Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamiennik / alternatywa dla Nissan Connect


finchy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przegladam wlasnie ofery producentow audio, ktorzy oferuja systemy nawigacja + multimedia. Niestety, w duzej mierze brak jest informacji czy dana jednostka jest w pelni kompatybilna z "Kasia" - wymieniajac nc chialbym zeby tylnia kamera, sterowanie z kierownicy, usb i zestaw glosnomowiacy dzialal w pelni tego slowa znaczeniu bez modyfikacji. Czy ktorys z szanownych uzytkownikow ma doswiadczenie w tej dziedzinie? Z checia poslucham jak to wam dziala/co sobie sprawiliscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przegladam wlasnie ofery producentow audio, ktorzy oferuja systemy nawigacja + multimedia. Niestety, w duzej mierze brak jest informacji czy dana jednostka jest w pelni kompatybilna z "Kasia" - wymieniajac nc chialbym zeby tylnia kamera, sterowanie z kierownicy, usb i zestaw glosnomowiacy dzialal w pelni tego slowa znaczeniu bez modyfikacji. Czy ktorys z szanownych uzytkownikow ma doswiadczenie w tej dziedzinie? Z checia poslucham jak to wam dziala/co sobie sprawiliscie.

 

Była o tym mowa w kilku innych tematach. Najbardziej sensownym rozwiązaniem wydaje się być PY9902 (na allegro już za 1699 PLN). Wg producenta powinno dzialać sterowanie z kierownicy, ale nikt z forum (jeszcze) tego nie sprawdził. Napewno jego dużym atutem jest możliwość wgrania Automapy lub innych ciekawych aplikacji.

A moze ktoś miał już okazję sietym urządzeniem "pobawić"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ciekawie, a cena kosmicznie niska. Od paru chwil probuje znalezc jak wyglada panel z tylu nissan connect, bez rezultatu. Nie chce mi sie rozbierac tego, zeby tylko zobaczyc, jakie wtyki tam ida / jakie sa rozwiazania. Rowniez troche szkoda, ze po lifcie ekran jest teraz w dolnej czesci konsoli - bardziej mi sie podobalo jednak umiejscowienie go na samej gorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam . Nadszedł i na mnie czas . Postanowiłem wymienić Connecta na nawigację dedykowaną . Wybór między  : Adayo CE4K38 i NVOX JDZ6001 .  Po kliku telefonach do sprzedawców okazuje się , że nie do końca wiedzą co sprzedają twierdząc , że wystarczy wykręcić connecta i w te miejsce włożyć nowe dedykowane i będzie OK . Ciekawe tylko jak - wtyczki są inne . Dodzwoniłem się do sprzedawcy który montuje w cenie te radia / prawdopodobnie / , stwierdził że należy dokupić : 1-adapter do kamery cofania / fabrycznej / , 2-adapter do systemu Bosse / fabryczny / , 3- adapter - sterowanie w kierownicy . No i jestem w d..... Zrobiła się z tego inwestycja , w której do ceny radia muszę jeszcze dołożyć około 500 zł. na adaptery i przejściówki + montaż . Jeżeli ktoś montował te modele w swoim aucie proszę o pomoc . Czy faktycznie muszą być te wszystkie adaptery i przejściówki - czy to tylko wymysł monterów chcących trochę więcej zarobić . Myślałem , że radio dedykowane do konkretnego modelu samochodu jest tak wykonane , żeby było jak najmniej roboty z wymianą , ale jednak się myliłem . Moja wymiana stanęła więc pod dużym znakiem zapytania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozglądałeś  się za ofertą GMS-a? dedykowaną do Kaśki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Właśnie ten Adayo jest dedykowanym GSM-a do Kaśki , rozmawiałem nawet z człowiekiem z serwisu GSM-a i powiedział. , że idealnie nie będzie pasowało - więc trzeba pojechać do specjalisty i on zadecyduje co należy dodatkowo zabudować . Zadaje sobie pytanie czy w takim przypadku nie jest lepiej kupić GSM 6401  , które nie jest dedykowane do kaśki , ale znacznie tańsze jeżeli i tak muszę dokupić adaptery ? Uważam , że najprościej byłoby gdyby sprzedawali dedykowane w komplecie z adapterami lub uniwersalne również z adapterami i wtedy sprawa byłaby prosta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o czymś takim ?

http://www.aliexpress.com/store/group/Car-DVD-for-Nissan/603166_260241714.html

Dwa pierwsze z propozycji tego sklepu są do J10 .

ja kupiłem właśnie w tym sklepie ale miałem zwykłe radio nissana , mnie adaptery dostarczone z radiem pasowały do oryginalnych wtyczek .

