Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] jaki olej diesel 190 000


bodek15rw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie jaki olej wlac i filtr czy dam rade sam tozrobic i jakie sa koszty zgory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich x-trailowcow ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaki olej wlac i filtr czy dam rade sam tozrobic i jakie sa koszty zgory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich x-trailowcow ;););)

 

Witam

Ja do swojego X-Traila z podobnym przebiegiem wlałem półsyntetyk 10w40.

W modelu T30 diesel wymieniamy tylko wkład filtra oleju. Można go kupić np. w sklepach typu Norauto, Feuvert. Są tam katalogi na podstawie których dobierasz odpowiedni wkład.

Co do robienia samemu. Jeśli dysponujesz kanałem lub podnośnikiem, wymieniałeś już kiedyś olej i będziesz trochę uważał, żeby nie schrzanić uszczelki na obudowie filtra oleju, to dasz radę.

Czasem jednak warto podjechać do warsztatu. Kupujesz wkład filtra i olej, a wymiana gratis więc nie wiem, czy jest sens się brudzić.

 

Aha a co do kosztów. To olej, 5 litrów, w zależności od marki, 100-200 PLN, wkład filtra jakieś 60 zł. Do tego warto wymienić też filtr powietrza - jakieś 40-50 PLN.

Edytowane przez mikam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja do swojego X-Traila z podobnym przebiegiem wlałem półsyntetyk 10w40.

W modelu T30 diesel wymieniamy tylko wkład filtra oleju. Można go kupić np. w sklepach typu Norauto, Feuvert. Są tam katalogi na podstawie których dobierasz odpowiedni wkład.

Co do robienia samemu. Jeśli dysponujesz kanałem lub podnośnikiem, wymieniałeś już kiedyś olej i będziesz trochę uważał, żeby nie schrzanić uszczelki na obudowie filtra oleju, to dasz radę.

Czasem jednak warto podjechać do warsztatu. Kupujesz wkład filtra i olej, a wymiana gratis więc nie wiem, czy jest sens się brudzić.

 

Aha a co do kosztów. To olej, 5 litrów, w zależności od marki, 100-200 PLN, wkład filtra jakieś 60 zł. Do tego warto wymienić też filtr powietrza - jakieś 40-50 PLN.

 

 

 

 

Witam

wszystko się zgadza,tylko dlaczego kolega pisze że w modelu T-30 diesel jest wkład filtra oleju,ja niedawno wymieniałem w swoim T-30 2.2dci 2004r 107000km. i filtr oleju jest wymienny /wkręcany/, filtr FILTRONA olej SHELLA 5W30 i jest OK. :rolleyes:

Edytowane przez RYNI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wszystko się zgadza,tylko dlaczego kolega pisze że w modelu T-30 diesel jest wkład filtra oleju,ja niedawno wymieniałem w swoim T-30 2.2dci 2004r 107000km. i filtr oleju jest wymienny /wkręcany/, filtr FILTRONA olej SHELLA 5W30 i jest OK. :rolleyes:

 

 

Witam

 

Przepraszam za niedopatrzenie, w moim modelu T30 2,2 Di, 114 KM, 2002 rok jest wkład. Silnik Nissan. W nowszej jednostce jest już filtr a silnik zmodernizowany we współpracy z Renault.

Edytowane przez mikam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Ponawiam pytanie o olej silnikowy do 2.2 Diesel z 2002r. Przebieg 130000

 

Może ktoś ostatnio wymieniał, orientował się co warto wlać itd.

W moim przypadku wcześniej był Shell Helix Ultra, a teraz na stronie Shella się nazwy olejów pozmieniały link, jakieś inne oleje, nawet są takie co wydłużają okres między wymianami do 50000! link

 

Proszę się podzielić informacjami, jak ktoś na własnym X' przetestował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponawiam pytanie o olej silnikowy do 2.2 Diesel z 2002r. Przebieg 130000

 

Może ktoś ostatnio wymieniał, orientował się co warto wlać itd.

