Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Relingi z allegro


Gość MichałK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MichałK

Witam,

 

w kilku wątkach pojawiły się wpisy dotyczące relingów do QQ dostępnych na allegro: http://allegro.pl/item1092990468_nissan_qashqai_i_inne_relingi_dachowe_tanio.html

Niestety temat ten nie został podjęty (nie był to główny temat owych wątków), dlatego utworzyłem dla niego osobny wątek, ponieważ wydaje mi się, że wiele osób jest tym zainteresowanych.

 

Czy ktoś z posiadaczy QQ ma doświadczenia z tymi relingami? Widziałem filmik ze sposobem montażu, da się to zrobić wkrętarką w godzinę, tylko jak te relingi się sprawdzają?

 

Bardzo proszę o wypowiedzi posiadaczy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość robert_wawa

Witam,

 

w kilku wątkach pojawiły się wpisy dotyczące relingów do QQ dostępnych na allegro: http://allegro.pl/item1092990468_nissan_qashqai_i_inne_relingi_dachowe_tanio.html

Niestety temat ten nie został podjęty (nie był to główny temat owych wątków), dlatego utworzyłem dla niego osobny wątek, ponieważ wydaje mi się, że wiele osób jest tym zainteresowanych.

 

Czy ktoś z posiadaczy QQ ma doświadczenia z tymi relingami? Widziałem filmik ze sposobem montażu, da się to zrobić wkrętarką w godzinę, tylko jak te relingi się sprawdzają?

 

Bardzo proszę o wypowiedzi posiadaczy.

 

Pozdrawiam.

 

 

Witam,

 

Pytalem u Deleara, po montarzu relingow traci sie gwarancje na karoserie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem gdzies relingi do QQ ktorych sie nie przykręca a przykleja - ciekawe jak to sie wtedy trzyma ....?

 

slyszeliscie cos o tym/widzieliscie takie coś?

 

jak odnajde linka to wkleje

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem gdzies relingi do QQ ktorych sie nie przykręca a przykleja - ciekawe jak to sie wtedy trzyma ....?

 

slyszeliscie cos o tym/widzieliscie takie coś?

 

jak odnajde linka to wkleje

 

pzdr

 

 

 

Nie ufał bym tym relingom. Na kleju i do tego jeszcze 2 rowery na dachu - może być niebezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ufał bym tym relingom. Na kleju i do tego jeszcze 2 rowery na dachu - może być niebezpiecznie.

 

tez sie tego obawiam - na ile jest to bezpieczne - ciekawe czy w jakimkolwiek aucie seryjnie montowane sa wlasnie takie klejone - szukalem ale nigdzie nic nie znalazłem ..

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie tego obawiam - na ile jest to bezpieczne - ciekawe czy w jakimkolwiek aucie seryjnie montowane sa wlasnie takie klejone - szukalem ale nigdzie nic nie znalazłem ..

 

pzdr

Widziałem ofertę takich relingów ale wyraźnie było napisane, że służą one jedynie do poprawy wyglądu auta, absolutnie nie do transportowania na nich czegokolwiek.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ofertę takich relingów ale wyraźnie było napisane, że służą one jedynie do poprawy wyglądu auta, absolutnie nie do transportowania na nich czegokolwiek.

 

Z ciekawości będąc u dealera i pytając o nawigację zapytałem i o owe relingi "klejone". Nie polecał, ale też nie widział przeciwwskazań. Nie ma mowy o utracie gwarancji na powłokę, jedynie gdy będą problemy w miejscach około relingowych nie mam co liczyć na ewentualne reklamacje. Zamontowanie (o ile ma się szklany dach - ja taki w accencie posiadam) oryginalnych ok. 2,5tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości będąc u dealera i pytając o nawigację zapytałem i o owe relingi "klejone". Nie polecał, ale też nie widział przeciwwskazań. Nie ma mowy o utracie gwarancji na powłokę, jedynie gdy będą problemy w miejscach około relingowych nie mam co liczyć na ewentualne reklamacje. Zamontowanie (o ile ma się szklany dach - ja taki w accencie posiadam) oryginalnych ok. 2,5tyś

Który dealer się tego podejmie za taką cenę? Powiedz bo w Krakowie za same relingii powiedzieli mi 2800 zł, do tego "jakiś zestaw montażowy ale nie wiedzą jaki bo w systemie nie ma nic wyszczególnionego", dodatkowo robocizna... 2,5 tys w takim razie jest niemal promocją :) A mnie szlag trafia z zakładaniem standardowych belek więc może się szarpnę na taką przeróbkę...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Który dealer się tego podejmie za taką cenę? Powiedz bo w Krakowie za same relingii powiedzieli mi 2800 zł, do tego "jakiś zestaw montażowy ale nie wiedzą jaki bo w systemie nie ma nic wyszczególnionego", dodatkowo robocizna... 2,5 tys w takim razie jest niemal promocją :) A mnie szlag trafia z zakładaniem standardowych belek więc może się szarpnę na taką przeróbkę...

 

 

To nie wiem po co ściągać te belki, które raz zostały zamontowane. Ja założyłem belki i cały czas z nimi jeżdżę, gdyż w sezonie letnim mam na nich bagażniki rowerowe, a w zimowym będę jeździł z BOX-em, więc nie widzę sensu ich ściągania. Może nie jest to zbyt komfortowe rozwiązanie przy większych prędkościach, ale i tak większość czasu moje auto jeżdzi po mieście, a do 80km/h nic nie słychać, dopiero powyżej słychać lekki szum z belek. Ja nie ściągam, gdyż szkoda mi uszczelek przy drzwiach, które trzeba za każdym razem naciągać przy zakładaniu uchwytów do mocowania belek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który dealer się tego podejmie za taką cenę? Powiedz bo w Krakowie za same relingii powiedzieli mi 2800 zł, do tego "jakiś zestaw montażowy ale nie wiedzą jaki bo w systemie nie ma nic wyszczególnionego", dodatkowo robocizna... 2,5 tys w takim razie jest niemal promocją :) A mnie szlag trafia z zakładaniem standardowych belek więc może się szarpnę na taką przeróbkę...

