Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jakie alu do N16...?


Gość raff1322
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno chwaliłem się zakupem Almery N16 2,2di no i szybko planuję dokupić do niej aluski i tu jest dylemat..... :oops:

Głowię się już tydzień i nie mogę się zdecydować. Ze względu na limit kaski (1200pln) będą to chyba 15" (a szkoda) a z rozstawem 4x114,3 dużego wyboru nie ma. W tej chwili pozostały dwa modele do których linki wklejam poniżej. Proszę życzliwych o poradę, bo już zaczynam tracić wyobraźnię. :) Zaznaczam że na fotkach pewnie są 17" a przy 15" ramiona się skracają i wolne przestrzenie pomiędzy nimi są dużo mniejsze.

A może ktoś mi doradzi jakieś inne alu z innego źródła...? :wink:

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=55039616

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=55396812

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem ale kupiłem na http://www.opony.com.pl/ Dotz Imola 15".Miła i szybka obsługa no i zniżka 4% dla członków Nissan Club.

Jeszcze nie podałeś do jakich opon ma być ta felga bo ważna też jest szerokość felgi. Za wąska opona na szerokiej feldze nie dość że wygląda okropnie to jeszcze będziesz nią o krawężniki zahaczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem ale kupiłem na http://www.opony.com.pl/ Dotz Imola 15".Miła i szybka obsługa no i zniżka 4% dla członków Nissan Club.

Jeszcze nie podałeś do jakich opon ma być ta felga bo ważna też jest szerokość felgi. Za wąska opona na szerokiej feldze nie dość że wygląda okropnie to jeszcze będziesz nią o krawężniki zahaczał.

 

 

Helo,

a masz jakieś fotki z aluskami na Almerze? Bo już prawie też byliśmy zdecydowani na Imola 15" ale jak je zobaczyłem na żywo to trochę mi opadł zapał i bardziej się skłaniam na Enzo H.

Pozdrawiam

Aha, opony - rozmiar 185/60/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam aparatu cyfrowego ale mi się bardzo moje Imole podobają. Ale to sprawa gustu. Do opon 185 polecam felgi 6", 6,5" będą wystawały- widziałem to na żywo i za bardzo mi się nie podobało no chyba, że planujesz w najbliższej przyszłości kupić szersze opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raff1322

No niestety te na które już się prawie zdecydowałem (Enzo H) to są właśnie 6,5". Przy zakładaniu się okaże jak to wygląda i czy nie będzie ryzyka rysowania krawężników i ewentualnie trzeba będzie zmienić oponki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość raff1322

Też mi najbardziej sie podobały Enzo H ale przy zamawianiu okazało się że do N16 ogólnie nie są polecane (ponoć nie przeszły jakichś testów). Ponieważ Dotz Imola mniej mi pasowały więc padło na Ronala. I właściwie w rozsądnej cenie to nie było już innego wyboru dla opon 185/65...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi najbardziej sie podobały Enzo H ale przy zamawianiu okazało się że do N16 ogólnie nie są polecane (ponoć nie przeszły jakichś testów). Ponieważ Dotz Imola mniej mi pasowały więc padło na Ronala. I właściwie w rozsądnej cenie to nie było już innego wyboru dla opon 185/65...

nie wiem jak to jest. ja kupilem ENZO 'O" ktore ponoc tez nie do n16tki. a roznily sie et mialo byc 40 a mam 42 - zadna roznica bo nic nie obciera itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi najbardziej sie podobały Enzo H ale przy zamawianiu okazało się że do N16 ogólnie nie są polecane (ponoć nie przeszły jakichś testów). Ponieważ Dotz Imola mniej mi pasowały więc padło na Ronala. I właściwie w rozsądnej cenie to nie było już innego wyboru dla opon 185/65...

 

Ronale też nie są złe, są i tak fajniejsze od Imoli....więc tak pół na pół ;-) misie zarąbiście podoba ta Toora: http://felgi.vel.pl/alufelga179/product_in...6f1ee88f3bf52a2 :roll: :roll: ale jak dobrze pamiętam nie było rozmiaru jak chciałam kupić...mam deczko inne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pavoolon

hmm ja swoje kupilem za 1150 pln z montarzem (7x16'') nowki, maja ET35, fura max zglebiona i tez nic nie ociera, jedynie na parkingu jak sie skreci na maxa, podczas jazdy nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, ja zamówiłem N16 z alusami od dealera, czy dobrze zrobiłem-odbieram go w piątek, a tych felg jeszcze nie widziałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zamówiłem N16 z alusami od dealera, czy dobrze zrobiłem-odbieram go w piątek, a tych felg jeszcze nie widziałem :roll:

wiec bedziesz miale pospolita almere na standardowych felach - chyba bym wola miec kolpaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec bedziesz miale pospolita almere na standardowych felach - chyba bym wola miec kolpaki :)

czyli kwestia gustu i wymagań co do wyglądu własnego autka ;-) ps. oryginały chyba trochę drogo wychodzą, czy nie? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zamówiłem N16 z alusami od dealera, czy dobrze zrobiłem-odbieram go w piątek, a tych felg jeszcze nie widziałem :roll:

wiec bedziesz miale pospolita almere na standardowych felach - chyba bym wola miec kolpaki :)

trochę chyba przesadzasz :wink: wg mnie każde alusy poprawiają wygląd auta. Kwestia oryginalności i niepowtarzalności to osobny temat. Ja tam wolę fabryczne alu niż kołpaki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zamówiłem N16 z alusami od dealera, czy dobrze zrobiłem-odbieram go w piątek, a tych felg jeszcze nie widziałem :roll:

wiec bedziesz miale pospolita almere na standardowych felach - chyba bym wola miec kolpaki :)

 

Nawet najzwyklejsza felga aluminiowa jak tylko jest zadbana, zawsze będzie dużo ładniejsza niż nawet oryginalny kołpaczek. A oryginalne Nissana wcale nie są takie złe. Sam nad nimi myślałem przy zakupie almerki. Odpuściłem sobie tylko ze względu na zbyt dużo ilość takich samych kół na wszystkich nissanach w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zamówiłem N16 z alusami od dealera, czy dobrze zrobiłem-odbieram go w piątek, a tych felg jeszcze nie widziałem :roll:

wiec bedziesz miale pospolita almere na standardowych felach - chyba bym wola miec kolpaki :)

 

Nawet najzwyklejsza felga aluminiowa jak tylko jest zadbana, zawsze będzie dużo ładniejsza niż nawet oryginalny kołpaczek. A oryginalne Nissana wcale nie są takie złe. Sam nad nimi myślałem przy zakupie almerki. Odpuściłem sobie tylko ze względu na zbyt dużo ilość takich samych kół na wszystkich nissanach w mieście.

 

no walasnie o tym mowie tj pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zamówiłem N16 z alusami od dealera, czy dobrze zrobiłem-odbieram go w piątek, a tych felg jeszcze nie widziałem :roll:

wiec bedziesz miale pospolita almere na standardowych felach - chyba bym wola miec kolpaki :)

trochę chyba przesadzasz :wink: wg mnie każde alusy poprawiają wygląd auta. Kwestia oryginalności i niepowtarzalności to osobny temat. Ja tam wolę fabryczne alu niż kołpaki 8)

wiem ze kazde alumki wygladaj lepiej niz kolpaki. ale za taka kase mozna (jaka sie wyda na oryginalne) mozna miec fajniejsze aluski i to nie tak popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...