W moim przypadku wcześniej był Shell Helix Ultra, a teraz na stronie Shella się nazwy olejów pozmieniały link, jakieś inne oleje, nawet są takie co wydłużają okres między wymianami do 50000! link

 

Proszę się podzielić informacjami, jak ktoś na własnym X' przetestował:)

Od początku używania nowego auta (2005) wlewam Shell Helix Ultra 5W-40. Mam 2,2 DCi bez dpfa, wymiana jak w instrukcji tzn co 20 tys km albo rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę sie pod temat odnośnie wymiany olejów,mam pytanie jaki warsztat polecacie na trasie Frankfurt-Bydgoszcz i okolice do wymiany wszystkich płynów i ogólnego przeglądu hamulce itp, chodzi mi o to żeby to zrobić przy okazji wyjazdu, z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Witam, jeszcze raz ja, mam pytanie czy ktoś serwisuje iksa w serwisie nissan Auto Club Poznań, chcę z robić gruntowny przegląd mojego nowego zakupu powiedzieli mi około 1500zł za wymianę oleju i płynów no i przegląd, no plus koszty za wym oleju w moście i skrzyni rozdzielczej,pytanie czy polecacie ten serwis z góry dziękuje.

Edytowane przez niuks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja posiadam 2.2 diesel 136KM 2006r. bez dpf i właśnie szykuje się wymiana przy 100 tys. Obecnie mam zalany mobil 1 5w-30 ESP Formula. Na razie nie mogę nigdzie takiego oleju znaleźć wiec stąd moje pytanie: czy marka (mobil1/ shell itp) ma znaczenie? czy mogę zalać dowolną marką oby 5w-30? A może do tego silnika polecacie jakiś inny olej?

 

 

Czy warto kupić filtr oleju oryginalny, mam w sumie niedaleko ASO wiec mógłbym kupić oryginał tylko nie wiem czy jest sens. A jeśli nie to może mogą Koledzy polecić jakąś markę/producenta? Cena tu nie gra dużej roli, ważniejsze żeby był dobry i wydłużył bezawaryjność :) Podobne pytanie odnośnie filtru paliwa i powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marka oleju ma znaczenie, nie każdy olej 5w30 będzie będzie miał specyfikację wymaganą do X-traila, ważne są również inne normy ACEA, API. Do swojego X-a leję Motula 8100 Eco-nergy 5W-30 (mam przebieg 130 tys).

Jeśli chodzi o filtry to nissan stosuje filtry knechta, jest to bardzo dobra marka i warto takie zakładać do swojego samochodu, tylko czy się opłaca je kupować w ASO, wg mnie za nic w świecie. Lepiej np zamówić przez internet.

 

 

 

Ja posiadam 2.2 diesel 136KM 2006r. bez dpf i właśnie szykuje się wymiana przy 100 tys. Obecnie mam zalany mobil 1 5w-30 ESP Formula. Na razie nie mogę nigdzie takiego oleju znaleźć wiec stąd moje pytanie: czy marka (mobil1/ shell itp) ma znaczenie? czy mogę zalać dowolną marką oby 5w-30? A może do tego silnika polecacie jakiś inny olej?

 

 

Czy warto kupić filtr oleju oryginalny, mam w sumie niedaleko ASO wiec mógłbym kupić oryginał tylko nie wiem czy jest sens. A jeśli nie to może mogą Koledzy polecić jakąś markę/producenta? Cena tu nie gra dużej roli, ważniejsze żeby był dobry i wydłużył bezawaryjność :) Podobne pytanie odnośnie filtru paliwa i powietrza?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o filtry to nissan stosuje filtry knechta, jest to bardzo dobra marka i warto takie zakładać do swojego samochodu, tylko czy się opłaca je kupować w ASO, wg mnie za nic w świecie. Lepiej np zamówić przez internet.

 

A czy w katalogach w sklepie będą mieli jakie model filtru pasuje do X-a? właśnie spojrzałem w necie i modeli jest co najmniej kilka i rozpiętość cenowa w sumie spora jest

 

Dołącze jeszcze jedno pytanie:

czy nie ma żadnych przeciwskazań aby zalać silnik olejem przeznaczonym dla samochodów z DPF w przypadku gdy nie mam DPFa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtrów to w każdym sklepie powinni dobrać.

Ja właśnie szukałem w necie filtrów. Przygotowali mi ofertę, ale poszedłem do sklepu blisko mojego domu i...

filtry mieli tańsze.

Np. kabinowy zamiast filtrona za 75zł znalazł mana za 30parę

Knecht niby był po promocja za 30 pare. ( w necie ok 60)

powietrza filtron 26,50, więc nie jest źle

co do drugiej części pytania to się nie wypowiem, bo nie wiem.