 

Czegoś tu nie rozumiem... Synkro masz tekne bez relingów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekna dopiero pod koniec 2009 dostała relingi... Też miałem tekne bez relingów.

 

Hm, nie wiedziałem. W każdym bądź razie dzięki za oświecenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Visia 1,6 2009r - byłem ostatnio na przeglądzie i zapytałem w serwisie o relingi , mój model ma nieprzystosowany dach do relingów , oczywiście można założyć ale jest to tylko " dekoracja " :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visia 1,6 2009r - byłem ostatnio na przeglądzie i zapytałem w serwisie o relingi , mój model ma nieprzystosowany dach do relingów , oczywiście można założyć ale jest to tylko " dekoracja " :(

Przystosowany czy nie założyć relingi można tylko trzeba wiercić dziury w dachu, jest z tym sporo kłopotu ale całość działa, nie jest jedynie dekoracją.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet w serwisie poinformował, że na nie można na nich nic przewozić - podobno dach nie ma wzmocnień...

i tu moje kolejne pytanie - jaki polecacie bagażnik dachowy - oglądałem w serwisie ale jak cholera nie podobają mi się te łapy mocujace ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki polecacie bagażnik dachowy - oglądałem w serwisie ale jak cholera nie podobają mi się te łapy mocujace ...

Mi się nie podoba, że w ceu ich zamocowania trzeba oderwać/odkleić uszczelkę przy drzwiach :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba, że w ceu ich zamocowania trzeba oderwać/odkleić uszczelkę przy drzwiach :-/

 

no sposób mocowania jest sredni - no ale cóz ..... ori bagaznik nissana jakoś wyglada - ostatnio taki kupiłem w odyssey [co ciekawe w cenie atery na allegro] i mi sie mimo wad montażowych bardzo podoba :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. ale faktycznie u dealerów czasem można coś w dobrej cenie wyciągnąć.

 

to fakt, jak szukałem welurowych dywaników i w odyssey ori byly 6 zl tansze niz na allegro gdzie jeszcze transport by doszedl ...tak kupiłem przy okazji gdy nudzilem sie czekajac na odbior auta z przegladu.

 

tak na marginesie dodam, ze jakis rok temu szukalem polowki do mocowania dolotu w seacie [taki kawalek plastyku] na allegro znalazlem wg opisu sprzedawcy w perfekcyjnym stanie za 150 pln .....w aso kometa ...nowe kosztiwało 28 zl brutto..dostepne od reki :-) co pokazuje ze warto w aso pytac o czesci - czasem jest sporo taniej niz na allegro czy innych sklepach sprzedajacych zamienniki

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mój QQ nie ma relingów, a bagażnik dachowy nie do końca mi się podobał, zaszalałem i zamontowałem hak. Kupiłem bagażnik rowerowy Thule na hak i jestem happy. :rolleyes:

Przyznam, że jak teraz obserwuję inne QQ, relingi wyglądają fajnie i dodają uroku. :D

Edytowane przez Worlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem relingów to na aukcji e-bay wynalazłem coś takiego.

http://cgi.ebay.pl/NISSAN-QASHQAI-OE-STLYE-ROOF-RAILS-RACK-SKI-LADDER-BARS-/390081933279?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5ad2b1efdf

W zestawie poza relingami są belki bazowe, wszystko w kolorze czarnym lub jak na ostatnich fotkach srebrnym.

 

 

Tak off topic to:

... ori bagaznik nissana jakoś wyglada - ostatnio taki kupiłem w odyssey [co ciekawe w cenie atery na allegro] i mi sie mimo wad montażowych bardzo podoba :)

... zaszalałem i zamontowałem hak. Kupiłem bagażnik rowerowy Thule na hak i jestem happy.

I gdzie w odpowiednim temacie są fotki tych akcesorów ... no pytam gdzie ?? ;)

Edytowane przez dubik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak off topic to:

I gdzie w odpowiednim temacie są fotki tych akcesorów ... no pytam gdzie ?? ;)

 

masz racje poprawie sie w weekand jak znajde w domu chwile czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem na allegro że ktoś kupił relingi do qq i może to ktoś z użytkowników tego forum. Więc prośba by się podzielił z kolegami co z montażem itp. http://allegro.pl/nissan-qashqai-i-inne-relingi-dachowe-tanio-i1316295834.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na allegro że ktoś kupił relingi do qq i może to ktoś z użytkowników tego forum. Więc prośba by się podzielił z kolegami co z montażem itp. http://allegro.pl/nissan-qashqai-i-inne-relingi-dachowe-tanio-i1316295834.html

Ja kupiłem bagażnik na 3 rowery na klapę ( do 45 KG ) jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem bagażnik na 3 rowery na klapę ( do 45 KG ) jest ok.

Czy mógłbyś podać jakiś namiar? Model? Może fotki? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mój QQ nie ma relingów, a bagażnik dachowy nie do końca mi się podobał, zaszalałem i zamontowałem hak. Kupiłem bagażnik rowerowy Thule na hak i jestem happy. :rolleyes:

Przyznam, że jak teraz obserwuję inne QQ, relingi wyglądają fajnie i dodają uroku. :D

 

 

Odświerzam temat relingów.Czy nikt nie montował samodzielnie????

Podzielcie sie info-co i jak

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...