Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Wybór instalacji


adam87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

proszę o pomoc w wyborze sekwencyjnej instalacji gazowej do Almery 1.5 16V 98KM 2004 z przebiegiem 140tys. km. Znajomi polecili mi 3 instalacje:

- Alex

- Lecho

- Elpigaz

Najwięcej pozytywnych opinii wśród znajomych miała instalacja Elpigaz (podobno dobrze spisuje się w japońskich autach i nie ma z nią problemów). Cena jest jednak trochę wyższa niż pozostałych dwóch instalacji. Polecano mi również montaż lubryfikatora (w cenie 200zł), ale czy rzeczywiście ten silnik tego wymaga?

 

Proszę o pomoc w wyborze, którejś z tych 3 instalacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAG na dobrych podzespołach

lubryfikacja = naciąganie klienta, ni ema potrzeby jak dobrze założona i wyregulowana, a jak źle to i lubryfikacja nie pomoże

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) z tego co się dowiedziałem, nie ma u mnie w mieście (Białystok) człowieka, który dobrze potrafi założyć instalacje STAG :( dlatego też proszę o opinie odnośnie 3 instalacji, których nazwy wypisałem w pierwszym poście.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) z tego co się dowiedziałem, nie ma u mnie w mieście (Białystok) człowieka, który dobrze potrafi założyć instalacje STAG :( dlatego też proszę o opinie odnośnie 3 instalacji, których nazwy wypisałem w pierwszym poście.

 

Pozdrawiam

 

niemożliwe, a TO :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że są firmy montujące te instalacje, ja wiem. Ale dobrych opinii o nich nie słyszałem :(

W temacie sekwencji jestem zielony, a nie chce obudzić się z ręką w nocniku.

 

Dotychczas jeździłem Cinquecento z instalacja LPG (oczywiście pierwszej generacji) i wiem co to znaczy źle założona instalacja... każdy mechanik, który widział co zostało założone, łapał się za głowę i dziwił się że to w ogóle jeździ... jakie wrażenia? ciągłe problemy z obrotami na biegu jałowym, strzały w kolektor (tak tak, wiem, to nie sekwencja), wysokie spalanie, regulacje gaźnika średnio raz do roku. Ja to jednak dodatkowo tłumaczyłem tym, że ten silnik nie nadaje się do gazu (0.7 :rofl:). Niemniej jednak się zwróciło (pomimo napraw które musiałem przeprowadzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że są firmy montujące te instalacje, ja wiem. Ale dobrych opinii o nich nie słyszałem :(

 

 

przecież to producent ;) nie wydaje mi się aby zrobili lipę w swojej montowni przyzakładowej :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o STAGa, to czy mógłby ktoś napisać konkretnie jakie modele danych podzespołów brać pod uwagę? Bo jeśli ewentualnie zdecyduje się na STAGa, to niechciałbym, żeby mi zamontowali jakieś g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o STAGa, to czy mógłby ktoś napisać konkretnie jakie modele danych podzespołów brać pod uwagę? Bo jeśli ewentualnie zdecyduje się na STAGa, to niechciałbym, żeby mi zamontowali jakieś g...

 

STAG4, 300

zavoli zeta Nm - reduktor

MJ,matrix,hanna, - wtryskiwacze

FL-02, FL-03 - filtr

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o reduktor to w tej białostockiej firmie montują AC R01, słyszał ktoś coś o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o reduktor to w tej białostockiej firmie montują AC R01, słyszał ktoś coś o tym?

 

to ich wyrób, będzie OK

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanka w testach i w dokładności wyszła najlepiej i już sporo tego pomontowali i jest okrzyknięta najlepszym wtryskiem jak do tej pory na wwiertce 4mm 0,85 B - 37 KM !!!! najmocniejsza ,,,, klon kehina ...

Dino dobrze prawi jak Ci założą staga nawet zle lub nie dokładnie to poradzimy kupisz kabelek soft za free i sam sobie ustawisz nie jest to wcale trudne ,,,

 

jak mi złożą silnik do kupy bo okazało się że prawie połowa zaworów dostała :devil:

i wynajdę chochlika co mi mieszał w odczytach ,,, to podzielę się mapą z na hankach ,,,

napisz co Ci chcą zamontować podstawa to stabilny reduktor i dokładne wtryski i poprawny montaż

co do wtrysków to preferował bym Ci pojednyczo MJ-50 zł/szt hana -98 zł lub matrix hs 150 zł(ale za drogi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak zachwalacie tego staga to chyba się zdecyduję :) Jeśli chodzi o wtryski to będę naciskał żeby wstawili MJ (chyba, że sami to zaproponują). Jeśli chodzi o reduktor, to tak jak pisałem kilka postów wyżej, montują AC R01.

 

Powiedzcie mi jeszcze co z wariatorem? Bo tak jak już wcześniej pisałem nie mam za dużego pojęcia o sekwencji, a znajomy, który również polecił mi staga, powiedział, żebym montował wariator. Czy sekwencja w "bazowej" wersji nie zawiera tego wariatora, a jeśli nie to czy moje autko tego wymaga?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to dodatek tz kompy gazowe raczej tego nie maja na 100% firma AC producent Staga ma w ofercie dodatkowo nie jest to potrzebne zapłon można samemu przyspieszyć ...

