Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maxima 3.0GLE 1995r Coś stuka....


Gość patrysgn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patrysgn

Prawdopodobnie rozrząd.

Zdjąłem kolektor i na wałkach rozrządu wszystko wygląda dobrze. Dodatkowo sprężyny od zaworów też działają bo myślałem, że może któraś spadła...a jak można ten rozrząd sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem kolektor i na wałkach rozrządu wszystko wygląda dobrze. Dodatkowo sprężyny od zaworów też działają bo myślałem, że może któraś spadła...a jak można ten rozrząd sprawdzić?

 

Niektórzy przykładają patyczek do obudowy rozrządu, ja proponuję stetoskop - wyraźnie słychać, gdy słucha się na obudowie tarcie łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patrysgn

Niektórzy przykładają patyczek do obudowy rozrządu, ja proponuję stetoskop - wyraźnie słychać, gdy słucha się na obudowie tarcie łańcucha.

Hmmm...nie mam za bardzo jak auta uruchomić bo tak jak mówie rozebralem cały kolektor do wałków...może jutro dobiorę się do łańcucha...jeżeli cos z nim nie tak to powinien być pęknięty czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rozbiórką silnika ustal miejsce skąd pochodzi hałas - tak jak pisałem na słuch - szkoda Twojej pracy.

Natomiast w rozrządzie są chyba 3 łańcuchy, jeden może być poluzowany lub napinacz mógł się zużyć i to powoduje hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...