Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Reflektory ksenonowe w P11


Gość matireich

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matireich

Witam. Chcę ostrzec wszystkich posiadaczy Primery P11 rocznik 2001. Mam takie auto do wczoraj z reflektorami ksenonowymi. W marcu przepaliła mi się żarówka. Koszt oryginalnej to ponad 800,- kupiłem zamiennik Osram za 275,-. Wytrzymała do soboty tzn. 10.07. Podjechałem do ASO w Osielsku. Elektryk stwierdził że... reflektor sie przepalił. Widziałem. Masakra. Kostka wyglądała jakbyście do lampy max 40W wkręcili żarówke 100W. Wszystko stopione i okopcone. Drugi reflektor też już był na wykończeniu. Koszt nowego w ASO 2500,-. Zdecydowałem sie na zakup zamiennika na zwykłe żarówki H7. Ludzie uważajcie. Bo i w ASO i w sklepie z częsciami ludzie stwierdzili że ten typ tak ma. PS> Reflektor jest nierozbieralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie pasuje do tego działu. Przeniosłem do elektryki samochodowej i zmieniłem temat aby odzwierciedlał problem. Tytułuj temat tak, aby wiadomo było z niego o co chodzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia kologo o czym piszesz. Mam p11.144 z xenonem, po 9 latach żarniki straciły barwe, wiec wymianiałem. Kupilem osramy na allegro 120pln za sztuke :) Reflektory wygladały jak nowe, teraz jest super. Montaż samego żarnika(żarówki) jest dość skomplikowny/uciążliwy. Może w skutek niewłaściwego montażu żarnika coś Ci sie powypalało. Jeśli wymianiałeś sam to trudno, ale jesli w ASO to... Co do upalenia kostki to dla mnie także mało zrozumiałe ponieważ u mnie całość była metalowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Chcę ostrzec wszystkich posiadaczy Primery P11 rocznik 2001. Mam takie auto do wczoraj z reflektorami ksenonowymi. W marcu przepaliła mi się żarówka. Koszt oryginalnej to ponad 800,- kupiłem zamiennik Osram za 275,-. Wytrzymała do soboty tzn. 10.07. Podjechałem do ASO w Osielsku. Elektryk stwierdził że... reflektor sie przepalił. Widziałem. Masakra. Kostka wyglądała jakbyście do lampy max 40W wkręcili żarówke 100W. Wszystko stopione i okopcone. Drugi reflektor też już był na wykończeniu. Koszt nowego w ASO 2500,-. Zdecydowałem sie na zakup zamiennika na zwykłe żarówki H7. Ludzie uważajcie. Bo i w ASO i w sklepie z częsciami ludzie stwierdzili że ten typ tak ma. PS> Reflektor jest nierozbieralny.

 

po pierwsze, to P11.144

po drugie, to koszt ŻARNIKA NIE ŻARÓWKI to około 150zł za philipsa.

po trzecie, nie reflektor się przepalił tylko pewnie wtyczka od żarnika, można ją kupić za jakieś 20zł i zamienić z oryginalną, u mnie już tak działa ponad 3 lata i jest gitt.

po czwarte, dzieje się tak z wtyczką jak ktoś jej nie dociśnie i dobrze nie założy, pamiętajmy, że jest tam kilka tysięcy V,

po piąte, reflektor może kosztować około 850zł a ceny w ASO to koszmar

po szóste, popełniłeś błąd zmieniając na zwykłe reflektory, jak masz teraz rozwiązane poziomowanie??

po siódme, moja jest z 2000 roku rejestracja i nie zauważyłem aby był problem z xenonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...