Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Auto samo trąbi


Gość M1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem sprowadzone auto. Okazało się, że nie działa klakson. Powodem był odłączony przewód przy sygnale. Podłączyłem przewód i klakson zaczął działać. Po jakiejś godzinie auto samo zaczęło trąbić. Poruszałem klaksonem przy kierownicy i przestało. Niemniej po dwóch godzinach sytuacja powtórzyła się. Zatem odłączyłem z powrotem przewód. Czy ktoś wie co może być przyczyną? Próbowałem zdjąć poduszkę, ale nie wiem jak to zrobić. Z tyłu kierownicy zdjąłem zaślepki, ale żadnych śrub tam nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem sprowadzone auto. Okazało się, że nie działa klakson. Powodem był odłączony przewód przy sygnale. Podłączyłem przewód i klakson zaczął działać. Po jakiejś godzinie auto samo zaczęło trąbić. Poruszałem klaksonem przy kierownicy i przestało. Niemniej po dwóch godzinach sytuacja powtórzyła się. Zatem odłączyłem z powrotem przewód. Czy ktoś wie co może być przyczyną? Próbowałem zdjąć poduszkę, ale nie wiem jak to zrobić. Z tyłu kierownicy zdjąłem zaślepki, ale żadnych śrub tam nie znalazłem.

 

Widziałem jak w Aso się dłuższą chwilę męczyli z demontażem tej części (środkowa część kierownicy). Nie jest to takie proste, nic tam się nie wykręca i raczej trzeba wiedzieć jak to zrobić (gość męczył się przy mnie z dobre 5 minut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzęki Respi

To jednak będę musiał się z tym przejechać do serwisu. Obejżałem to z każdej strony i nie mam posysłu jak do tego zabrać się. Poza tym boje się, że wystrzeli poduszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka nie powinna wystrzelić, jak odłączysz akumulator.

A ten kabelek, to pewnie ktoś odłączył, właśnie dlatego, że sam mu trąbił. Nie chcę źle wróżyć, ale może powodem było to, że ktoś już wcześniej tą poduszkę z jakiegoś powodu zdejmował.

 

Nie obraź się M1977, ale czytając tytuł tematu "Auto samo trąbi", chcąc nie chcąc przypomniało mi się takie hasło reklamowe pewnego samochodu:

 

"Gra i trąbi - Kia Pride Combi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka nie powinna wystrzelić, jak odłączysz akumulator.

A ten kabelek, to pewnie ktoś odłączył, właśnie dlatego, że sam mu trąbił. Nie chcę źle wróżyć, ale może powodem było to, że ktoś już wcześniej tą poduszkę z jakiegoś powodu zdejmował.

 

Nie obraź się M1977, ale czytając tytuł tematu "Auto samo trąbi", chcąc nie chcąc przypomniało mi się takie hasło reklamowe pewnego samochodu:

 

"Gra i trąbi - Kia Pride Combi"

 

Nie ma za co obrażać się. Kiedyś było jeszcze dosyć popularne powiedzenie "Gra i trąbi zespół Combi"

Pewnie było tak jak mówisz. Mam tylko nadzeję, że poduszka jeszcze tam jest. Trochę czytałem na forum o tym jak zdjęć poduszkę w innych modelach i wydawało się to proste. "Wystarczy odłączyć akumulator, zdjąć zaślepki i odkręcić dwie śrubki". Tylko, że w Notce pod zaślepkami nie ma śrub. A żeby było śmiesznie to jak naciskam klakson w dolnej czśći to nie działa. Trzeba przyciągnąć do siebie. Wtedy daje sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu stary wujek musiał zajrzeć do manuala. Jak widać nie ma żadnej filozofii w demontowaniu airbagu:

 

airbagremoval.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu stary wujek musiał zajrzeć do manuala. Jak widać nie ma żadnej filozofii w demontowaniu airbagu:

 

airbagremoval.png

 

Dzięki wielkie was79

Wygląda to obiecująco. Jutro spróbuję i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu stary wujek musiał zajrzeć do manuala. Jak widać nie ma żadnej filozofii w demontowaniu airbagu:

 

 

Niestety manual w kwestii demontazu tej części nie jest zgodny z prawdą. Tam sie nic nie wykreca, raczej jest jakiś zaczep.

Edytowane przez Respi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety manual w kwestii demontazu tej części nie jest zgodny z prawdą. Tam sie nic nie wykreca, raczej jest jakiś zaczep.

 

radziłbym sprawdzić najpierw według manuala, w końcu to jest bryk dla aso, a nie wypociny wujka Heńka z garażu.

 

a poza tym, nr 4 zaznaczone sa zaślepki:

11734281980487.png

 

masz jakieś inne dane, to zapodaj może sie czegoś nauczymy?

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym poscie, wczesniej napisałem że byłem osobiscie przy demontażu tej częśći w ASO (nie u wujka Heńka) i na bank nic nie wykręcali. Ale Was79 wie lepiej bo wyczytał w manualu :).

Proponuje, żebyś sam to zdemontował jak to żadna filozofia i przesłał nam zdjęcia z tej operacji.

Wtedy się pewnie czegoś nauczymy.

Edytowane przez Respi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym poscie, wczesniej napisałem że byłem osobiscie przy demontarzu tej częśći w ASO (nie u wujka Heńka) i na bank nic nie wykręcali. Ale Was79 wie lepiej bo wyczytał w manualu :).

Proponuje, żebyś sam to zdemontował jak to żadna filozofia i przesłał nam zdjęcia z tej operacji.

Wtedy się pewnie czegoś nauczymy.