Ale powtarzam miałem zwykłe radio 2din ,nie conecta ( nie wiem jakie wtyczki są w conectcie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie problem pojawia się przy Nissan connect / kamera i inne / . Może jest ktoś na forum kto przerabiał ten temat .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Odświeżę temat. Mam pytanie do osób które montowały Adayo CE4K38 w miejsce zwykłego radia.

 

Czy zestaw ten współpracuje z fabrycznym mikrofonem, czy trzeba instalować inny?

 

Czy w zestawie z urządzeniem jest antena GSM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej z ofert znalazłem odpowiedzina Twoje pytanie:

 
W skład zestawu wchodzi:
- stacja ADAYO CE4K38,
- antena GPS,
- mikrofon zewnętrzny do zestawu bluetooth,
- pilot zdalnego sterowania,
- przewody podłączeniowe dedykowane do nissana,
- przewód iPhone 4,
- przewody AV,
- uchwyty, śruby, 
- ściereczka,
- instrukcja montażu i obsługi,
- karta gwarancyjna,

A więcej tutaj:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=11&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjhk8yxx73LAhXhKJoKHR0WB8gQFghMMAo&url=http%3A%2F%2Fwww.sklep.hadron.pl%2Fproduct-pl-4511-Stacja-multimedialna-GMS-7738-do-Nissana-Pathfinder-X-Trail-Qashqai-Juke-Warszawa-sklep-motoryzacyjny-Hadron.html&usg=AFQjCNFlz1oLGePWxkqOigJ_q3pUop7vQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.

 

Czyli wyglada na to że fabryczny mikrofon nie działa z tym zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dodają jako dodatek,bo nie wszystkie modele posiadaja bluthotha.A takim kompletem łatwiej skusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że wszystko będzie p&p.

 

Wyjmuję moje radio, zakładam CE4K38 a cała reszta działa jak oryginał, niedobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że wszystko będzie p&p.

 

............a cała reszta działa jak oryginał, niedobrze.

Co masz na myśli ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie działa fabryczny mikrofon. No chyba że mikrofon wbudowany jest w radio.

Edytowane przez Robert.Byd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet jakby mikrofon nie działał i trzeba by było wstawiać GMSa to i tak jest to maleństwo ,które nie rzuca się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poprzednie radio na Windowsie miało wbudowany mikrofon, a zewnętrzny i tak dodali do zestawu. Używałem tylko ten wbudowany, bo dobrze mnie było słychać i nie było potrzeby montażu zewnętrznego. W tej stacji widzę, że chyba też jest (obok przycisku NAV).

Nowa na andku działa tylko z zewnętrznym, który mam zamontowany na tym fabrycznym mikrofonie (za nim jest przyklejony). Słychać mnie dobrze, ale kiedyś w czasie dużego deszczu (ulewy) słabo było mnie słychać. Może lepiej zamontować gdzieś niżej, przy radiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuję się ktoś gdzie jest zamontowany fabryczny mikrofon w J10?

Witam

Mikrofon zamontowany jest nad lusterkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mikrofon zamontowany jest nad lusterkiem

Dziękuję za informację. Edytowane przez Robert.Byd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam się do czego byłoby mi to potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam się do czego byłoby mi to potrzebne?

Przykładowo: masz telefon z iOS a tam ulubione aplikacje, żona ma Androida, a dziecko WindowsPhone. Wszyscy korzystacie z QQ. Każdy z Was będzie miał na ekranie to co chce i używa w swoim telefonie. Chyba poza właścicielem iPhone, bo iOS streaminguje obraz tylko do urządzeń z AirPlay, a to tego standardu chyba nie obsługuje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szybkie pytanie: czy seryjne NC ma dodatkowe wejście video (chinch) ? Jeśli nie, czy idzie wpiąć się w sygnał od kamery cofania ?

 

Myślę o montażu małego rejestratora jazdy (mam taki w MINI, link poniżej). Jest on bez wyświetlacza i jak by trzeba zobaczyć co nagrał, to żeby nie wyciągać karty i wkładać do telefonu, tylko odpalić na ekranie NC.

 

Do montażu i konfiguracji mam tuner tv na usb do lapka. Kamera daje rady, ma fajne mocowanie, jest niewidoczna i bardzo zgrabna.

 

http://allegro.pl/nowy-rejestrator-jazdy-mini-kamera-full-hd-i6092432582.html

 

tu próbka (akcja pieski 2:05)

 

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...