Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Rozrząd w 2.0 TD - jakiej firmy części ?


Krzysiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Was. Co sądzicie o tanich kompletach z allegro itp?Mam p11 2.0TD i pewnie mnie też dosiegnie nie długo wymiana kompletu rozrzadu.Widze na allegro jest komplet za 245 zeta i w tych granicach cenowych,a w sklepach jest okolo 500 zeta Rozrząd KPL. Nissan Primera P11 / Almera / 2.0TD (numer 1047192177)(allegro) Pasek rozrządu firmy MITSUBOSHI Pasek pompy wtryskowej firmy MITSUBOSHI Rolka napinająca pasek rozrządu firmy NSK Japan Rolka prowadząca pasek rozrządu firmy NTN Japan Rolka napinająca pasek pompy wtryskowej firmy NSK Japan I czy zakladac ten np z netu tanszy jesli sie spokojnie jezdzi czy lepiej kupic normalnie ze sklepu blisko domu?Wiadomo ze zawsze jest gwarancja na rozrzad ale jak ze wszystkim sprzedajacy szuka przyczyn zeby tylko nie płacić jeśli cos sie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już pisane że sklep musi zapłacić pracownikom, za powierzchnię itd itp Na necie są niższe koszty utrzymania sklepu i ceny też automatycznie niższe Ja kupiłem w Motorsystem Białystok właśnie taki zestaw i jest wszystko dobrze, a przejechałem już z 30kkm na nim. Za 30 wymieniam bo nie jestem hazardzistą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Allegro w tej chwili przypomina wyścig szczurów i dlatego są tam takie ceny. Mam warsztat i do swojej Primerki graty wyszły mi 328 zł po rabatach (dosyć wysokich w Carsie), czyli w stosunku do allegro przepłaciłem ok. 80 zł za te same elementy - paski Mitsuboshi rolki i napinacze NSK. Wszystkie części teoretycznie produkowane w Japonii i są dobrej jakości śmiało polecam. I jeszcze jedno kupując rozrząd warto sprawdzić czy nie pojawia się w okolicach głowicy olej- uszczelniacze wałków koszt ok. 18 zł góra za 2 szt dół ok.30 zł, uszczelka pokrywy zaworów ok. 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być kretynem żeby nie wymienić uszczelniaczy wałów razem z kompletnym rozrządem. Jedynie trzeba pamiętać że są one lewo i prawo skrętne. Tak jak kolega pisze wyżej Koszt nie jest powalający a ryzykować wyciek oleju na paski to wywalenie kasy na następne i robota od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I jeszcze jedno moje pytanie do rozrzadu.

Czy jesli jest wymiana komplety rozrzadu to jest wskazane wymiana pompy wody i jaki koszt pompy wody jest?

Kolega który sprzedaje cześci powedział ze lepiej wymienic tez ja.Jak działa to działa,a jesli jest wymiana to moze cos sie poluzowac i inny naciag jest na pasku i moze za jakies 10tys km zaczac przeciekać.Czy to tylko jego teoria na wymiane pompy i sa trwałe te pompy w nismo?Nie wiem kiedy była pompa ani rozrzad wymieniany.

A jesli chodzi o pytanie uszczelniaczy lewo prawoskretnych .To chodzi od strony wałka i od strony pompy paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Gawa napisal .Jesli nie cieknie to nie musisz. Kolega mechanik wymienial pompe wodna do Fiata (koszt 170zl pompy z SKF chyba ) Pytalem ile moze kosztowac do mojego to powiedzial ze tez w tych granicach. Jesli chodzi o te uszczelniacze to trzeba uwazac zeby nie zamienic. Kolega And-pec pisal gdzies na forum ze jak sie zamieni to bedzie ciekl olej.W rosyjskim katalogu znalazlem takie oto oznaczenia dla tych pierscieni uszczelniajacych. Pierscien od strony rozrzadu na rysunku jest oznaczony sybolem 13042N .Numer katalogowy bedzie niepelny bo nie jestem tam zalogowany ale jest tak 13042----16A06 szt1 od 12 1999do---. Natomiast od strony pompy wtryskowej na rysunku 13042R .Numer tez niepelny ale jest tak 13042----16A11 szt1 od 12 1999do ---.Jak bedziesz zamawial to niech Ci zaznacza ktory do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu znaczyć jeden jest większy a drugi mniejszy

Uszczelniacz wału korbowego od strony skrzyni jest duży i lewoskrętny 84/104 x 11 a od czoła mały i prawoskrętny 40/52 x 6

Jedynie w sklepie nie mogą sie pomylić i dać lewoskrętny zamiast prawoskrętny, a ty sam przy zakładaniu nie włożyć go odwrotnie. Na uszczelniaczu są strzałki w którą stronę pracuje i trzeba zwrócić na to uwagę

