Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z radio odtwarzaczem w NOTE


zp73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam oryginalne radio Nissan 2007r. z możliwością podłączenia MP3 z zestawem głośnomówiącym Bluetooth . W prawym dolnym rogu na panelu przednim oznaczenie "CY02E". Problem polega na tym iż jest cisza w głośnikach . Po włączeniu radia wyświetla wcześniej zapisane stacje , wyświetla opis ,przeszukuje i znajduje nowe stacje, zmieniając siłę głosu pokazuje na wyświetlaczu, czyta płytę itd. czyli wszystko tak jak było ok. tylko głośniki milczą. Czy możliwe jest że się rozkodowało(brak jakichkolwiek komunikatów), mam kod tylko nie wiem jak wpisać.Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod wpisujesz uzywając klawiszy od programowania kanałów.Całość kodowania jest w książce serwisowej(chyba masz?).

Ale sądząc po opisie,raczej to nie wchodzi w grę (chociaż elektronika różne figle płata)

Mialem kiedyś w innym modelu i innym radiem podobny problem,ponoć padł moduł(układ scalony)mocy,wszystko było oprócz głosu,ale jak mówiłem + i- chadzają różnymi drogami...nie koniecznie to może byc to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko ma rację. Rozkodowane radio bardzo wyraźnie domaga się wpisania kodu. U Ciebie takiej sytuacji nie ma - przeszukujesz i wybierasz stacje. Brak dźwięku w głośnikach oznacza albo usterkę elektroniczną albo problem w instalacji (przecięta, rozłączona, uszkodzona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam oryginalne radio Nissan 2007r. z możliwością podłączenia MP3 z zestawem głośnomówiącym Bluetooth . W prawym dolnym rogu na panelu przednim oznaczenie "CY02E". Problem polega na tym iż jest cisza w głośnikach . Po włączeniu radia wyświetla wcześniej zapisane stacje , wyświetla opis ,przeszukuje i znajduje nowe stacje, zmieniając siłę głosu pokazuje na wyświetlaczu, czyta płytę itd. czyli wszystko tak jak było ok. tylko głośniki milczą. Czy możliwe jest że się rozkodowało(brak jakichkolwiek komunikatów), mam kod tylko nie wiem jak wpisać.Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

 

Możesz mieć np. zwarcie metaliczne, radio ma prawdopodobnie układy ochronne przeciw obciążeniowe i zwarciowe które odcinają końcówki mocy. Kiedyś miąłem w radioodtwarzaczu pioniera (nie najnowszym) taki przypadek że nie było dźwięku, nie pamiętam jednak co wyświetlało, chyba normalnie zaprogramowane radio, cd też działało poprawnie jednak bez głosu. Okazało się w zakładzie car audio gość który montował głośniki w drzwiach nie założył koszulek na skuwki przewodów które łączą się z głośnikiem. Jeden przewód od czasu do czasu dotykał wewnętrznej strony metalowych drzwi w których została uszkodzona folia podczas montażu.

Na mój nos możesz mieć przetarte przewody głośnikowe.

 

Możesz mieć np. zwarcie metaliczne, radio ma prawdopodobnie układy ochronne przeciw obciążeniowe i zwarciowe które odcina końcówki mocy. Kiedyś miąłem w radioodtwarzaczu pioniera (nie najnowszym)taki przypadek że nie było dźwięku, nie pamiętam jednak co wyświetlało, chyba normalnie zaprogramowane radio, cd też działało poprawnie jednak bez głosu. Okazało się w zakładzie car audio gość który montował głośniki w drzwiach nie założył koszulek na przewody skuwek które łączą się z głośnikiem. Jeden przewód od czasu do czasu dotykał wewnętrznej strony metalowych drzwi w których została uszkodzona folia podczas montażu.

Na mój nos możesz mieć przetarte przewody głośnikowe.

 

Jeszcze jedno: sam głośnik może spowodować zwarcie (chyba).

