Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dzwine "stuknięcia"


ranger

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem coś dziwnego w moim Nissmo. Otóż po jeździe, jak autko już stoi, słyszę od czasu do czasu takie dziwne, głuche niezbyt głośne "stuknięcie". Jak auto ostygnie i chwilę postoi, już tego nie ma. Czyżby to rozgrzany wydech stygnąc powodował takie "efekty"? W Matizie po jeździe, szczególnie w ciepłe dni, słyszałem takie "trzeszczenie" lub nawet "świerszczenie" i to był wydech, który stygnąc wydawał takie dźwięki. W moim Note słyszę w tych samych okolicznościach właśnie kilka takich głuchych "stuknięć". Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co martwić - w samochodach jest masa cześci, które muszą ostygnąć. Na przykład wydech, o którym piszesz. A ostatnimi czasy auta nie miały lekko, ze względu na temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to,...wydech,osłony na wydechu(kolektor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie (jak to zauważył JACKO) stygnąc "pracują" na łączeniach lub na mocowaniach aluminiowe osłony termiczne układu wydechowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to,...wydech,osłony na wydechu(kolektor)

 

Czyli TTTM? Czy ewentualnie jest coś do porawienia na najbliższym przeglądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sprawdzą Ci te osłony,bo u mnie po dwóch latach przerdzewiały mocowania i się trzaskały(drżały)...Napisałem po Polskiemu :D

A to że wydech stuka i puka jak stygnie to jest normalka,nie tylko w nismo tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość aut tak ma - szczególnie wyposażonych w katalizator - ten nagrzewa się do ok. 600 stopni Celsjusza, więc i on może wydawać różne dziwne dźwięki kiedy się ochładza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość aut tak ma - szczególnie wyposażonych w katalizator - ten nagrzewa się do ok. 600 stopni Celsjusza, więc i on może wydawać różne dziwne dźwięki kiedy się ochładza

 

Wiem, wiem, tak jak pisałem wcześniej w Matizie miałem coś na wzór "skrzypienia", "świerszczenia", "cykania" itp. Tutaj słyszę takie pojedyncze głuche stuknięcia. W sumie tak myślałem, że to wydech, bo na "zimno" nic się nie dzieje. Ale widać tak w Nissmo jest. Różnica w dźwięku pewnie bierze się z tąd, że w Matizie była plecionka i układ wydechu był nieco bardziej "elastyczny". W Nissmo z tego co zaglądałem plecionki nie ma i naprężenia widać nieco inne ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...