Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pickup D22 2005r utopiony - instalacja


Gość Marek_75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek_75

Witam,

Nie wiem czy na dobre forum trafiłem bo widzę że wypowiadają się tu głównie użytkownicy nowych aut i wymieniają spostrzeżeniami na temat usług serwisowych / gwarancyjnych lub użytkowania.

 

Ja potrzebuję porady na temat instalacji:

Za cenę złomu otrzymałem Nissana D22 2.5 di 2005r, przebieg 90 tys. i zacząłem remont.

Auto zostało utopione w rzece (źle zabezpieczone przez funkcjonariuszy państwowych stoczyło się do rzeki i przeleżało na dnie około doby .

 

Auto wstępnie oczyściłem z piachu, i wodorostów, wyczyściłem instalacje, komp, przekaźniki, bezpieczniki, reflektory itd. spuściłem oleje i paliwo.

 

auto nie reaguje na podłączenie komputera ECM - taka samo zachowuje się podłączonym ECM jak z odłączoną kostką. Niektóre kontrolki działają a niektóre nie.

mam wrażenie że komputer się sfajczył lub zasilanie do niego nie dociera - bezpieczniki są ok.

 

- czy ktoś z kolegów ma doświadczenie w instalacjach tak by doradzić?

- jak sprawdzić czy dociera zasilanie do ECM ?

- czy jak zakupię komputer ECM używany (ceny na allegro od 200 do 800 zł) to wystarczy podłączyć czy trzeba coś programować ?

- wszelkie porady fachowców mile widziane

 

jakiś czas temu o tym aucie pisałem już tutaj:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/52218-chcesz-kupic-navare-pytaj-tutaj/page__st__20

 

dzięki i pozdrawiam,

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek_75

czyli jak zakupię taki zestaw:

http://moto.allegro.pl/item1124440812_komputer_nissan_navara_d22_zestaw.html

 

lub taki:

http://moto.allegro.pl/item1145270673_nissan_navara_d22_komputer_immobiliser_stacyjka.html

 

to niczego nie trzeba będzie programować, dostrajać itd ?

 

a może ten mój immo warto jakoś sprawdzić, bo może kwestia osuszenia, czy niekontaktów...

jakie elementy oprócz tego pierścienia na stacyjce należą do immo ? (jakieś przekaźniki, moduły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj a sprawdzałeś wszystkie bezpieczniki w komorze silnika tam sa odpowiedzialne za ecu ,,,

wydaje mi się że w tym pierwszym brakuje modułu immo jest Komp i antenka to przy stacyjce ale brakuje jeszcze jednej skrzyneczki ale mogę sie mylić ...

 

musisz mieć kompletny manual ,,,bo moze komp przeżył choć jak go tak zamoczyło ,,,

 

ponadto ja bym zaglądnął do cylindrów i rozkręcił w sumie ten silniczek ,,,

 

w w tym 2 gim widać że jest wszystko ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek_75

Cylindry oczyściłem z wody (przez wyciągnięte świece żarowe) i przedmuchałem.

silnik zalałem ropą i też pokręciłem to się wypłukał.

turbinę wyjąłem itd.

Mechanicznie go ogarnę raczej bez kłopotu.

 

kwestia elektryki tylko zostaje.

 

czy jakimś prostym testerem, np.

http://moto.allegro.pl/item1150651781_euroscan_2010_pl_mazda_honda_toyota_nissan_suzuki.html

 

można stwierdzić rodzaj uszkodzenia elektryki/ komputera ? warto go kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek_75

w opisie aukcji jest:

"Umożliwia diagnozowanie elektroniki silnika w standardzie OBD2"

 

spróbuję znaleźć i skontaktować się z koleżką od tych gadżetów na forum ;)

dzieki,

 

może mi ktoś powiedzieć co to za bezpiecznik (30A) - ciągle się przepala

 

posiada ktoś prosty opis wszystkich bezpieczników do tego auta ?

w manualu serwisowym który gdzieś tu znalazłem są obrazki obu skrzynek bezpiecznikowych ale nie ma do nich opisów

post-32478-1280159805,4103_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek_75

rozrusznik grzebałem, kręci.

 

Jakby komuś coś się nasunęło to stan w chwili obecnej jest:

- światła działają, oświetlenie kabiny działa, oświetlenie deski rozdzielczej działa.

- oba zegary i większość kontrolek na desce martwe (przebieg i chyba zegarek). Działa kontrolka od kierunków, świateł, przeciwmgielnych,

- centralny zamek działa tylko w tylnych drzwiach - i z pilota i z kluczyka. Wszystkie Szyby martwe.

- rozrusznik kręci. Nie próbowałem jeszcze odpalać, tylko przedmuchiwałem cylindry przy zdjętych świecach.

- przepala się ciągle bezpiecznik 30A, ten na zdjęciu powyżej - nie wiem od czego on jest.

 

Czy to wszystko może być spowodowane jedynie awarią ecu ? (dobrze by było;) - w jego wnętrzu (metalowej puszce) była kupa wody i piasku.

Edytowane przez Marek_75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odepnik ecu i zobacz takie bezpieczniki to dużo zasilają wiec przyczyn może być sporo ..może którać szyba ma zawarcie do masy a przepala się na odpalonych kontrolkach czy tak sobie ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...