Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p10] Wymaina uszczelki pod głowicą


ace-mati
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam okazało się jednak że mam padniętą uszczelkę pod głowicą. Więc panowie jakiej firmy uszczelki głowicy polecacie?? uszczelkę pod pokrywkę mam pod kolektory też mam. Olej i płyn chłodniczy mam nowe. Co jeszcze by się opłacało od razu wymienić??? dodam że primera ma 204tys przebiegu i nie bierze oleju ogólnie chodzi równo i ładnie :D

 

Proszę o szybką pomoc.

Edytowane przez ace-mati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli samochód jakby cały czas chodził na małym obiegu wody. Dobrze rozumiem ??

 

 

Jaki jest koszt takiego termostatu i jakiej firmy najlepiej kupić???

Edytowane przez ace-mati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał właśnie na korek chłodnicy. On automatycznie się otwiera lub zamyka przy odpowiednich temperaturach. Czy chłodnica jest gorąca? Jeżeli tak to termostat puszcza wodę. Może włącznik wentylatora. Sprawdź, czy się załącza wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chłodnica jest gorąca przewody też są jednakowo ciepłe, więc odpada termostat.

 

Czy ten korek na chłodnicy powinien mieć odpowietrznik??? Bo na korku ze zbiorniczka nie zauważyłem jego.

 

 

Wentylatory załączają się poprawnie.

 

 

Witam przy okazji sprawdziłem napięci przepływomierza i na wolnych obrotach wyszło 1.40V a przy gazowaniu powyżej 3.2V czy to są prawidłowe napięcia???

Edytowane przez ace-mati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak włącznik wentylatorów Ecu steruje załączaniem wentyla przy odpowiedniej temp z czujnika wiem bo dziś mi fachmani usmażyli ten obwód w ECU .. i dalej nie mam autka brak poprawnej masy na silniku ,,do ecu

 

niech kolega sobie dobrze odpowietrzy silnik i będzie po problemie chyba ,,,

 

nalej płynu na maxa i wsadź kawałek grubego drutu pod korek na chłodnicy by było miejsce kształt litera C a nie O

dzięki temu ew ciśnienie sprężania uleci przez zbiorniczek jeśli jest a jak jest zapowietrzony to sobie weźmie płyn i problem zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobiłem tak jak radził Tofu i bąbelki ze zbiorniczka wyrównawczego zniknęły, ale pojawił się teraz inny problem tzn

 

przy spokojnej jeździe w mieście jest wszystko ok wskaźnik jest w położeniu poziomym ale gdy wyjadę w trasę to tak po ok 5km przy stałej prędkości 120km/h wskaźnik wędruje aż pod czerwone pole, gdy włączę nawiew ciepłego powietrza do środka wskaźnik po chwili spada do ok 3/4 skali.

 

Czym to jest spowodowane???

 

Boję się że mogę przegrzać silnik. Wcześniej jeździłem golfem 3 i tam nie było praktycznie mowy o tym żeby wskaźnik wychylił się do 3/4 skali nawet przy ostrym butowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że te problemy mogą być spowodowane źle podpiętym czy źle umiejscowionym reduktorem???

 

Wstyd mi się przyznać ale nawet nie zaglądałem jak jest wpięty reduktor :whistle: ale raczej nie ma tam nic niepokojącego bo byłem u znajomego na regulacji gazu i wymianie filterka i on nic nie zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że te problemy mogą być spowodowane źle podpiętym czy źle umiejscowionym reduktorem???

 

Wstyd mi się przyznać ale nawet nie zaglądałem jak jest wpięty reduktor :whistle: ale raczej nie ma tam nic niepokojącego bo byłem u znajomego na regulacji gazu i wymianie filterka i on nic nie zauważył.

 

ja tylko pytam jak jest wpięty,

a problemy mogą właśnie być jak jest źle wpięty reduktor w układ chłodzenia

podnieś maskę i zobacz, powinien być wpięty równolegle w przewody do nagrzewnicy do kabiny a jak jest inaczej to może być przyczyna grzania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz wlany płyn?

 

Jeśli przedobrzyłeś i zamiast płynu wlałeś nierozcieńczonego koncentratu, to tu leży przyczyna.

 

Inna mozliwość: CHłodnicę masz czystą? nie jest zapchana syfem/ owadami etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn mam zalany Petrygo, Też właśnie zacząłem się zastanawiać że przyczyną może być zatkana chłodnica..

 

Dziś z nudów zrobiłem autodiagnosytkę silnika SR20De i się okazało że wyskakują mi dwa błędy:

 

21-Brak sygnału zapłonu.

34-Czujnik spalania stukowego.

 

Gdzie szukać przyczyn?? Tych błędów???

 

Witam. I wszystko jasne okazało się że mam padniętą uszczelkę pod głowicą. Dzięki chłopaki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt_mk..

nie ma czegoś takiego jak włącznik wentylatorów Ecu steruje załączaniem wentyla przy odpowiedniej temp z czujnika wiem bo dziś mi fachmani usmażyli ten obwód w ECU .. i dalej nie mam autka brak poprawnej masy na silniku ,,do ecu

 

niech kolega sobie dobrze odpowietrzy silnik i będzie po problemie chyba ,,,

 

nalej płynu na maxa i wsadź kawałek grubego drutu pod korek na chłodnicy by było miejsce kształt litera C a nie O

dzięki temu ew ciśnienie sprężania uleci przez zbiorniczek jeśli jest a jak jest zapowietrzony to sobie weźmie płyn i problem zniknie

 

Mam pytanie czy długo można jeździć z tym drutem pod korkiem chłodnicy ? Mi po wymianie pompy węże się zrobiły twarde podejżewam że korek chłodnicy niechce puszczać ciśnienia do zbiorniczka a tym samym silnik nie może sie odpowietrzyć podłożyłem drut i jest ok. Czy korek może być uszkodzony ? ktoś miał taki problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...