Popukaj delikatnie po membranach, poruszaj intensywnie przewodami w miejscu newralgicznym gdzie wchodzą do drzwi.

Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,końcówka mocy.U mnie wiązało się to z wymianą układu scalonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.Może go zresetować ? Czy ktoś wie na ile trzeba odłączyć zasilanie, czy wystarczy wyciągnąć bezpiecznik czy odłączyć akumulator. Instrukcji niestety nie posiadam, gdyby ktoś mógł podać opis wpisywania kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przerwiesz dopływ energi z aku, odtwarzacz zostanie zablokowany. Aby go odblokować wpisz kod który posiadasz:

Załącz radio, powinien się pojawić komunikat CODE IN.

Naciśnij przycisk z cyfrą 1 tyle razy jaka jest pierwsza cyfra kodu.

Potem przycisk 2 tyle razy jaka jest druga cyfra kodu.

Potem 3 i 4 tak samo,po wszystkim nacisnij przycisk SEEK lub TUNE (górne).

Masz trzy próby po czwartej radio zostanie zablokowane na 60 minut, a po siedemnastym razie na stałe.

Wtedy zostaje Ci tylko ASO a koszt takiej operacji to bodaj 150PLN. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.Może go zresetować ? Czy ktoś wie na ile trzeba odłączyć zasilanie, czy wystarczy wyciągnąć bezpiecznik czy odłączyć akumulator. Instrukcji niestety nie posiadam, gdyby ktoś mógł podać opis wpisywania kodu.

Instrukcji nie posiadasz ,...a kod radia posiadasz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja w języku niemieckim a kod mam od poprzedniego właściciela.Dzwoniłem do serwisu twierdza że prawdopodobnie kostka się wypięła. Jak wyciągnąć radio czy trzeba demontować przedni panel.Proszę o instrukcję jak dostać się do przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż nawet prosty - odkręcić dwie śruby pod gumką w schowku nad radiem i pod panelem jest zaślepka plastikowa a pod nią kolejne dwie śruby . Po tym zabiegu schodzi cały panel radio, pólka, nawiewy. Kostki były wpięte ale dla pewności czy gdzieś nie łączą wypiąłem je i wpiąłem. Jak na wyświetlaczu wcześniej były wszystkie wskazania tylko cisza w głośnikach to po tym zabiegu cisza i ciemność . Wyświetlacz nic nie pokazuje jedynie płytę pobiera i wydaje. Czy po odłączeniu z zasilania normalnie powinien się włączyć tylko upominając się o kod .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krótko było odłączone, dlatego nie pyta kod. Warto zresetować radio, ale w tym celu odłącz je od zasilania na dłużej. Natomiast jeżeli usterka elektroniczna pogłębia się - a niestety wszystko na to wskazuje, możesz nie mieć szansy na wpisanie kodu - bo jeżeli wyświetlacz przestał działać, nie dasz rady tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zp73,kostki wyjmowałeś bez odcięcia zasilania?jezeli tak to możesz już mieć baaardzo duze problemy.Elektronika nie lubi przepięć,zwłaszcza jak coś już jest osłabione,tak jak pisze Ranger,usterka pogłębia się.Na końcówkach kabli do radia powinien znajdować się bezpiecznik,nie wiem czy Nissan stosuje takie cuś.Ewentualnie może radioodbiornik ma gdzieś bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to możesz spróbować zresetować radio, bo i tak chyba nie masz już nic do stracenia. Odłącz kostki od radia na dłużej - minimum kilka minut. Oczywiście na wyłączonej stacyjce - najlepiej z kluczykiem w kieszeni ;). Dobrym rozwiązaniem będzie także chwilowe wyciągnięcie bezpiecznika odpowiadającego za tą część instalacji. Dodatkwo można przed ponownym podłączeniem styki kostek delikatnie prysnąć WD-40. Jeżeli to nic nie da, to niestety elektryk lub zakład naprawiający radia.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...