MJ to takie minimum nie daj sie nabrać na nic gorszego tak jak RAIL- VALTEK -ALEX to samo lepszym rozwiązeniem są VALTEKI typ 34

 

normalny valtek typ 30 --- http://www.allegro.pl/item1101539692_listwa_wtryskiwaczy_valtek_4_cyl_slask.html

 

fajny Valtek typ 34 http://www.allegro.pl/item1097098238_listwa_wtryskiwaczy_valtek_34_nie_matrix_3_cyl.html

 

przy czym mówie o tym bo to sprzedają w Zestawach Ac --STAGA

 

a tu info i listwa Hana choć można rozebrać lub kupić pojedynczo po 98 zł

http://www.speedgaz.com.pl/index.php/pl/produkty/wtryskiwacze_gazowe/keihin_kejhin/wtryskiwacz_typu_keihin_kejhin_h_2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety STAG chyba odpada... zakład montujący te instalacje, firma AC, może mnie zapisać na montaż dopiero na - uwaga - koniec października...

czekać raczej nie mam zamiaru :( więc chyba wybiorę którąś z pozostałych 3 instalacji :( Także ponowie pytanie z pierwszego posta: Którą?

 

EDIT:

Zdecydowałem się jednak na polecany przez znajomych jeżdżących japońcami Elpigaz. Powiedzcie mi jeszcze czy brać wtryskiwacze Verda czy Magic Jet.

Edytowane przez adam87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu, trochę nie rozumiem Twej wypowiedzi. Jeśli chodzi o cenę instalacji to z tego co mi wiadomo nie wzrośnie ona po wybraniu innych wtryskiwaczy niż domyślne. Rozumiem, że nie znasz wtryskiwaczy Verda?

Edytowane przez adam87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chodziło o cena jak wybierzesz inne wtryski to gazownicy lubią strasznie podnośić a różnica napszykład wynośi 80 zł ..

 

nieznam tych wtrysków bo nawet nie ma zdjęć tego cudu na ich stronie może to być jakiś podobny wynalazek do Valdków ..weź MJ i Filtr czaja FL02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. Wybór innych wtryskiwaczy wiąże się jedynie ze skróceniem gwarancji, ale nie na całą instalacje tylko na same wtryski... Instalacja z tego co pamiętam ma 2 lub 3 lata gwarancji lub 60kkm, MJ będą miały 1 rok lub 20kkm. I tyle. Jeśli jednak cena wzrośnie, to mimo wszystko wole wziąć wtryskiwacze polecane przez Was, niż ładować się w jakieś wynalazki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu, trochę nie rozumiem Twej wypowiedzi. Jeśli chodzi o cenę instalacji to z tego co mi wiadomo nie wzrośnie ona po wybraniu innych wtryskiwaczy niż domyślne. Rozumiem, że nie znasz wtryskiwaczy Verda?

Mam u siebie instalke Elpigaz z wtryskami Stella. Nie wiem co to sa wtryski Verda, w kazdym razie, jak montowalem swoja instalke do wyboru byly albo Stella albo Elisa. Roznica polegala na tym, ze Elisa byly szybsze (dokladniejsze) ale - czesciej sie zaklejaly. Dodatkowo, Stella to listwa na ktorej montowane sa pojedyncze sekcje wtryskow. O ile mi wiadomo, Elisa miala jedna 4-tryskowa sekcje i jak jeden wtrysk padl i nie dalo sie regenerowac, trzebaby wymienic cala listwe wtryskowa.

 

Takze z tego wzgledu (w Polsce jakosc gazu nienajlepsza) lepiej wziac prostsze rozwiazanie.

 

Wazna rzecza jest mocny reduktor. Nie daj sobie wcisnac takiego obliczonego akurat na moc Twojego auta. U mnie skonczylo sie na wymianie reduktora bo dali za maly i auto nie chcialo jechac dynamicznie. Auto ma 140KM, ma miec dobry, stabilny reduktor z zapasem mocy. Mam u siebie reduktor Vega-i - jest swietny.

 

Obecnie ciekawe jest to sterowanie eobd (tzn komp gazowy jest sprzezony z interfejsem i na biezaco steruje dawka gazu). Napewno dziala to elegancko, ale pewnie i kosztuje.

 

Jesli chodzi o moja Stelle, jak tylko minela gwarancja, sam sie za nia wzialem, czyszcze, kalibruje, generalnie dbam i tyle. Na gazie zrobilem juz 110tys km i jeszcze dluugo pojezdze. Polecam Elpigaz.

Edytowane przez woro_woro
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zobaczyć te cuda na maszynie pomiarowej i tyle a takich testów nie ma a

MJ

matrixa

v34

rail

rail horizon

Apacz

hana

i inne są sprawdzone i wiadomo co warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zobaczyć te cuda na maszynie pomiarowej i tyle a takich testów nie ma a

MJ

matrixa

v34

rail

rail horizon

Apacz

hana

i inne są sprawdzone i wiadomo co warte

 

Kurde, Tofu, tak nieskladnie sie wypowiadasz, ze nie wiem czy w Tym poscie krytykujesz moja instalke, czy te nowe wtryski Verda, czy sterowanie nimi przez centralke Stella EOBD, czy cos jeszcze innego miales na mysli. Wysil sie troche i chociaz powstawiaj kropki w odpowiednich miejscach, bo chociaz widac ze sie znasz na temacie, tak naprawde Twoja opinia nie jest jednoznaczna i moze byc zle zrozumiana.

Edytowane przez woro_woro
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...