Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Almera N15] brak kierunkowskazów


Gość keikan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stało się to nagle. Podjechałem pod supermarket.. wróciłem po 30 minutach i ...zonk.

1/ nie działają kierunkowskazy (nic nie tyka, żadna żarówka kierunku nie miga,nie migają lampki sygnalizacyjne na desce rozdzielczej)

2/ jednocześnie przestało działać podgrzewanie tylnej szyby (wciśnięcie przycisku na środkowej konsoli nie daje efektu)

 

i teraz najlepsze:

 

3/ po wciśnięciu na środkowej konsoli włącznika awaryjnych - awaryjne nie działają.... ale za to tylko wtedy działają kierunkowskazy !!! (tzn można jechać i wajchą włączać odpowiednie kierunkowskazy...po wyłączeniu przycisku awaryjnych - przełączanie wajchą przy kierownicy nie powoduje migania kierunków)

 

bezpiecznik sprawdziłem, rozkręciłem konsole i podociskałem kostki przewodów (te w zasięgu ręki)

innych pomysłów nie mam.

 

ktoś już to przerabiał? jakieś sugestie?

może zwarcie gdzieś...tylko gdzie...

 

pozdrawiam i proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kierunki działają tylko na boki czy przez przypadek nie miga wszystko ???

i wsumie to Ciekawe wszystkie żarówki ok ?

a przełącznik nie ma jakiegoś zwarcia albo może przejaralo kable przy przełącznikach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kierunki działają tylko na boki czy przez przypadek nie miga wszystko ???

i wsumie to Ciekawe wszystkie żarówki ok ?

a przełącznik nie ma jakiegoś zwarcia albo może przejaralo kable przy przełącznikach ?

 

 

Jak wcisnę przycisk awaryjnych (co nie powoduje żadnej reakcji w postaci migania wszystkich kierunkowskazów) to wtedy i tylko wtedy mogę używać normalnie kierunkowskazów - tzn. tak jak powinny działać - każda strona osobno wtedy kiedy użyję manetki migaczy.

Wszystkie żarówki OK.

Dziś rozkręciłem konsolę środkową..dociskałem kostki , kable itp.. żadnego efektu.

Za to jak odpiąłem wyłączniki od awaryjnych, przeciwmgielnego tylnego i ogrzewania szyby - wyglądały jakby były ...hmmm.. mokre (!)

czy to możliwe, że podczas czyszczenia układu klimatyzacji piana się do nich dostała i powoduje zwarcie?

Jak rozepnę z kostek te przyciski to migacze dalej nie działają..

czy ktoś mi podpowie, które piny w zewrzeć w kostce awaryjnych żeby sprawdzić, czy dobrze dochodzi tam prąd? tzn. o ile pamiętam w tej białej kostce jest chyba 6 wtyków na odpowiednie piny z włącznika awaryjnych i zwarcie odpowiednich z nich powinno dać efekt migania awaryjnych lub migaczy kierunków.

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak być ja sie piana dostała do środka do włącznika , a swoją drogą to ciekawy przypadek pierwszy raz sie z tym spotykam . rozbierz włączniki i wysusz może złapie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak być ja sie piana dostała do środka do włącznika , a swoją drogą to ciekawy przypadek pierwszy raz sie z tym spotykam . rozbierz włączniki i wysusz może złapie :o

 

 

tak zrobię.. zajmę się tym jutro bo w pracy teraz siedze...

Wymontuję, rozbiore, wystawie na słońce ...

a potem zobaczę..

 

zdam relację, czy pomogło... na razie jeżdzę z wciśnietym włącznikiem awaryjnych.. w sumie ok, ale wkurza.. no i przeglądu technicznego nie przejde :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy samo wystawienie na słońce pomoże , może trzeba będzie bebechy po wyciągać bo inaczej nie odparuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZWYCIĘSTWO!!

zdjąłem środkową konsolę, odpiąłem przełączniki od kostek (awaryjne, przeciwmgielne i ogrzewanie szyby)... "przedmuchałem" i wysuszyłem...

założyłem wszystko z powrotem...

i zadziałało!

Już wszystko działa jak należy..

 

więc jednak winna była pianka do czyszczenia klimy... gdzieś musiała się cofnąć w środkowych otworach nawiewu i z biegiem czasu zamoczyła przełączniki..

 

dzięki za wszelkie sugestie i porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...