Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] ODBII P420


Gość kramar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujacy problem.

Wsiadam do auta. Pojezdze az do momentu kiedy silnik osiaga swoja temperature. Zgasze je na chwilke (np. na czas robienia zakupow). Odpalam auto, silnik nadal jest cieply. Po przejechaniu paru metrow pojawia mi sie blad P420 "Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1)".

Czasami sam gasnie po paru dniach, czasami dopiero jak go recznie wykasuje.

Rozmawialem z kilkoma mechanikami i kazdy mi podal inna przyczyne usterki od kata poprzez sonde lambda i egr.

Mial ktos moze podobny problem i wie co to moze byc. Teraz jestem w trasie i nie wiem czy takim autem moge spokojnie jezdzic, bez strachu ze cos sie rozsypie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłeś coś z wydechem ??

jaki silnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłeś coś z wydechem ??

jaki silnik??

silnik ma w opisie SR20

 

kidać że kat chyba sie kończy a nie sądze by sie coś stało z tym problemem jak smigasz no chyba że kat odpadnie :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik ma w opisie SR20

 

kidać że kat chyba sie kończy a nie sądze by sie coś stało z tym problemem jak smigasz no chyba że kat odpadnie :shifty:

 

no tak, chyba słońce daje już znać o sobie ;)

może być kat, a może być paliwo nie za bardzo, nie ma co się przejmować, jeden z kolegów testuje rozwiązanie na ten problem i narazie jest obiecująco, na pewno zostanie zamieszczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paliwem moze tez cos byc. Pierwsze dwa bledy wyskoczyly mi w momencie kiedy jezdzilem juz na oparach. Teraz pojawia sie zawsze gdy zapalam auto na cieplym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeden z kolegów testuje rozwiązanie na ten problem i na razie jest obiecująco, na pewno zostanie zamieszczone

 

Czy aby nie chodzi o ten sposób : http://www.paladinmicro.com/MustangMILEliminator.htm ? Skończył mi się kat i również mam zamiar przetestować ten sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby nie chodzi o ten sposób : http://www.paladinmi...LEliminator.htm ? Skończył mi się kat i również mam zamiar przetestować ten sposób

 

nie do końca to zadziałało, trzeba by było bawić się wartościami rezystora,

a jest zrobiona tulejka i jak narazie działa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...