Uszczelniacze trzeba koniecznie wymienić z rozrządem Ich koszt to około 10 do 20 mały i 30 -40 duży

Pompy wody się nie rusza jeśli nie ma luzów zacięć i nie cieknie. Zawsze masz do niej dostęp bez ingerowania w rozrząd. Napęd jest brany z koła pasowego umieszczonego na wale. Pasek napędza razem pompę wodną i wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj kolega ktory wozi czesci prosiłem go żeby sprawdził cene rozrządu do mojej nyski p11 2.0 TD

Wycenił mi tak

-paski conttech 1=76 zł 2 pasek=57zł

-napinacz Ruville 72 zl lub droższy 229zł

-napinacz Luk 69zł lub droższy 190zł

- i rolka Ruville 232zł lub luk 162 zł

I jesli bym wziął ten tanszy zestaw to suma jest 436 zeta a przy droższym 784 zeta.

 

 

 

 

sa również zestawy na allegro np.

-2 paski Mitsuboshi

-rolka napinajaca paska rozrzadu NSK Japan

-rolka prowadza paska rozrzadu NTN Japan

-rolka napinajaca pasek pompy wtryskowej NSK Japan

i ten zestaw jest za 220zł

 

 

 

sa inne zestawy np.paski Gates i rolki napinacze Ina za zestaw 530 zŁ.

PAMIETAM RÓWNIEZ O TYCH LEWO PRAWOSKRETNYCH USZCZELNIACZACH ZEBY TEŻ WYMIENC

 

A moje pytanko jest co myslicie o tych zestawach.Tzn tym moim i czesciach tej firmy za 436 złi o zestawac np z allegro.

Czy to sa dobre zestawy a nie np maja w reklamie Japan a bedzie produkcja made in china. I czy ktos jezdził na tych z allegro.Fakt ze nie jeżdże szalono czy bardzo duzo km robie rocznie moze 15tys rocznie.

Prosiłbym o odpowiedz.

Z GORY DZIEKUJE.

 

MINĘŁO DWA TYGODNIE I ZERO ODZEWU:mellow:.Prosiłbym bardzo jaki zestaw wybrać macie wieksze doswiadczenie w nismo i rozrzadach w nich i jakie czesci.

Dziekuje i czekam na odp.

Edytowane przez RAAAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MINĘŁO DWA TYGODNIE I ZERO ODZEWU:mellow:.Prosiłbym bardzo jaki zestaw wybrać macie wieksze doswiadczenie w nismo i rozrzadach w nich i jakie czesci.

Dziekuje i czekam na odp.

Przecież w tym wątku już chyba wszystko jest opisane. Już w maju 2010 na poprzedniej stronie o to pytałeś i chłopaki rzeczowo odpowiedzieli. Od siebie dodam, że też mam ten z allegro, a link do gościa u którego kupowałem podawał chyba and_pec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKUJE.

Miałem na myśli porównanie cen z allegro i te co podałem i jakosci produktu.

Skoro kupowaliscie z allegro i jest git to pewnie tez sie zdecyduje na ten z allegro

np ten komlet

http://allegro.pl/rozrzad-kpl-nissan-primera-p11-almera-2-0td-i1226393386.html

A wczesniej sie pytałem o tanie z netu a nie pisałem o konkretnych cenach ze sklepu.

Ale dzieki za powtórna pomoc.

Edytowane przez RAAAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym od tego DJ parts nie kupił bo on nie wie co sprzedaje

N 15 ma silnik CD20 a P11 CD20T i są to dwa zupełnie inne rozrządy (ilość zębów)

Kup w Motorsystem Białystok i nie zwlekaj bo jak ci pierdnie w końcu, to będziesz szukał silnika a nie zastanawiał się nad paskami

Edytowane przez and_pec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI and-pec.

Dzwoniłem do nich i maja ceny takie jak na allegro co jest ten zestaw co podałem w linku.Tzn zestaw kosztuje 230 zeta w Białymstoku .

A pytałem sie o filtry

paliwa 25 zeta

powietrza 19 zeta

oluje 32 zeta

i sa firmy S parts jak dobrze zrozumiałem.Mówiłem ze nie chce jc premium filtra oleju bo mi cieknie to mówił ze nie maja tego producenta.Takze bede zamawiał u nich cały rozrzad i te filtry a olej mam mobil super 2000 półsyntetyk i chyba tez go kupie kosztuje 120 zł 5 litrów.I te uszczelniacze lewo i prawo skretne to u siebie tez zamówie.

Mysle kupic to za około trzy tygodnie jak wróce z urlopu.

I mam nadzieje ze bedzie git jak sie spokojnie jezdzi.

