Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Przepływomierz powietrza- Opolskie - Test


Gość zebedeus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zebedeus

Witam,

od dłuższego czasu borykam się z problemem spadku mocy w Almerze N16 2.2 Di, również wyskakuje mi od czasu do czasu Engine Check.

Zasadniczo przed zakupem (2 lata temu) poprzedni właściciel wymienił przepływomierz powietrza (mam ją), więc nowa powinna być dobra (obie Bosch - przy czym zamontowałem starą i auto jest jeszcze słabsze). Ostatnio zmieniłem koncepcję i myślałem że to pompa wtryskowa, ale samochód pracuje równo i ogólnie oprócz braku mocy jest wszystko ok.

Po odpłączeniu przepływomierza auto pracuje znacznie lepiej tj. lepiej reaguje na gaz, w szczególności na niskich obrotach, tak więc wróciłem do koncepcji przepływomierza i zakupiłem nowy zamiennik Harta. Niestety było jeszcze gorzej, do 3000 obr/min istny trup, a potem nagle dostawał mocy.

Obecnie żona jeździ z odpiętym przepływomierzem - sprawdza się fakt, że w aucie za dużo elektroniki jest.

 

W związku z tym, czy ktoś na Opolszczyźnie posiada Almerkę z silnikiem 2.2 Di (110 km) i byłby chętny poświęcić 20 min (za flaszeczkę) na przepięcie przepływki? (dla niewtajemniczonych robi się to 1 śrubokrętem i jednym kluczem w ok. 2 min). Nr. fabryczny przepływki nissan nr. 226807 j600

bosch nr. 0280218005

 

Jeżeli tak błagam o pomoc!!!

tel. 6 6 8-3 6 1-9 7 1, lub na maila jan(kropka)k(kropka)wojcik(at zwany równiez małpą)gmail(kropka)com

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz najpierw ten Engine Check to cie moze pokieruje, osobiscie mysle ze przeplywke masz dobra. Jest opisane na forum jak ja sprawdzic za pomoca miernika pradu. A jazda z odpieta tez nie jest za dobra bo nie wiem czy zauważyłeś ale auto przechodzi w stan awaryjny a co za tym idzie spala duuuużo paliwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak przedmówca pisze.

Zamiast flaszki kup miernik prądu i 4 browary

2 wstaw do lodówki 2 weź do auta i zrób pomiary :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...