Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Regeneracja zacisku hamulcowego tył


P11DK

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś z was regenerował lub ratował się jakimś wspomagaczem w celu uratowania cylindra hamulcowego?

 

Ja "nagle" straciłem prawe tylne klocki hamulcowe, auto mam od 2009/listopad. Jeżdżę ostro jednak znikniecie klocków z jednej strony mnie z grubsza zastanawia. Podszedłem kompleksowo i wymieniłem tarcze tył i klocki na obie strony/tył.

Wciskanie cylindrów było sporym wysiłkiem zwłaszcza prawej strony (tam klocki odjechały). Uznałem że po kilku ruchach w "tę i nazad" powinien temat zabanglać.

Niestety nie zabanglał.

 

Dlatego pytanie jest takie czy jest sposób na przywrócenie cylindra do życia. Czy ktoś to już przerabiał. Koszt zacisku to 650pln, jednak jak mam spędzić wieki na próbach to raczej zrezygnuje. Dlatego sytuacja mnie zmusza do używania drugiego auta, gdyż nissan po 30km na serdecznie dosyć, zwłaszcza tarcza.

 

Jak ktoś zna jakiś myk to poproszę o info, zacisk już kupiłem w razie nie udanej próby reanimacji. Jak się uda mogę oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, postaram się rozpracować temat.

 

Problem w tym że nie mam i nie dostanę zestawu naprawczego więc liczę, że nie będzie katastrofy z uszczelkami.

 

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, postaram się rozpracować temat.

 

Problem w tym że nie mam i nie dostanę zestawu naprawczego więc liczę, że nie będzie katastrofy z uszczelkami.

 

 

Dzięki.

 

a dlaczego masz nie dostać??koszt zestawu uszczelek na jeden zacisk to 20złociszy, a nawet wysyłka też pewnie nie droga bo to lekkie, jakby co to jak wrócę około 18.07 to możemy pogadać i zakupię i podeślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego masz nie dostać??koszt zestawu uszczelek na jeden zacisk to 20złociszy, a nawet wysyłka też pewnie nie droga bo to lekkie, jakby co to jak wrócę około 18.07 to możemy pogadać i zakupię i podeślę

 

 

Dzięki wielkie na pewno nie omieszkam skorzystać z twojej wielkiej pomocy. Dzięki za zainteresowanie.Problem w tym że tutaj w Danii w takie rzeczy się nie bawią. Nawet upewniłem się dzisiaj popołudniu.

Niestety poszukując tych zamienników nie zdążyłem zabrać się z tematem. W czwartek jadę w trasę i cały tydzień w delegacji, potem urlop z rodziną w polsce. tak więc jak za coś mi stanie na lub za długo sie bede babrał z zaciskiem to zakładam nowy..

 

Porada świetna szacun dla autora

 

DINO dla ciebie tak czy inaczej browar za chęć pomocy.

 

 

jutro dam znać jak mocno jestem w D...... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...