(niezbędnego przecież podczas jej czyszczenia) trzeba zresetować kompa/ja odłączyłem "+" klemę na lekko ponad 24h i potem adaptacja czyli zapalamy zimny silnik przy wyłączonych wszystkich urządzeniach pokładowych i czekamy aż autko się na wolnych obrotach samo zagrzeje do temp. stałej. Wówczas siadamy za kierownikiem i "ognia" 8-)".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...