Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N16,1.5l, 98KM - LPG


misiekztg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich forumowiczów. Bardzo proszę o informację jaką założyć instalację LPG do Nissana Almery N16, 1.5l, 98KM. Może ktoś z was zagazował taki samochód i może podzielić się swoją opinią? Po kilku dniach spędzonych na necie zastanawiam się nad instalacją BRC Sequent 24 + lubryfikacja (choć nie wiem czy lubryfikacje warto zakładać - opinie są różne) - czy to dobre rozwiązanie - podobno BRC jest długo na rynku i ogólnie jest b.popularna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelrudnicki

ja mam w swojej almerze n16 1,5 instalace KME Diego G3, wtryskiwacze MJ, reduktor kme silver . Smiga jak złoto. Pamietaj ze bardzo wazny jest prawidłowy montarz i regulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten reduktor jest max do 140 KM a piszą że do 240 KM ... wiec z 1.5 może latać ok ,, kme jest kiepskie ..

 

no stag jest dla tych co lubią sami naprawiać bo soft dostępny kabelek za 40 zł ..

 

reduktor zavoli wtryski MJ albo matrix hd za 330 zł albo hanka ,, dałem Ci namiar ,,pytaj ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SEQUENTA 24, zrobiłem 20,000 km bez najmniejszego problemu i .... padł silnik przy całkowitym przebiego 60,000km nigdy więcej gazu w almerkach.

jak nie na piszesz dokładnie co zostało uszkodzone i jaki na to miał wpływ gaz to kolejne gadanie głupot i tyle

jak masz uboga mieszankę w jakimś zakresie obrotów to owszem można uszkodzić ...ale co to Ci napisze jak sie pochwalisz co Ci w silniku padło ja też moge zwalac bo mam gaz że łańcuch rozrządu mi się przez gaz rozwalił :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam SEQUENTA 24, zrobiłem 20,000 km bez najmniejszego problemu i .... padł silnik przy całkowitym przebiego 60,000km nigdy więcej gazu w almerkach.

Ja mam Staga 300, 130.000 km przebiegu w tym 70.000 km na LPG, ciśnienie sprężania w cylindrach wzorowe, osiągi bez zastrzeżeń, kontrola ustawień LPG we własnym zakresie. Almera to super auto do zagazowania. Co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich forumowiczów. Bardzo proszę o informację jaką założyć instalację LPG do Nissana Almery N16, 1.5l, 98KM. Może ktoś z was zagazował taki samochód i może podzielić się swoją opinią? Po kilku dniach spędzonych na necie zastanawiam się nad instalacją BRC Sequent 24 + lubryfikacja (choć nie wiem czy lubryfikacje warto zakładać - opinie są różne) - czy to dobre rozwiązanie - podobno BRC jest długo na rynku i ogólnie jest b.popularna.

 

lubryfikacja nie jest potrzebna do niczego,

popytaj w zakładach i dowiedz się co chcą założyć

podaj zestawy i wtedy można rozważać, tylko jak już się uparłeś na BRC lub coś innego bo zakład który montuje jest najbliżej, to zakładaj i nie zawracaj gitary, było już kilka takich przypadków, że tu my jedno a klient i tak swoje, a jak chcesz się doradzić co i jak to daj jak pisałem zestawy i wtedy się coś wymyśli i podpowie, a co Ty zrobisz to już inna sprawa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, postanowiłem odświerzyć temat i napisać co nieco o instalacji (może się komuś przyda). A więc ostatecznie postanowiłem założyć instalację BRC Sequent 24 + lubryfikację mimo waszych rad za które bardzo dziękuje. Było kilka powodów dlaczego właśnie tą - nie będe się jednak tu o nich rozpisywał.

 

Dziś wybieram się na trzeci przegląd po 30.000km. Jestem z instalacji b.zadowolony. Serwisuję ją regularnie, świece wymieniam co 10.000-15.000km.

