Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] PANEL PRZELACZNIKOW SZYB EL


voyo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zacinającym się przyciskiem otwierania szyb po stronie kierowcy (panel ze sterowaniem drzwi kierowcy i pasazera, z tylu sa korbki). Przycisk otwiera i zamyka szybe kierowcy ale nie odbija i strasznie ciezko go kontrolowac bo albo szyba jedzie do konca w gore albo do konca w dół i nawet jak jest zamknieta to slychac jak mechanizm dalej pracuje probujac ja mocniej docisnac. Troche to denerwujacy w codziennym uzytkowaniu stan i postanowilem w koncu cos z tym zrobic. W ASO za ten panel uslyszalem cene....820zl !!!! A na allegrowych szrotach widze tylko od anglikow co raczej ciezko byloby dopasowac.

Moze ktoś już borykal sie z taka usterka i wie jak ten przycisk naprawic? Bo w sumie to chyba nie jest rzecz nie do zrobienia. Drugi przycisk w tym panelu sterujacym szyba pasazera dziala bez zarzutu. Tak wiec myslalem zeby rozebrac ten panel posilkujac sie ta instrukcja http://www.nissanklub.pl/index.php/zrob-to-sam/36-nissan-primera-p11/75-podwietlenie-przyciskow-podnoszenia-szyb i cos zadzialac. Czy moze wystarczy tam jakies blaszki podgiac czy nasmarowac? Tylko nie chcial bym tego popsuc do reszty, wiec moze ktos cos moze podpowiedziec na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truszczu

U mnie jak wariował ten przycisk, że nie mogłem ustawić szyby w miejscu takim jak chce tylko albo automat w górę lub w dół to rozebrałem w drobny mak i poczyściłem styki popsikałem kontaktem 60 i chodzi jak nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak wariował ten przycisk, że nie mogłem ustawić szyby w miejscu takim jak chce tylko albo automat w górę lub w dół to rozebrałem w drobny mak i poczyściłem styki popsikałem kontaktem 60 i chodzi jak nowe :)

 

O widzisz! Czyli jest to do zrobienia. ;-) No to zacheciles mnie do smielszych poczynan. W najblizszej wolnej chwili wymontuje ten panel i sprawdze co zacz. Dzieki

Jesli ktos jeszcze walczyl z tym panelem to chetnie poslucham rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truszczu

Może tylko ja nie wiedziałem, ale jakby co to ten panel z przełącznikami wyciągasz bez rozkręcania czegokolwiek :D. Przycisk kierowcy od szyby działa inaczej niż pozostałe. I jak rozmontujesz ten przełącznik to uważaj na blaszki aby ich nie pogiąć (ja tak zrobiłem i musiałem prostować ;P no ale tak to jest jak się człowiek śpieszy) u mnie dopiero po delikatnym czyszczeniu z koloru czarnego na kolor miedziany się zmienił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dziś się w końcu zabrałem za rozkręcenie tego panelu sterowania szyb. Poczyściłem styki i zdjąłem te przyciski pod którymi ukazały się takie dwie małe metalowe kuleczki na sprężynkach ktore troche podgjąłem zeby lepiej sprezynowaly ;-) śmieszny mechanizm (poniżej parę fotek). Generalnie nie za wiele wskórałem. Może minimalnie lepiej chodzi przycisk "auto" ale dalej cieżko go opanować. I nie wiem już czy jest to tylko kwestia wyrobienia tego plastikowego przycisku czy cos na stykach dalej nie laczy...

 

Zdj%C4%99cie456.jpg

 

Zdj%C4%99cie457.jpg

 

Zdj%C4%99cie458.jpg

 

Zdj%C4%99cie459.jpg

 

Wciąż mam problem z tym przyciskiem zamykającym szybę kierowcy! Nie domyka dobrze szyby i mi szumi jak jade wiecej niz stówą. Zacina sie tez jak do dolu dam szybe to dojedzie z nia do konca i sie sam nie wylacza, tylko miele tym silniczkiem! Najgorsze, że nie mogę zdobyć tego panelu w wersji z kierownicą po lewej str. Z samych anglików są na allegro.A nie da sie tego przelozyc ( juz sprawdzalem ). Niby taki prosty mechanizm..moze ktos by posluzyl rada jak ten przycisk naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na Alledrogo nie ma, ale mnie został panel kierowcy w wersji na 2 okna (oczywiście Europa). Jeśli będziesz zainteresowany - napisz do mnie. A to, że szyb nie domyka - obstawiałbym przekrzywiającą się szybę w prowadnicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak dodam od siebie może komuś się przyda,taki sposób trochę na  'gumkę i kawałek drutu ' jak to się brzydko mówi ale u mnie działa od ponad tygodnia

 

po rozebraniu naciągnąłem trochę tę sprężynke - minimalnie , miejsce wewnątrz przełącznika w którym chodziła kulka okazało się troszkę wyżłobione

 

ale kulkę zastąpiłem uciętą szpilka około 3mm z okrągłą główką [większą od oryginalnej kulki] a wyżłobione miejsce pokryłem wazeliną techniczną 

 

ucięta szpilka do sprężynki i ...działa :whistle:

 

jedyna równica w działaniu jaką odczuwam  to to że inaczej chodzi w porównaniu z oryginalnym przyciskiem trochę ciężej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...