Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] 2.0 td lift nie odpala


Gość murzynek2519
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość murzynek2519

koledzy sprawunia jest nastepujaca przyjechalem autkiem wczoraj zgasilem wszystko oki dzis wsiadam krece nie odpala patrzylem wtryski suchutkie nie podaje paliwa jaka moze byc przyczyna czyzby pompa wtryskowa sie skonczyla????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przewód elektryczny nie przetarł się na pompie, sprawdź czy nie padł czujnik położenia wału a tak na sam przód to sprawdź kody błędów - czyli na podklejonych tematach masz instrukcje jak odczytać kody - to podstawa, my wróżkami nie jesteśmy :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 to czujnik położenia suwaka w pompie współpracującego z nastawnikiem Kod 18 a 21 to zawór kąta wtrysku Ponoć wymiana wtryskiwacza sterującego niweluje ten błąd. z 15 i 18 to weź i w końcu wyczyść nastawnik i pompę z syfu. Przy padniętym czujniku wału korbowego nie zawsze wyskakuje kod 47 Jak nie ma napięcia na śrubie od elektrozaworu to na 90% czujnik walnięty, albo masz tak już zajudłany nastawnik że komp nie podaje sygnału startowego na pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn że jak bedzie wyskakiwał błąd 18 do czyszczenia nastawnik to może kiedys nie odpalić i pompa jest zasyfiona za bardzo?

A jakie mogą byc wczesniejsze objawy tego?

Bo z tym nastawnikiem to dużo osób ma do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co tłumaczyć jak kolega już pyta n---ty raz...

 

Dokładnie Pomału jak widzę że to post Murzynka to zwyczajnie nie chce mi się odpisywać

Jęczydubstwo i tyle Nic się samo nie naprawi a i innego sposobu też nikt nie wymyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie była podobna sytuajcja zgasiłem i przy ponownym uruchomieniu nie odpalił. zaprowadziłem do warsztatu, powiedzieli wstępnie że paliwo zanieczyszczone i się zatkało. wymienili filtr paliwa (Boscha) za 54 zł + 20 robota, powiedzieli że nie zrobią bo niewiedzą co jest bo niby podłanczali pod komp. ale nie było żadnego błedu i kazał zaprowadzić do serwisu nissana. w nissanie kolejka 7 dzni :) okazało się że to czujnik położenia wału, rachunek 670zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie :) Czujniki położenia wału chodzą w nissanie po 500 zł a zamiennik z opla bodajże za 300 zł jest, tylko trzeba wtyczkę przełożyć. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...