 

proponuje najpierw mimo wszystko lekcje języka polskiego - "demontarzu" <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety manual w kwestii demontazu tej części nie jest zgodny z prawdą. Tam sie nic nie wykreca, raczej jest jakiś zaczep.

 

Jeszcze nie sprawdzałem przydatności manuala, ale Respi ma chyba racje. Tam naprawdę chyba nic się nie wykręca. Na manualu śruba jest widoczna zaraz po zdjęciu zaślepki. Jak zdjąłem obie zaślepki to dziura jast taka, że chowa się cały śrubokręt. No chyba, że ktoś już kiedyś wykręcił śróbki, ale wtedy chyba poduszka by wypadła, albo przynajmniej było by widać miejsce w które należy wkręcić śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie sprawdzałem przydatności manuala, ale Respi ma chyba racje. Tam naprawdę chyba nic się nie wykręca. Na manualu śruba jest widoczna zaraz po zdjęciu zaślepki. Jak zdjąłem obie zaślepki to dziura jast taka, że chowa się cały śrubokręt. No chyba, że ktoś już kiedyś wykręcił śróbki, ale wtedy chyba poduszka by wypadła, albo przynajmniej było by widać miejsce w które należy wkręcić śrubę.

 

No to jazda, wg manuala tam powienien być torx.

Czy ktoś może sprawdzić u siebie co jest pod zaślepką ? bo ja innym autem na te chwilę.

Jak jest inaczej niż w manualu (a to chyba 1 raz mi się zdarzyło) - kajam się i przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jazda, wg manuala tam powienien być torx.

Czy ktoś może sprawdzić u siebie co jest pod zaślepką ? bo ja innym autem na te chwilę.

Jak jest inaczej niż w manualu (a to chyba 1 raz mi się zdarzyło) - kajam się i przepraszam

 

Wieczorkiem zdejmę zaślepki i zrobię zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby sie nie okazało, że masz tylko to: http://allegro.pl/item1160106087_zaslepka_airbag_orginalna_nissan_note.html

a reszte handlarz "zapomniał" zamontować

 

Mam nadzieję, że poduszka jest, chociaż jak zobaczyłem parę dni temu na allegro tą osłonę, to też tak pomyślałem. Tym bardziej, że kierownica jest lekko skręcona w prawo, podczas jazdy na wprost. Albo to kwestia ustawinia zbieżności, albo była już zdejmowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor!

rzeczywiscie torx'a ni śladu, ściągnąłem zaślepki i widać jedynie wgłębi poprzeczny drut - tak jakby zabezpieczenie, które należy odgiąć.W którą stronę, nie mam pojecia.

Śruby są natomiast w innych modelach nissana, wystarczy wklepać do google hasło: nissan airbag removal.

Także manual w tej cześci można zużyć w WC :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto nie ma gwarancji, wypada po prostu pojechać do przyzwoitego elektryka,który pogrzebie w instalacji i ustali przyczynę.Może któryś z kabli jest przetarty i robi się jakieś zwarcie? Przy okazji sprawdzi,czy pod napisem SRS na kierownicy nie chowa się szmata albo stary beret

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto nie ma gwarancji, wypada po prostu pojechać do przyzwoitego elektryka,który pogrzebie w instalacji i ustali przyczynę.Może któryś z kabli jest przetarty i robi się jakieś zwarcie? Przy okazji sprawdzi,czy pod napisem SRS na kierownicy nie chowa się szmata albo stary beret

To jest najlepsze rozwiązanie. Dam znać jeśli przy okazji nauczę się jak to zrobić.

 

Byłem u elektryka. Trochę się męczył, ale dał radę. Załączyłem zdjęcie po zdemontowaniu poduszki. Poduszka jest montowana na wcisk. Trzymają ją trzy zawleczki. Dwie po bokach i jedna na dole. Na zdjęciu widoczna jest tylko dolna zawleczka. Dwie pozostałe wypadły przy demontażu. Demontaż jest stosunkowo prosty. Po zdjęciu zaślepek należy jakimś dłuższym płaskim śrubokrętem spróbować odchylić zawleczką, przy jednoczesnym podciągnięciu z tej samej strony poduszki. W ten sam sposób zwalniamy zaczep po drugiej stronie. Nie mam pewności co z zaczepem dolnym. Wydaje mi się, że po zwolnieniu bocznych, dolny już nie będzie trzymał. Ale z tyłu zdaje się, że też jest zaślepka i ewentualnie można jeszcze przez ten trzeci otwór próbować. Po ponownym zamontowaniu poduszki problem się rozwiązał.

Dziękuję za porady.

post-35401-1280901892,1139_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość sanchez

Przestał mi działać klakson. Chciałbym go na chwilę podłączyć "na krótko", żeby stwierdzić czy to sam klakson, czy może jakieś kabelki. Jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestał mi działać klakson. Chciałbym go na chwilę podłączyć "na krótko", żeby stwierdzić czy to sam klakson, czy może jakieś kabelki. Jak to zrobić?

Na99,9999% winne są styki przycisków(sniedź)w kierownicy-NORMA w note-tiida.Jesli masz gwarancję to 10 min. i po sprawie,jesli nie to 5 min. :devil: Przerabiałem.Jas za pierwszym razem "waliłem"z nerwów w prawą i lewą stronę z 10-15razy i zacząl trąbić.Za drugim razem (serwis )zdjęcie poduszki czyszczenie psilk/psik i dzaiała do dziś. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"walenie" ;-) nic nie daje, spróbuję z tymi stykami.

Może jednak u Ciebie nie to? :| Jak dostaniesz się do włącznika to sprawdź czy dochodzi prąd. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...