 

Co do instalacji:

- nie zawodzi, sprawuje się b.dobrze (przy b.dużych mrozach warto ją jednak załączyć jak silnik się rozgrzeje trochę bardziej niż zwykle żeby przejście na LPG

było niezauważalne)

- niewielki spadek mocy, dobra kultura pracy silnika

- spalanie 8.2l LPG/100km (litrażowana przez rok więc dane są b.dokładne) ...nie wiem ile bierze PB bo dopiero litrażuje.

 

Co do serwisu:

- przy pierwszej wizycie - mała regulacja ostrzegania o kończącym się poziomie LPG w butli

- przy drugiej wizycie (po zimie) - regulacja przełączania się na LPG bo samochód w mroźne dni przełączał się na zbyt zimnym silniku co objawiało się "czkawką"

po drugiej wizycie szybko wróciłem do SERWISU bo okazało się że uszkodzili jakimś cudem jeden z wtryskiwaczy - sprawdzono je więc metodą prób i błędów i

wymieniono uszkodzony na nowy (nie chcieli się zgodzić na gratisową wymianę wszystkich :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do instalacji:

- nie zawodzi, sprawuje się b.dobrze (przy b.dużych mrozach warto ją jednak załączyć jak silnik się rozgrzeje trochę bardziej niż zwykle żeby przejście na LPG

było niezauważalne)

- niewielki spadek mocy, dobra kultura pracy silnika

 

ad1. jak każda inna instalacja dobrze zamontowana, moja w zimie przechodzi przy 15st i nic się nie działo, czyli może nie aż tak dobrze jest u Ciebie z regulacją

ad2. niewielki to jaki?? odczuwalny??? odnośnie kultury pracy to tak jak wyżej pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam SEQUENTA 24, zrobiłem 20,000 km bez najmniejszego problemu i .... padł silnik przy całkowitym przebiegu 60,000km nigdy więcej gazu w almerkach.

Good joke, "kup se diesla". ;) Najlepiej TDI.

 

Co do instalki to od 20 miesięcy czyli od 20tys km mam w 1.8 BRC Sq24 bez lubryfikacji, auto jeździ poprawnie, instalka nie widziała serwisu od momentu przeglądu po 1000km. Filtry wymieniam sam, bo sprawa jest banalna, reszta eksploatacji jak na benzynie.

PS: Wymiana świec co 10tys km to jakaś masakra, może co każde tankowanie najlepiej? Na benzynie też tak wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja mam od listopada 2012 instalacje KME Nevo + KME TUR6 + HANA i nawet jeszcze nie byłem na przeglądzie po 1000Km, W największe mrozy tej zimy -12 niezauważalny moment przejścia na gaz :) jednak moim zdaniem mam wysokie spalanie gazu 11,6, fakt że cały czas miasto i trzymam obroty 3-4 tyś obrotów żeby to jakoś przyzwoicie jechało ;) ze świateł choc i tak nie jedzie :( jednak.

Porównuje to spalanie z moim wcześniejszym autem mondeo 98 2.0l który jak bym mu nie cisnął nie przekraczał 11l gazu na sto w takich samych warunkach, dodam że w mroźne dni odpalam na benzynie i prawie zawsze czekam aż się przełączy na gaz.

Panowie czy regulacja po tym 1tyś obniży spalanie?? czy to jest złe porównanie do mondeo bo tamten był ekonomiczny a ten nie jest ??

Edytowane przez janekpiekarnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość almerka86

Napisano wczoraj, 08:20

Ja mam od listopada 2012 instalacje KME Nevo + KME TUR6 + HANA i nawet jeszcze nie byłem na przeglądzie po 1000Km, W największe mrozy tej zimy -12 niezauważalny moment przejścia na gaz :) jednak moim zdaniem mam wysokie spalanie gazu 11,6, fakt że cały czas miasto i trzymam obroty 3-4 tyś obrotów żeby to jakoś przyzwoicie jechało ;) ze świateł choc i tak nie jedzie :( jednak.

