Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PŁYWAJĄCE OBROTY NOTE 1,6


adamo130
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wolnym obrotami czasami wszystko jest ok a czasami obroty wolne wzrastają do 1000 potem po chwili wracają na 800 czy miał ktoś taki problem i czym może być spowodowany

 

nie krzyczymy !!!edit tofu

Edytowane przez Tofu
Duze literki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć zabrudzoną przepływkę lub silniczek krokowy,...chyba że nie zauważasz jak się klima załącza, a ona podnosi obroty w podanym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć zabrudzoną przepływkę lub silniczek krokowy,...chyba że nie zauważasz jak się klima załącza, a ona podnosi obroty w podanym zakresie.

 

dzięki za odpowiedz objawy te sa bez włączonej klimy dzisiaj wyjezdzam na wczasy czy da sie z tym przez 7 dni wytrzynac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie podbija Ci czasem wentylator obrotów?

 

nie bo wychodziłem na zewnatrz zeby posluchac

 

ta sytuacja tez mi sie powtarza w czasie jazdy jak wrzuce na luz

Edytowane przez adamo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wykluczyłeś klimę/wentylator - to jedynie słuszna wydaje się sugestia Jacko.

Pozostaje wizyta w warsztacie, w sumie przeczyszczenie to jest chwila roboty,a będziesz miał spokojną głowę na wyjeździe

 

EDIT:

po wrzuceniu na luz tak się dzieje, w 1.4 też, czasami podbija obroty, ale na postoju to tylko klima/wentylator

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wykluczyłeś klimę/wentylator - to jedynie słuszna wydaje się sugestia Jacko.

Pozostaje wizyta w warsztacie, w sumie przeczyszczenie to jest chwila roboty,a będziesz miał spokojną głowę na wyjeździe

 

DZIĘKI ZA POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wrzuceniu na luz tak się dzieje, w 1.4 też, czasami podbija obroty, ale na postoju to tylko klima/wentylator

 

Dokładnie, w trakcie zmiany biegu, jak znajdujemy się w pozycji bieg jałowy, sterownik silnika podbija na chwilkę obroty. Myślę, że to coś na wzór stosowanego kiedyś przez kierowców "między gazu", w celu wspomożenia pracy synchronizatorów w skrzyni biegów. Swoją drogą przy redukcji biegu, warto stosować mały "między gaz". Zobaczycie różnicę :).

 

Jeżeli obroty pływają na postoju, bez wentylatora i klimy, to faktycznie coś jest. Albo to co mówi Jacko albo modulator EGR - choć nie jestem pewien, czy w silnikach nissanowskich zawór EGR wystepuje. Jeszcze tego nie sprawdziłem - zawsze gdzieś to jest "ukryte" w silniku ;).

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest czujnik położenia neutralnego i on podbija na 1200 czy więcej miedzy zmianami biegów ponad to zapchanie spalinami czyli gorącym powietrzem na pewno nie podbije obrotów ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...