Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

docieranie hamulców


Gość conan_librarian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość conan_librarian

Witam.

Wymieniłem hamulce tzn. tarcze, klocki, bębny i szczęki. Hamulce są teraz słabiutkie. Wcześniej na ręcznym można było blokować koła w czasie jazdy a teraz trzeba uważać żeby nie stoczył się z górki na zaciągniętym ręcznym. Czy to norma i przejdzie (wiedziałem że na początek będzie słabiej hamował ale żaby aż tak) czy mechanior coś spierniczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulców się nie dociera, one muszą zawsze hamować. Leć do mechaniora i niech dobrze odpowietrzy i sprawdzi przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wilku900

u mnie na poczatku byly troche slabsze przez jakies 100-200km a potem bylo juz tylko lepiej i nie chce tu nikogo poprawiac ale z tego co wiem to hamulce musza sie troszke dotrzec...ale to jest tylko i wylacznie moja opinia oparta o opinie innych uzytkownikow aut i kilku mechanikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę się mają ułożyć natomiast ostatnio troszkę grzebałem w bębnach i tam są takie samo regulatory i mógł ich dobrze nie wyczyścić i nie działają poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zmieniałem w tamtym tygodniu klocki przód, z tyłu szczęki i odpowietrzenie i na początku było dziwnie miękko ale po przejechaniu ok 100 km autko zaczyna hamować jak powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest tak, gdyż klocki i okładziny muszą się troszeczkę "dotrzeć" dopasować do nierówności na tarczach. Tylko odradzam gwałtowne hamowanie, gdyż może się troszeczke "zeszklić" powierzchnia klocków i okładzin i może to pogorszyć jakość ich pracy. Przetestowałem już to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek94

Tak, gwałtowne hamowanie odpada. Według książek to należy rozpędzać się tak do 80 km/h i powoli wyhamowywać do 40 km/h i tak w kółko, ale pomijając gwałtowne hamowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kroliqster

chodzi oto by nie zesmalić okładzin ,, tak jak ze sprzęgłem ,,,

wydaje mi sie ze dotrzec to sie powinny szybko nie raz wymienialem kompletne hamulce i slaby hamulec byl do kilku pierwszych hamowan. Jak przez dluzszy czas nei ustapi to napewno sa zapowietrzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

według mnie hamulców się nie dociera... niektórzy tylko używają takiego sformułowania ponieważ przy wymianie klocków/okładzin zazwyczaj nic nie robią poza ich wymianą.. (no może co któryś się pokusi o wyczyszczenie tłoczków ale na tym się kończy) a to błąd!

Tarcze tudziesz bębny powinny być też wymienione lub przynajmniej splanowane (przetoczone) w celu wyrównania powierzchni.

 

Docieranie w słowniku pana Józia, to w moim tłumaczeniu dopasowanie fabrycznie nowych klocków/okładzin do spier(...)nych tarcz czy bębnów. niestety popularna praktyka w tym kraju..

 

a co do słabego hamowania, może być to spowodowane zbyt dużą ilością płynu w zbiorniczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hamulce bezwzglednie nalezy odpowietrzyć. kwestia docirania jest sprawą naturalną, lecz wymaga czasu. jednak jak opisałeś że zaciągasz ręczny i nic to znaczy że gdzieś w układzie jest powietrze ale to tylko sprawa kosmetyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trochę czasu minęło ale żeby zamknąć temat napiszę:

 

Po przejechaniu ok 1500 km od wymiany bębnów jest już ok - widocznie coś się musiało dotrzeć.

 

 

U mnie jest tak samo przejechane ok 1000-1200 km od wymiany i przód żyleta i tył (ręczny) też już 'normalnie' łapie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...