Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

ogólnodostępny katalog części do samochodów nie tylko NISSAN


malylu

Recommended Posts

www...................................................................... czy tak lepiej??? bo widzę że jest więcej niezadowolonych z tego linku!

Tak na marginesie to proszę o usunięcie całkowicie tego nieszczęsnego tematu

 

Dziękuję i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy mający więcej niż 18 postów raczej znają ten sklep (w tym katalogu są też błędy). Skończ Waść i wstydu oszczędź

 

Przepraszam że Cię uraziłem debeściaku! Może i są błędy ale można też sobie pomóc jeżeli ktoś chce poszukać a szuka konkretnych indeksów bądź konkretnych części!

Wstawiłem to w celu pomocy a nie zaszkodzenia komukolwiek! Jeżeli nie potrzebujesz to nie musisz tego linku używać nikt Ci nie karze.

Link to comment
Share on other sites

Wyluzuj maly. Pocieszę cię. Nie trzeba być debeściakiem żeby móc skorzystać z dobrodziejstw wyszukiwarki: tej na forum czy też google. Jeśli uważasz, że wszyscy mają z tą czynnością problem to dorzucę bardziej wartościowy adres http://www.automotos...pl/katalogi.htm i jeszcze ten http://www.motogama....&id=7&Itemid=12

 

 

Spoko ja jestem wyluzowany, ale ponieważ nie zamieszczałem tego adresu w celu licytowania się "kto zna lepszą stronę internetową" tylko w celach pomocowych więc temat uważam za zamknięty! Dodam że mi ta stronka pomogła parę razy dlatego zdecydowałem się ją zamieścić. Oczywiście nie uważam że Twoim coś brakuje jeżeli będę potrzebował i pomoże mi to w czymkolwiek to oczywiście skorzystam za to wielkie dzięki! Pozdrawiam!!!

Link to comment
Share on other sites

Do kolegi blue_daba_dee:

Jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia lepiej się nie odzywać. Forum to nie miejsce na leczenie swoich kompleksów.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ciebie ta uwaga nie dotyczy?

 

W kwietniu 2008 uzupełniałem temat użytkownika jarkk o adresy różnych sklepów i katalogów. Temat chyba już nie istnieje. Podejrzewam, że ze względów kryptoreklamowych. Tu właśnie pojawia się pytanie dlaczego sklep intercars a nie np.sklep fota- nawiasem mówiąc jedne z najdroższych? Większość internetowych sklepów ma takie narzędzie wyszukiwania, bo o katalogu możemy mówić w przypadku producenta części. Najlepiej znaleźć interesującą nas część i porównać w innym sklepie. Wtedy masz pogląd nie tylko na markę i nr referencji, ale też na cenę. Konkrety? Np.:

 

http://www.sklep.autos.pl/

http://www.autosklepbydgoszcz.pl/

http://www.bemerauto.pl/

http://www.samli.pl

http://e-autoparts.p...talog/index.php

http://www.sklepzczesciami.pl/

http://www.automotos...ibin/shop?show=

http://www.czescionline.com/

http://www.motoneo.pl/

http://www.moto-portal.pl/sklep/

 

wybrane części

http://www.sklepmoto.pl

http://peze.pl/

http://www.emi-skf.pl/katalog.php

http://www.rufus.pl/...-lozyska-piasty

http://www.ramech.pl...d902&brandId=66

 

@malylu Ja tematu nie uważam za zamknięty, bo skoro podsuwasz nam wątek sklepu intercars to chyba nie tylko w celu zaanonsowania jego istnienia? Proponuję wymianę uwag i opinii o nim w tym temacie. Jego funkcjonalność wynika bezpośrednio z pozycji monopolistycznej na rynku co z resztą przekłada się bezpośrednio na panujące w nim ceny.

 

Moje spostrzeżenia:

- lista części w cenniku nie obejmuje wszystkich dostępnych na rynku zamienników (jak z resztą w każdym sklepie) a opisy bywają mylące, np. zastosowanie na oś przednią zamiast tylnej. Zawsze weryfikuję taki wybór w katalogu producenta części, bo w IC nie zawsze są dostępne rysunki by go potwierdzić.

- czasem ta sama część (nie nr) znajduje się w 2 kategoriach, np. kilka tuleji wahacza w kategorii "elementy zawieszenia" i kilka innych referencji w kategorii "tuleja wahacza", więc trzeba uważnie szukać żeby nie przeoczyć

- za to w zakładce "zamienniki" często znajdują się referencje, których być tam nie powinno (klocki "o jeden rozmiar" większe lub mniejsze lub różniące się grubością, gdy wg. producenta części dla danego auta jest przewidziany jeden konkretny nr)

- w zakładce "stosowane w" nie są wymienione wszystkie zastosowania (bo do tych marek nie sprzedają?), np. mam nowy zestaw łożysk koła SKF VKBA1366, który został mi po poprzednim Lancerze Jest stosowany w markach Hyundai i Mitsubishi, ale też w Protonie Saga (czyli Mitsubishi Lancer) o czym lista nie wspomina za to katalog SKF tak. Co zrobi sprzedawca IC, gdy pojawi się właściciel takiego Protona i zapyta o łożysko? Nie sprzeda mu bo nie ma takiego na liście? Właściciel Protona w ogóle nie może skorzystać on-line. Nie jest to tylko wada IC.

- ceny kilka lub nawet kilkanaście procent wyższe niż w lokalnych sklepach, dające do myślenia czy ktoś nas robi w bambuko czy w lokalnym chcą nam wcisnąć podróbę?

- dostępność części: o ile on-line prezentuje się to całkiem przyzwoicie o tyle fizycznie w realnych punktach sprzedaży nie jest już tak kolorowo. Mam po sąsiedzku (Międzyrzec Podlaski) pkt. intercars niższego szczebla i właściwie oprócz części uniwersalnych wszystko trzeba zamawiać, bo nie ma ich na miejscu - w przypadku nissana to reguła. Inaczej jest w magazynie lokalnym w Białej Podlaskiej, ale tam musiałbym specjalnie jechać.

 

Żeby była jakaś uwaga in plus to zaletą IC jest np. sprzedaż części i akcesoriów do motocykli.

 

Widzę że nadal chcesz się licytować ale niestety nie ze mną! sądząc po wypracowaniu jakie napisałeś po prostu się nudzisz więc życzę powodzenia na temat rozwodzenia!

Tyle ode mnie!

Link to comment
Share on other sites

Guest nicchi

Najbardziej oburzeni krytyką są zawsze ci, którym by się ona mogła najbardziej przydać... Jeśli chodzi o Nissana akurat, to strona IC jest pełna nieścisłości i naprawdę są lepsze sklepy, nawet jeśli nie bierze się pod uwagę cen, które są w IC pomyłką. Zarzucenie tego adresu jako oddzielny temat miałoby sens, ale gdzieś około 2005 roku.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...