Porównuje to spalanie z moim wcześniejszym autem mondeo 98 2.0l który jak bym mu nie cisnął nie przekraczał 11l gazu na sto w takich samych warunkach, dodam że w mroźne dni odpalam na benzynie i prawie zawsze czekam aż się przełączy na gaz.

Panowie czy regulacja po tym 1tyś obniży spalanie?? czy to jest złe porównanie do mondeo bo tamten był ekonomiczny a ten nie jest ??

 

Użytkownik janekpiekarnia edytował ten post dziś, 11:36

 

 

Spalanie gazu zależy od wielu rzeczy m. in. ;

- stacji na której tankujesz (a ściślej mieszanki gazu),

- miasto również robi swoje,

- instalacja, tzn. komputerek od instalacji powinien być poddany kalibracji po ok 1000km,

 

jeżdżę na LPG 3 rok, kalibrację miałem raz po 1000 potem już nie robiłem chociaż producent zaleca co wymianę oleju. Spalanie klasyfikuje mi się między 7,5 - 8,5l, zależy od cyklu czy więcej miasta czy trasy.

Twoje spalanie wydaje mi się trochę duże, chyba że faktycznie jeździsz tylko w mieście.

Edytowane przez almerka86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem już omówiony na regulacje i zacznę wciskać tylko do 3tyś. obrotów nie więcej zobaczę wtedy ile pali, miałem trasę poza terenem zabudowanym 100km/h wyszło mi 9l/100km autostradą 140/150k 10l/0,1kkm

Edytowane przez janekpiekarnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spalanie gazu zależy od wielu rzeczy m. in. ;

- stacji na której tankujesz (a ściślej mieszanki gazu),

- miasto również robi swoje,

- instalacja, tzn. komputerek od instalacji powinien być poddany kalibracji po ok 1000km,

 

jeżdżę na LPG 3 rok, kalibrację miałem raz po 1000 potem już nie robiłem chociaż producent zaleca co wymianę oleju. Spalanie klasyfikuje mi się między 7,5 - 8,5l, zależy od cyklu czy więcej miasta czy trasy.

Twoje spalanie wydaje mi się trochę duże, chyba że faktycznie jeździsz tylko w mieście.

 

stacja i miasto ma znaczenie, ale to co napisałeś o jakiejś kalibracji komputerka :D po 1000km i o tym, że producent zaleca co wymianę oleju, to jakaś totalna bzdura, kto Ci tego nawkładał do głowy??? czy to tylko Twoja radosna twórczość???

 

 

a odnośnie spalania, to warto podjechać i sprawdzić, może trzeba wyregulować, możesz też sobie podłączyć scaner do auta i sprawdzić jak zmieniają się korekty i wtedy powinno być wiadomo o co caman

 

aaa i jeszcze jedno, jak juz to kalibruje się całą instalację a nie jakiś komputerek, bo wszystkie podzespoły mają wpływ na prawidłową pracę :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Good joke, "kup se diesla". ;) Najlepiej TDI.

 

Co do instalki to od 20 miesięcy czyli od 20tys km mam w 1.8 BRC Sq24 bez lubryfikacji, auto jeździ poprawnie, instalka nie widziała serwisu od momentu przeglądu po 1000km. Filtry wymieniam sam, bo sprawa jest banalna, reszta eksploatacji jak na benzynie.

PS: Wymiana świec co 10tys km to jakaś masakra, może co każde tankowanie najlepiej? Na benzynie też tak wymieniałeś?

 

Skoro instr. instalacji LPG zaleca po tylu km wymieniać to coś w tym jest. Tak samo jak w tym że Nissan zaleca wymianę świeć po przejechaniu XX km na benzynie. Oczywiście zawsze są ludzie mądrzejsi od reszty świata.

Edytowane przez misiekztg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...