Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak sprawdzić pilota od centralnego zamka w kluczyku


Gość skandal

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie napisać ten temacik bo myślę że mogę podpowiedzieć ciekawe info, które może zaoszczędzić wielu osobom trochę zachodu.

 

Temat dotyczy fabrycznych pilotów radiowych w kluczyku.

 

Ostatnio zaczęły mi szwankować piloty, procedura programowania pilotów nie przynosiła skutków bo nawet nie wchodził w tryb programowania, myślałem że się skończyły piloty bo dwa lata temu je reanimowałem. Dodam tylko że programowałem już je nie raz. Znajomy elektronik podpowiedział mi ciekawy i darmowy sposób na sprawdzenie czy piloty są sprawne, a przy okazji można też sprawdzić czy są dobre baterie.

Piloty można sprawdzić na telewizorze kineskopowym (LCD i Plazma nie wiem czy zadziałają).

Należy odłączyć kabel antenowy, na wybranym kanale nastawić częstotliwość zbliżoną do pilota (w przypadku mojego pilota 433.92MHz)im bliżej tym wyraźniejsze wskazanie, i naciskamy przyciski na pilocie, kolejność dowolna, na telewizorze powinny pojawić się poziome pasy w trakcie naciskania guzika.

Jeśli telewizor odbierze sygnał to mamy pewność że pilot jest sprawny. Jeśli nie, to szukamy wady w pilocie, lub w baterii. Jeśli piloty są sprawne należy zaprogramować piloty i wszystko wróci do normy.

 

W moim przypadku piloty były sprawne, tylko procedurę programowania wykonywałem w złym tempie, należało to robić szybciej i miarowo.

 

Mam nadzieję że ten sposób komuś jeszcze się przyda.

Jeśli ktoś zna jakiś inny, skuteczny sposób to też może się z nami podzielić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pozwoliłem sobie napisać ten temacik bo myślę że mogę podpowiedzieć ciekawe info, które może zaoszczędzić wielu osobom trochę zachodu.

 

Temat dotyczy fabrycznych pilotów radiowych w kluczyku.

 

Ostatnio zaczęły mi szwankować piloty, procedura programowania pilotów nie przynosiła skutków bo nawet nie wchodził w tryb programowania, myślałem że się skończyły piloty bo dwa lata temu je reanimowałem. Dodam tylko że programowałem już je nie raz. Znajomy elektronik podpowiedział mi ciekawy i darmowy sposób na sprawdzenie czy piloty są sprawne, a przy okazji można też sprawdzić czy są dobre baterie.

Piloty można sprawdzić na telewizorze kineskopowym (LCD i Plazma nie wiem czy zadziałają).

Należy odłączyć kabel antenowy, na wybranym kanale nastawić częstotliwość zbliżoną do pilota (w przypadku mojego pilota 433.92MHz)im bliżej tym wyraźniejsze wskazanie, i naciskamy przyciski na pilocie, kolejność dowolna, na telewizorze powinny pojawić się poziome pasy w trakcie naciskania guzika.

Jeśli telewizor odbierze sygnał to mamy pewność że pilot jest sprawny. Jeśli nie, to szukamy wady w pilocie, lub w baterii. Jeśli piloty są sprawne należy zaprogramować piloty i wszystko wróci do normy.

 

W moim przypadku piloty były sprawne, tylko procedurę programowania wykonywałem w złym tempie, należało to robić szybciej i miarowo.

 

Mam nadzieję że ten sposób komuś jeszcze się przyda.

Jeśli ktoś zna jakiś inny, skuteczny sposób to też może się z nami podzielić.

Pozdrawiam

 

Witam mam pytanie, w mojej primerce chce dorobić sobie pilot do centralnego fabrycznego (nie mam alarmu ) dla drugiego kluczyka, który dorabiałem żeby mieć w razie niemca ,były problemy bo piąty gość dopiero miał maszynke odpowiednią do wstrzelenia tego imo jakis texas czy cóś...ponoć dobry.... jeden oryginał posiadam co ma pilota w sobie.....są na alegro piloty samokopiujace czestotliwośc otwierania i zamykania....one są na kod stały 433,92Mhz.....jak myślisz dało by rady czy primera WP11/144 z 2001r ma kod stały 433,92Mhz...??? tu link http://allegro.pl/pilot-uniwersalny-samokopiujacy-alarm-zamek-i1536136393.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość jurek1100

Witam mam pytanie, w mojej primerce chce dorobić sobie pilot do centralnego fabrycznego (nie mam alarmu ) dla drugiego kluczyka, który dorabiałem żeby mieć w razie niemca ,były problemy bo piąty gość dopiero miał maszynke odpowiednią do wstrzelenia tego imo jakis texas czy cóś...ponoć dobry.... jeden oryginał posiadam co ma pilota w sobie.....są na alegro piloty samokopiujace czestotliwośc otwierania i zamykania....one są na kod stały 433,92Mhz.....jak myślisz dało by rady czy primera WP11/144 z 2001r ma kod stały 433,92Mhz...??? tu link http://allegro.pl/pi...1536136393.html

 

JAK SIĘ PROGRAMUJE PILOTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...