 

jeszcze jedno kabinowy wymieniałem nie dawno Ashika firma i 45 zeta to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd nie urywa się od ostrej jazdy. Może Ci strzelić przy normalnym ranny odpalaniu. Nie zwlekaj z tym. Te 60 kkm to jest próg. Oczywiście może wytrzymać i 90 a nawet 120 ale to już hazard, a po tych 90 to extreme hazard biggrin.gif

Co do filtrów to ja polecam i stosuję od lat krajowe Filtrony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

na rozrządzie z allegro -2 paski Mitsuboshi

-rolka napinajaca paska rozrzadu NSK Japan

-rolka prowadza paska rozrzadu NTN Japan

-rolka napinajaca pasek pompy wtryskowej NSK Japan przejechałem już 42tys.km jest ok.Ale przy 60tys. nam zamiar zmienić go znowu

Edytowane przez jery66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Wymieniał ktoś rozrząd w 2.0 TD w Warszawie lub najbliższej okolicy i czy może polecić warsztat, w którym odbyło się to bez problemów ? Czy ten warsztat ma doświadczenie w tych silnikach ? No i cena jaką zapłaciliście ? Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem na Targówku. Masz telefon do warsztatu: Antek 504 182 967. Polecam bo szybko i sprawnie naprawia tylko zadzwoń i się umów na termin bo czasem kolejka jest. Doswiadczenie tez bo to dobry mechanik i zna dobrze cd20t :)

Edytowane przez sq5lf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś i czy z częściami ? Ile trwała wymiana ?

...ja robiłem przy okazji cale zawieszenie z przodu i tylu + hamulce ogólnie wszystko po zakupie auta wiec zapłaciłem spora sumę, a ile za sam rozrząd to nie wiem. Podalem Ci numer to się zapytaj. Rozrzad - paski Mitsub.+ jakieś dobre rolki a kupione w Nipponie. Myślę, ze kilka godzin i odjazd.

Edytowane przez sq5lf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do czesci to kolega And pec polecał z BIałegostoku sklep motorsystem. Posłuchałem go i kupiłem u nich. I kolega zalecał wymiane zemeringów na wałkach jak juz rozrząd zdemontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zakupiłem rozrząd do Primery 2.0TD '00 silnik CD20T, ale pojawił się dziwny problem rolka prowadząca pasek rozrządu, a właściwie ta mniejsza tuleja ma średnicę wewnętrzną 12mm i jest za duża by ją zamontować, powinna mieć 10mm. W primerach dieslach(bez turbo)z silnikiem CD20 ta tuleja rolki faktycznie ma średnicę wewnętrzną 10mm. Problem w tym, że tuleja w CD20T ma rant a ta z CD20 go nie ma. Jutro będę miał tą drugą rolkę (CD20), ale zastanawiam się czy w ogóle jest sens montować czy będzie trzymać pasek? Spotkaliście się z czymś takim? Szukać innej rolki czy montować tą z CD20? Pomóżcie, auto stoi rozgrzebane:(

/załączam zdjęcia rolek ze stronki http://moto.money.pl/

 

Założyłem rolkę od CD20, na razie chodzi bez zarzutu. Dla informacji podam, że istnieją dwa typy tych rolek z pierścieniem wewnętrznym o średnicy 10 i 12 mm (po drugiej stronie tam gdzie jest sama tuleja jest rozmiar 12mm). Zamawiałem również przez allegro z motrosystemu i do mojej 2.0TD nie pasowała ta rolka, także może to trochę loteria. Mechanik pokazał mi odpowiednią rolkę koszt 231zł czyli tak jak cały rozrząd w motorsystemie.Pzdr

post-24289-0-58761400-1311265591_thumb.jpg

post-24289-0-56970800-1311265604_thumb.jpg

Edytowane przez ckezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję temat. W serwicówce jest mowa o wymianie rozrządu co 80kkm. Wymieniałem rozrząd w 2008 r. i prejechałem 60 kkm. Nissan nic nie pisze o czasie między wymianami a słyszałem że co 4 lata powinno się wymienić.

Zamawiał ktoś wogóle rozrząd ostanio? Jak jest obecnie z jakością elementó i gdzie najplepiej kupować? Co do uszczelniaczy mi już parę razy robili uszczelkę pod pokrywą i te nieszczęsne uszczelniacze i zawsze coś szło nie tak. Jak nie cieknie z lewej to z prawej albo spod pokrywy. Ogłupieć z tym można. Instrukcja Nissana o minimalnej ilości silikonu przy półksiężycach to jakaś utopia raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem od gościa z allegro ( firma w Białymstoku ) Sklep jest znany przez posiadaczy primer.Tu masz link :

http://allegro.pl/rozrzad-kpl-nissan-2-0td-primera-almera-vanette-i3017680066.html

Ni robie żadnej agitacji czy reklamy, poprostu jest kompletny za 235 zł. Dla spokoju ja wymieniam po 60 tys. km. Pozdrawiam - Sylvester.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...