Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

POMOCY nakrętki zabezpieczające koła


Gość Adas74

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj chciałem sobie wymienić klocki hamulcowe i9 kiedy chciałem odkręcić koło okazało się że kluczyk do śrób zabezpieczających się obrobił i nieodkręce kół. dzisiaj postanowiłem odkręcić je przecinakiem mordowałem sie ponad godzine z jedną śróbą, zamiast odkręcić to się powoli kruszyła ale na samym koniuszku pozostało jeszcze troszke nakrętki. Za następne koło nawet się niebrałem. Nakrętki są oryginalne Nissana (czy jest możliwość dorobienia kluczyka-jaki koszt) są bardzo twarde. Niewiem co mam teraz robić czy mechanik jakiś mi to zrobi. Może macie jakieś patenty. Prosze o pomoc i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Ogólnie jak nie masz klucza sa dwa sposoby odkrecenia tych srub ...

 

1, Jezeli felga jest stalowa to niech ktoś dospawa nakętke na tradycyjny klucz i wtedy normalnie odkręci jak" biały człowiek" kluczemdo kół.

 

2 Trzeba rozwiercić łeb sruby do tego stopnia zeby felga przeszła bez problemu przez pozostały po niej czpień i reszte wykrecić kombinerkami

 

EW mozesz spróbować specjalnym wykrętakiem z lewym gwintem ale śruba koła jest raczej mocno dociagnieta wiec nie wiem czy da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O podobnej sytuacji pisalem juz kiedys i koledze facet dospawal taki klucz do sruby i poszlo. Jesli to jest nakretka bedzie trudniej a do tego aluminium. Wiesz co szpilke to pewnie mozesz dokupic wiec pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...