Ja kupiłem olej Shell helix ultra diesel i taki zaleję... (mój ma prawdziwe 140tys! rok 2004 bez filtra cząstek:)) )

Pozdrawiam

Edytowane przez Umberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam ja mam 2.2 dci 136KM 160 00km bez filtra cząstek.

jeśli chodzi o filtry to kupiłem mann - paliwa (WK940/6) 63zł, oleju (W920/48) 31zł, powietrza (C2964) 32zł a kabinówkę kupiłem z jakiejś japońskiej firmy tylko teraz nie pamiętam nazwy 27zł bo manna (CU2252) mieli za 105zł

co do oleju to ja leję castrola 5w40 diesel B4 tylko ze kupiony w Niemczech bo jakoś nie mam zaufania do polskich rozlewni i dystrybutorów.

http://www.policja.p...ilnikowego.html

 

wiem że zalecają 5w30 ale moim skromnym zdaniem przy przebiegu jak w moim x-sie przydałby się troszkę solidniejszy film olejowy a 5w40 nadal jest pełnym syntetykiem tylko że z trochę lepszymi parametrami niż zalecane przez serwis

Edytowane przez brandziol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze jeszcze jedno pytanie:

czy nie ma żadnych przeciwskazań aby zalać silnik olejem przeznaczonym dla samochodów z DPF w przypadku gdy nie mam DPFa?

Nie ma najmniejszych przeciwwskazań. Olej musi spełniać wymagania lepkościowe, a te są opisane standardem SAE. Do tego powinny być spełnione wymagania specyfikacji ACEA i ewentualnie specjalne normy producenta samochodu (ale to już raczej jest chwyt marketingowy - producent oleju, aby spełniać normę zakładową musi "odpalić" jakąś "działkę" producentowi auta, a bardzo szczególne i niezwykłe wymagania producentów nie wydają się być uzasadnione technicznie).

Olej do auta z DPF/FAP jest olejem w pełni syntetycznym, w teorii znacznie lepszej jakości niż olej (nawet syntetyczny), który nie jest dopuszczony do stosowania przy filtrach cząstek stałych.

A co do lepkości, to chyba optymalny zakres dla X-Traila to jednak 5W-30 - ostatnio zmieniłem z 0W-40 i mam wrażenie, że silnik chodzi jakby nieco ciszej i lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie 5W-30 jest optymalny, ale ja nie wiem, czy w przypadku Twojej zmiany to nie jest kwestia konkretnego oleju, bo ja miałem wcześniej też 5W-30, a zmiana w pracy silnika jest taka jak u Ciebie...

No to też jest możliwe - producent producentowi nierówny. Może należało dodać, że w takim razie należy zmieniać na Motul 5W-30. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powoli, powoli... rekomendacje będziemy dawać jak jeszcze trochę więcej przejedziemy, ale tak właśnie taki olej sobie wlałem i na dzień dzisiejszy zadowolony jestem - cena też nie była koszmarna, taka powiedzmy średnia olejowa. :D

No dobra - tak jak napisałem gdzieś wcześniej - pełną recenzję wystawię, gdy spuszczę ten olej za rok i wleję kolejny. Będę wiedział ile ubyło i jak silnik przeżył ten okres. A co do ceny, to uważam, że da się go dostać w bardzo atrakcyjnej cenie - kupując u sprzedawców wysyłkowych wychodzi nieporównanie taniej, niż przeciętnej jakości olej, który może zaoferować jakikolwiek sklep z częściami czy serwis.

Jak ktoś potrzebuje, to mogę wrzucić tu namiar na firmę gdzie kupiłem mój olej z wyjątkowo tanim filtrem Mann.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja akurat zrobiłem inaczej, wszedłem na stronę Motula, tam była lista autoryzowanych dystrybutorów w Polsce i akurat trafiło się, że jeden znajduję się w okolicach, pojechałem i kupiłem. Ile tam u Ciebie wyszło za litr?

Mniej - więcej 30zł za litr (5l są za 150zł, 1l są za około 35zł). Filtr oleju Mann kosztował mnie 27zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to przypłaciłem trochę... ;) Mi wyszło coś koło 37,- Tak, czy siak to jest tanio...

Owszem. W normalnych sklepach jakieś byle-jakie Castrole potrafią kosztować więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powoli, powoli... rekomendacje będziemy dawać jak jeszcze trochę więcej przejedziemy, ale tak właśnie taki olej sobie wlałem i na dzień dzisiejszy zadowolony jestem - cena też nie była koszmarna, taka powiedzmy średnia olejowa. :D

jeśli chodzi o oleje motul to spokojnie mogę polecić bo od 3lat leję motula do motocykla i jestem bardzo zadowolony. Zresztą 90% motocyklistów Polsce leje właśnie ich oleje co chyba jest najlepszą rekomendacją. W końcu nie rozlewają go w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...